Firma

Firma https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5586/-5586.jpg 4 505 77

Memphiská právnická firma Bendini, Lambert a Locke se specializuje na daňovou problematiku – je malá, nenápadná, ale velice úspěšná. Svým zaměstnancům nabízí možnost rychle zbohatnout, ale také si je pečlivě vybírá. Na seznamu kandidátů se objeví i mladý, chytrý a ctižádostivý Mitch McDeere. Ten nezaváhá a s novým firemním BMW, novým domem a krásnou manželkou Abby se vydá vstříc hvězdné kariéře. Jednoho dne ho však vyhledá FBI a naznačí mu, že velké firemní zisky neplynou jen z legálních obchodů a všichni právníci, kteří chtěli z firmy odejít, zahynuli za podivných okolností…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Firm , 1991

lucifuk
25.05.2015 5 z 5

Aj po rokoch si kniha udržala sviežosť a napätie. Veľmi vydarený thriller. A druhá polovica knihy výrazne odlišná od filmu, takže ak máte pocit, že vidieť film stačilo, tak ste na omyle.

dobromilnebojsa
13.01.2015 4 z 5

Slabé 4 H za málo prekvapivý dej ale postavy sú tam vykreslené parádne.

Zorro89
16.12.2014 4 z 5

Skvělá kniha, nenáročné čtení, napínavý příběh začínající právníka, který vyhraje nad zaměstnavateli mafiány a převeze i FBI.

Silverdiamond
15.12.2014 5 z 5

...'doporučuji všem, 'jen víc takových autorů tohoto žánru...'Grisham je pro mě rozhodně jednička!...'

Capinka
12.08.2014 3 z 5

Tak jak jsem všude kolem sebe slyšela, že Firma je kultovní román a super-bezva-nejlepší, tak mě to zarazilo, jak to bylo docela nudné. Čekala jsem od toho asi nějakou větší akci. Ale zase nemůžu říci, že by to byla úplná nuda, takže to byla taková průměrná kniha, která ani nenadchne, ani neurazí.

Kveta59
11.06.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem, jako všechny knížky od tohoto autora.

kirkous
04.06.2014 3 z 5

Knihu jsem četl v angličtině a i když jsem film neviděl, dalo se odvodit, jak bude děj probíhat. Člověk nemusí přečíst mnoho knih tohoto žánru, aby si osvojil zavedená schémata. Ale v každém případě v napětí čtenáře kniha dokázala udržet.

Ladys
16.02.2014 4 z 5

Ale jo. Mám nové vydání a i po letech se to dá přečíst znovu. Jen ten moment překvapení už tam nemám

Izzy46
01.01.2014 3 z 5

Suchý, čistě popisový styl, postavy bez hlubšího vykreslení jejich charakterů, zdánlivě nelogický konec... Je znát, že Grisham je doopravdy vystudovaným právníkem. Jeho stručný, chladný a odtažitý styl se - jak poznamenal můj dobrý přítel - k psaní románů z prostředí jemu blízkému snad i hodí, mě si jím však nezískal.

Ankavi
18.11.2013 5 z 5

Vynikající kniha, kterou jsem přečetla v češtině i v angličtině, cizojazyčná verze se mně zdála ještě lepší než překlad. Napětí, zdánlivě nevinný začátek příběhu, silná gradace, knihu jsem četla jedním dechem až do konce. Dokonce jsem se k ní jako k jediné z knih tohoto typu vracím opakovaně. Film je o hodně slabší, jak už to tak bývá...

zcx
31.08.2013 3 z 5

Napínavý děj, čtivá kniha, ale v podstatě nesympatický hlavní hrdina.

Kaety
30.07.2013 5 z 5

Nejlepší kniha od J. Grishama, je velmi napínavá, vřele doporučuji k přečtení.

Karcoolka2210
18.06.2013 4 z 5

Zatial sa mi z Grishamovych najviac pacila tato kniha. Dalsi pribeh z pravnickeho prostredia, ponuka putavy dej, drzi vas v napati az do konca. AJ

exitus
21.04.2013 5 z 5

Velmi atraktivní a pro mne i neobvyklý příběh, čtivá forma, občas i dost napínavé. Jen je třeba si hrdinu představovat jinak než Toma Cruise :-)

Aliii
13.09.2012 4 z 5

Zajímavá kniha, čtivě napsaná, film ale rozhodně nedoporučuji.

bailandi
29.03.2011

Tuto knihu jsem poprvé "zaslechla" při předčítání z úst přítele a velmi mně zaujala,proto jsem neotálela a hned jsem si ji přečetla sama.

benycycling
30.11.-0001

Skvělá knížka, opravdu doporučuji všem. Daleko lepší než film.