Gump & Co.

Gump & Co. https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36496/bmid_gump-a-co-OHU-36496.jpg 3 302 58

Forrest Gump série

< 2. díl

Forrest Gump je zpět! Pokračování slavného amerického románu, který byl i zfilmován, sleduje další osudy svého hlavního hrdiny. Tento roztomilý člověk, který pobláznil celý svět se vrací v dlouho očekávaném pokračování. Například Larry King jej označil za „nejzábavnější román, který kdy četl“. Forrest je trochu starší a svým jedinečným a zvláštním způsobem i moudřejší. Kniha začíná nečekaně, Forrest je úplně na mizině a zametá podlahu v New Orleans, aby se mohl postarat o svého malého syna. Ovšem jak již víme – nikdy se nesmíří se svým osudem a zanedlouho je opět v centru dění.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lucka

Gump & Co. , 1995

Kačudovič
28.04.2015 4 z 5

Podle mě to bylo důstojné pokračování příběhu hlavního hrdiny, možná proto, že jsem od toho nic moc nečekal. Jsem zvědav, jak se s obsahem knihy "poperou" filmaři.

michaela2523
08.01.2015 odpad!

Strašně mi vadil nespisovný jazyk. Vím, že vzhledem k tématu se hodil, nicméně mě se to díky tomu četlo špatně a nezáživně.

Ladys
28.09.2014 3 z 5

Četl jsem rovnou po prvním dílu a dobrý.
Jen mi není jasné, jak to, že v prvním dílu Forrest došel i ve své jednoduchosti k nějakému poznání, či záblesku životní moudrosti, nebo jak to mám nazvat a zde se klidně vykašle na svoje dítě. Bez mrknutí oka. Zvláštní zvrat.
A rozhodně bych netvrdil, jako hodně pisatelů, že film je lepší než první kniha. Mě ve filmu chyběl styl Forrestovi mluvy. A to ještě předpokládám, že knize dokázal ublížit překlad do češtiny, jak to prý často bývá

KriKri
12.09.2014 4 z 5

Jedno vám teda povim. Život idijota není vůbec jednoduchej... Podle mě kvalitní pokračování, ale dva díly bohatě stačí.

_Michelle_
11.07.2014 3 z 5

Fajn počtení, kniha splnila má očekávání, takže mohu s klidem doporučit ;-)

vladceTyran
08.01.2014 5 z 5

kvalitní pokračování

Chemiczka
13.05.2013 3 z 5

Pokud jsem si říkala, že nic horšího než knižní podobu Forresta Gumpa už si nepřečtu, tak jsem se vážně mýlila - přišla totiž dvojka F. Gumpa. (Jak jsem si jen mohla myslet, že to bude lepší jak jednička, to vážně nechápu).

Nemerose
30.04.2013 3 z 5

Slabší než první díl. Ale některé hlášky jsou skvělé

mysterygirl
22.04.2013 4 z 5

pobavilo mě to..potřebovala jsem trochu odreagovat a účel to splnilo

Sarah01
02.04.2013 4 z 5

Určitě není tak dobrá jako jednička, ale jako rozptýlení v depresivním počasí hodnotím kladně. Ovšem těžko uvěřit, že je ve skutečnosti něco takového možné, jedině snad v Americe :-).

kocour_mikeš
17.03.2013 4 z 5

Nečekal jsem pokračování filmového Foresta a knihu si opravdu užil. Přirovnal bych ji typu knih Roberta Granta u kterých se člověk taky zasměje, ale každý je nemusí...

kacimilek
20.09.2012 3 z 5

Bohužel jsem neměla možnost číst 1. díl Forresta Gumpa, ale film jsem, asi jako každý, viděla. Byl skvělý! Druhý díl knihy mě však nijak extra neoslovil. Pořád vychovává "malého" Forresta, a samozřejmě ho potkávají různá nepředpokládané dobrodružství a události. Ne všechno mi bylo jasné, neboť absence prvního dílu je znát.

Daft
31.07.2012 3 z 5

"Podívejte Pane Prezidente odpověděl Plukovník já jsem přesvědčenej že dva největší nepřátelé každýho Američana jsou hloupost a netečnost a tadyhle Vojín Gump je živej důkaz že i takovej hendikep se dá překonat. Vojín Gump je náš člověk…
Pan Prezident se zatvářil tak nějak zmateně a votočil se ke mně. Co mi to tu vykládá chtěl vědět. Něco o hlouposti a netečnosti že?
Já nevim ale je mi to úplně jedno odpověděl jsem."

JohnCZ
12.11.2011 3 z 5

Dvojka mi tak trocha přišla jako vaření z vody. Má podobné schéma, jako první díl. Takřka stejný humor. Tentokrát jsem ji, jako v případě jedničky, neporovnával s filmem a četla se fakt velice příjemně. Moc se mi líbily pasáže v Iráku a samotný závěr, který byl i docela smutný. Epilog, kde Forrest vypráví o tom, jak o něm natočili film s Hanksem v hlavní roli, neměl chybu. Těžko se mi to hodnotí, místy jsem se bavil dobře, místy jsem se zase trochu nudil a poslední 3 kapitoly mě nadchly, ale ve výsledku si vlastně už moc nepamatuju, o čem to vlastně bylo. 3*

kingmaker
01.10.2011 3 z 5

Pro mě vcelku nuda. Jednotlivé příhody mě, až na výjimky, nebavily a ani mi nepřišly moc vtipné. Navíc jsem se nemohl zbavit dojmu, že se Winston Groom opakuje a začíná vykrádat sám sebe. Taky mě trochu unavuje neustálé kopání do americké armády a administrativy. Mám pocit, že pokud chcete být dneska in, musíte si ve svém díle povinně kopnout do vlády. A je jedno o čem píšete.

WEIL
02.07.2011 4 z 5

V knize je řada originálních fórů, je napsána hravě a jakoby lehce, a právě tak se i čte.
I když pro každého asi takhle konstruovaný humor není, přestože vzniká při "běžných" mezilidských situacích a ty jsou dobře autorem odpozorované ze života.

kapllu
06.06.2011 2 z 5

První díl jsem nečetla, jen jsem shlédla film. Těšila jsem se na pokračování v podobném duchu a zatím jsem se dočkala až příliš mnoha vulgarismů. Také se mi nelíbilo, že Forrestovi autor nadává, že ho uráží - idiot, debil atd. - a to docela hrubě.

Dvoja
30.11.-0001 4 z 5

Něžné pokračování Forresta Gumpa. Opět s nevinným pohledem na svět a na vše co se děje okolo nás. Zanechala ve mne po přečtení několik dní velmi dobrý pocit.

humor americká literatura

Winston Groom