Cesta patriarchy

Drowský žoldák Jarlaxl a jeho společník, lidský zabiják Artemis Entreri, si začali budovat domov v drsných Krevelech. Ne všichni jsou ale připraveni věřit muži, který celý život zabíjel pro peníze, neřkuli příslušníkovi rasy podzemních elfů, kteří prosluli fanatickou oddaností démonské bohyni. Pokud se chtějí dostat z Krevel živí, budou se muset naučit důvěřovat svým nepřátelům a podezřívat přátele....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237849/cesta-patriarchy-237849.jpg 4.427

Forgotten Realms - Žoldáci 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Road of the Patriarch, 2006

Kniha Cesta patriarchy

Laxativum
02.10.2019

Celou trilogii jsem si neskutečně užil. I přes málo času jsem se k trilogii, co nejdříve vracel.
Celý koncept byl skvělý. Artemis a Jarlaxl úžasné duo, které se nemůže jen tak ohrát.
K třetí knize: První dvě části mě bavily, ale ne tolik jako první dvě knihy. Část s hradem D'arthe byla dosti nenaplněná. Třetí část se velmi zvolna rozběhla. Ale závěr byl drtivý a emotivní.

Etule
29.03.2019

Opět brilantní dobrodružství Jarlaxla a Artemise Entreriho. Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, protože tam na mě bylo nějak moc politiky. Nebo mi to tak aspoň přišlo. Pak se to ale rozjelo a frčelo to pěkným tempem až do konce. Musím říct, že díky této trilogii, jsem byla schopná si oblíbit i Artemise. Konečně jsme odhalili kus jeho minulosti, která z něj udělala toho Artemise, kterého známe. V jedné chvíli jsem se bála, že mě zklame Jarlaxl a pohorší si tím ve svém statusu mého druhého zbožňovaného drowa, ale naštěstí se umoudřil. Nejvíce mě bavily právě části, kde byli oba pohromadě. Přesto pro mě nejlepším dílem zůstává dvojka. :-)
Myslím, že bych zvládla i další díly s touto pozoruhodnou dvojicí. Nicméně se těším, až se s nimi opět setkám, což podle obálek knih o Drizztovi nebude trvat příliš dlouho.

hana4834
29.12.2018

Asi nejlepší z této trilogie. A konečně jsem přišla na chut oběma hlavním postavam. Doufám ze se s nemá ještě setkáme v dalších knihách

Janičta
26.05.2015

Obsahuje spoilery
Někdy je lepší hodnotit trilogii až když je kompletní. Pro tuto trilogii to u mě určitě platí.
Jarlaxl je velmi zajímavá a zábavná postava (jednoho Drizzta máme, další není potřeba :-)). Byla jsem hodně zvědavá jak si s ním autor poradí jako s hlavní postavou. Je jedna věc tuto postavu nastínit a přiřknout jí až geniální schopnosti a druhá věc je dosadit tuto postavu do role hlavní a psát z jejího pohledu. Docela se to povedlo. Jarlaxl se jeví jako neporazitelný, je to hlavně díky nepřebernému množství magických serepetiček, předvídavosti vypilované Temnými říšemi a i určité dávce štěstí. Vždy se ze všeho dostane a když už nevyhraje, tak není poražen (že jeto nesmysl? - kdo četl ten ví své :-)) Právě mazaný drow udává všemu tón a tempo, protože má rád všechno kolem sebe pod kontrolou a stejně rád všemi okolo manipuluje. Artemis Entreri je po čase stráveném s drowy v Temných říší je dost rozhozený, stojí na životním rozcestí a emočně rozháraný zvažuje kam se jeho život bude ubírat dál. Jarlaxl má v jeho emočním stavu samozřejmě prsty a Artemisovi nic moc neulehčí.. to není jeho styl. Ale časem se ukáže, že se příteli opravdu snaží pomoci a že ho jen nezkoumá jako nějaké tajemství které musí odhalit. Z některých svých kroků vůči Enterimu má až pocity viny, což je pro jeho rasu velmi netypické. Jsem zvědavá kam se po tom všem bude ubírat Artemisův život. Je Jasné že s Jaxlaxlem se nudit nebudu. A dost se těším na jeho setkání s Drizztem