Ferda cvičí mraveniště

Ferda cvičí mraveniště https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435292/bmid_ferda-cvici-mraveniste-cV0-435292.jpg 4 235 29

Ferda Mravenec se řadí mezi nejoblíbenější postavičky české literatury pro děti. Jen těžko uvěříme, že je mu víc než 85 let. Ale je to tak - "narodil se" roku 1935. U jeho kolébky stál známý ilustrátor, karikaturista a spisovatel Ondřej Sekora (1899-1967). Kniha Ferda cvičí mraveniště, která se vrací ke svým malým čtenářům, vznikla o dvanáct let později. Autor - původním povoláním sportovní redaktor - v ní nezapřel, že má sportovního ducha a smysl pro humor i pro fair play.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Pikola

Ferda cvičí mraveniště , 1947

Filomena1961
25.10.2023 5 z 5

Už třetí generace se u nás těší z této knížky a to nejen z textu, ale i kouzelných ilustrací. A tak ve chvílích volna jsem se přenesla se svou vnučkou do světa hmyzu a prožívali různá dobrodružství, ale hlavně, co všechno je nutné zařídit a zorganizovat při atletických disciplínách. Samozřejmě nezastupitelnou úlohu ve všem měl Ferda a brouk Pytlík. Snad nejvíc se vnučce líbilo jak hajný cvičil na rozkaz společně se zajíci a nedaleko schovaného pytláka z toho obestřely mátohy. Pro děti skvělá nadčasová knížka.

grizlinka
10.10.2023 5 z 5

Hezké příběhy Ferdy Mravence. I me samotnou zajimaly a tak jsme precetli i docela rychle. Velké plus, že popisuje různé atletické disciplíny a lze to s dětmi rozebírat a povídat si o tom.

Calinda
09.02.2023 5 z 5

Oblíbená knížka z dětství.

Hakate
04.09.2022 4 z 5

Tuto knihu jsem jako malá obzvlášť milovala, skvělé ilustrace.

esfinge
21.07.2022 5 z 5

Krásné odpočinkové čtení. Syn se zaujetim mesic kazdy vecer poslouchal a mě po skoro 30 letech příběh opět bavil. Povedené kresby a Brouk Pytlík nemá prostě chybu.

_Michelle_
03.03.2022 5 z 5

Úžasné čtení, krásné ilustrace, plno nápaditosti, prostě nádherný čtenářský zážitek. Člověk má chuť si jít s radostí zacvičit.

Tebby
16.01.2022 3 z 5

Byla to kniha mého dětství. Ferdu jsem měla vždy ráda. Teď po letech, kdy jsem se k ní vrátila - skrz čtenářskou výzvu - se mi už tak nelíbila, ale už nejsem cílovka no. Hodnotím tedy neutrálně. 3*

Luigi1
17.08.2021 5 z 5

Ferda s kamarády snad nikdy nezklame čtenáře.

Sandik
28.01.2021 4 z 5

Tak trochu účelové, řeklo by se osvětové, ale stále stejně dobře napsané pokračování Ferdy mravence. Jediné co mě trochu zaráželo a co jsem musel dětem poněkud vysvětlovat je místy poměrně velká krutost. Zabitý hlemýžď, praskající žížaly, brouci co si napětím ukousali tykadla... 75%

Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Pěkná kniha pro děti. Super kresby. Knihu si oblíbil i syn, kterému jsem jí ráda předčítala.

draka
16.09.2020 5 z 5

Vedle Spejbla, Hurvínka, Rumcajze, Krtka a dalších, patří Ferda s Pytlíkem k nejvýznamnějším českým postavám, dětským hrdinům. Když jsem s dětmi přišel k velkému mraveništi, vždy se zastavily a hledaly tam „Ferďáska“, jak mu říkaly. Děti jsem naučil strčit do mraveniště stéblo trávy, po chvíli vytáhnout, otřepat mravence a stéblo s mravenčí kyselinou olíznout. Krásně se u toho šklebily a žena mě hubovala. Ferdu jsme neuviděli, asi odpočíval nebo byl na výpravě, třeba budeme mít štěstí někdy příště.

freejazz
16.04.2020

prečítané niekoľkokrát
dokonca som si v nejakom múdrom multikulti indipendent inzine prečítal, že práve toto bola kniha, ktorá pchala deťom do hlavy ideológiu:)

whiolet
12.12.2019 4 z 5

Četla jsem Ferdu před spaním malému a byla to příjemná změna.
Synovi se příběh líbil a vždy se těšil až se bude číst další příběh :)

Pavelpi
11.08.2018 2 z 5

No nevím,mě se tahle kniha moc nelíbila.Připadalo mi to,jako kdyby byla napsaná na zakázku.A rozhodující hledisko pro mě bylo,že jsme knihu nedočetli s vnučkou,protože se jí nelíbila.

SSTknihy
15.06.2018 4 z 5

Ferda mravenec – práce všeho druhu – tentokrát ve sportovním duchu, neboť ve zdravém těle zdravý duch a ani pilní mravenci nesmí zahálet. Na programu bude zlepšování kondice, efektivní tréninky i výuka fair play.

slimáčik
24.08.2017 5 z 5

Vyše roka sme bývali v Čechách, kam manžela vyslala firma, a bývali sme v podnájme v rodinnom dome. Náš domáci, starý pán, nielenže dal prednosť rodine s malými deťmi pred nájomcami s domácimi zvieratami, on nám z pôjdu poznášal rozprávkové knihy pre našich nezbedníkov!
Táto bola jedna z nich.
Zamilovali sme si Ferdu, Truhlíka(Pytlíka) aj pána domáceho.

Hoshi
17.06.2017 4 z 5

Na knize jsem vždy milovala ilustrace. Bohužel příběh už mě nebaví tolik, jako v mém dětství, ale děti si jej určitě zamilují :)

MaxQ
31.03.2017 4 z 5

Připomněl jsem si po letech během večerního čtení dětem. Pro mě asi nejzábavnější knížka s Ferdou. Toho může trumfnout už je brouk Pytlík.

Jessica007
09.01.2017 5 z 5

Jedna z knih mého dětství. Knížka se mi moc líbila. Prostě Ferda.. :)

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh. Také jedna z knížek mého dětství.