Farma zvířat

Farma zvířat https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277/mid_farma-zvirat-ahT-277.jpg 5 10103 1169

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama. Zprvu ušlechtilé, idealistické myšlenky o rovnosti, svobodě a blahobytu záhy berou za své a jejich místo postupně zaujme propaganda, nesvoboda a totalitní diktatura.

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Práce

Animal Farm , 1945

LucKub
21.01.2017 5 z 5

Za me naprosto uzasna knizka, kteoru jsem precetla jednim dechem. Velmi poucne

Hellrampage
18.01.2017 5 z 5

Skvelo spracovaná kniha, ktorá ma ohromila tak, ako zvieratá po Kulíškovej zrade.
Komentovať túto knihu je ako nosiť vodu do rieky - každý si to musí jednoducho povinne prečítať. Okomentovanie tento útlej knižky by vydalo na viac strán než samotná Farma zvířat.

"Disciplína, soudruzi, železná disciplína! To je heslo dneška." - Pištík

Krutá pravda:
VŠETCI ĽUDIA SÚ SI ROVNÍ
ALE NIEKTORÍ
SÚ SI ROVNEJŠÍ

A tých sedem prikázaní ma dostalo...

Littlewheat
12.01.2017 5 z 5

Nadčasové. Zvlášť s přihlednutím na rok kdy Orwell knihu napsal.
Knihu, kterou by si měl každý přečíst.

MartinaSladkova
12.01.2017 5 z 5

Orwell je prostě nesmrtelný psycholog a analyzátor.

Welinie
10.01.2017 4 z 5

Povinná četba k maturitě. A bavilo! Ono když se na to člověk podívá i dnešníma očima, sedí to i na teď a né, že né. Prasata byla, jsou a budou.

dreamhex
30.12.2016 3 z 5

Kniha jako taková mě nebavila, nutno ovšem uznat její myšlenku a hodnotu.

tounnie
23.12.2016 5 z 5

Trošku mi kniha pointou (nikoli příběhem!) připomíná Malého prince - na první pohled tak obyčejný a jednoduchý příběh, ale když se nad ním zamyslíte, má neskutečnou sílu a obrovskou výpovědní hodnotu. Čtení na pár hodin, krásně dokládající nesmyslnost společnosti a velké paradoxy světové politiky.

Dimas
05.12.2016 5 z 5

"Všichni jsme přece viděli, jak byl zalit krví."
"To bylo jen součástí úmluvy!" křičel Pištík. "Jonesův výstřel ho jenom škrábnul. Mohl bych vám to ukázat napsané jeho vlastní rukou, kdybyste uměli číst...

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Geniálně napsané

wolun
30.11.2016 4 z 5

Starý,dobrý Boxer óóó to bol skvelý koník. Furt mi chýba!

anoti
30.11.2016 5 z 5

Nechápu, že jsem po knize sáhla, až teď.Byla to velká chyba.Nejdřív jsem do ní chtěla jen tak nahlédnout, abych věděla co mě tak asi čeká a z nahlédnutí jsem jí nakonec přečetla jedním dechem.Vše bez výhrady krásně napsáno.Z osudu Boxera mi bylo strašně smutno... o to víc, že to takhle přesně chodí.

kacenka7206
19.11.2016 5 z 5

Výborná kniha, četla jsem ji kvůli maturitě, ale určitě si ji přečtu ještě někdy, příběh mě bavil, napsané to bylo parádně.

Caine
15.11.2016 4 z 5

i lidi jsou různé...

alabra
10.11.2016 5 z 5

Kniha je nadčasová, nemyslím si, že platí pouze pro soudruhy, jisté paralely můžeme vidět i v současnosti.

Stai
10.11.2016 5 z 5

Lépe to napsat zkrátka nešlo. Úžasná ukázka manipulace.

lavendy
07.11.2016 5 z 5

Neuvěřitelně trefné podobenství. Skvělá kniha a děsivým příběhem.

monishek
05.11.2016 5 z 5

Knizku jsem si vybrala k povinne cetbe u maturity. Pribeh me hned zaujal. Je to napsane vystizne a zajimave. Oblibila jsem si hned nektera zvirata a fandila jsem jim, ze to bude mit nejaky happy end, ale.. Bohuzel z toho obcas mrazi po zadech, jak je to realne. Nebyt zvirat, tak je to popsana dnesni doba..

Hopicek495
26.10.2016 4 z 5

Skvělá kniha, skvělý příběh, dokonalý jinotaj.. Bavila mě..

Lifa
24.10.2016 5 z 5

Skvělý příběh, dobře vykreslené charakteristiky, napínavý děj

SelenaDemi428
17.10.2016 5 z 5

Nemám slov. Povinná četba, která mě doopravdy bavila.