Farma zvířat

Farma zvířat https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277/mid_farma-zvirat-ahT-277.jpg 5 10103 1169

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama. Zprvu ušlechtilé, idealistické myšlenky o rovnosti, svobodě a blahobytu záhy berou za své a jejich místo postupně zaujme propaganda, nesvoboda a totalitní diktatura.

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Práce

Animal Farm , 1945

christiey14
09.04.2017 5 z 5

Geníální!

Natyna3
08.04.2017 5 z 5

Nikdy se nespokojíme s tím, co právě máme. Vždycky chceme něco lepšího, vždycky chceme něco víc.
"Zvířata pohlížela z prasete na člověka a z člověka na prase, a opět z prasete na člověka. Ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti."

kayu
19.03.2017 5 z 5

Nádherná kniha, ze které mi bylo místo až smutno.
"Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější."

OneBas
16.03.2017

Knihu jsem četla už podruhé a jenom jsem se utvrdila, jak skvěla je kniha. Pro mě je to kniha, kterou by si měl přečíst každý už jen z důvodu toho, jak na pár stránkách dokáže autor popsat, čeho jsme kvůli moci schopní.

standunun
13.03.2017 5 z 5

Povídka, která bude aktuální dokud budou lidé, kteří touží po moci nad druhými a lidé, kteří jim slepě budou věřit. Ano, bude líp...

Peťulka8
12.03.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. :-)

blonde_elis
11.03.2017 5 z 5

Malá kniha s velkou myšlenkou.

"Všechny zvířata jsou si rovna, ale některá si jsou rovnější."

B-artX
09.03.2017 5 z 5

Asi nejlepší kniha, co jsem, kdy četl. Masterpiece.

Elea
27.02.2017 5 z 5

Vynikající kniha s odhadem budoucnosti až to mrazí.

Kopretina
23.02.2017 5 z 5

Síla, fakt síla...až mi bylo do breku, čeho jsou lidé - zvířata? - schopni. Kdybychom se aspoň z toho poučili. Orwell opět nezklamal!

druzickaster
20.02.2017 5 z 5

Co říci? Orwell byl vizionář s až děsivou přesností. Model Farmy zvířat neskutečně rezonuje s totalitními režimy a obzvláště s druhou mnou čtenou knihou Souostroví Gulag. Už jen čekám, kde se najde autorův stroj času. Budu se opakovat, ale tuto knihu by si měl přečíst každý.

veronika97
15.02.2017 3 z 5

Myšlenka díla se mi velice líbí.. obdivuji nadčasovost a předpověď... až je to zarážející, jak moc podobné to nakonec bylo.
Samotné čtení mě však bohužel moc nebavilo.

martin4183
12.02.2017 5 z 5

Tahle kniha nemůže nikoho nechat chladným.

Nikki.Jukki
09.02.2017 5 z 5

Co dodat. Krásná a neuvěřitelně přesná ukázka manipulace ze strany držitelů moci. Nebojí se upravovat pravidla, jít proti nim, měnit názory, jak se to hodí a přece si to vždy dokážou odůvodnit tak, že nižší vrstvy ve své omezenosti a neochotě se do něčeho zaplétat sklapnou a drží krok. Protože dřív to bylo přece horší, i když si to už tak úplně nevybavují. Orwell byl génius, že dokázal prokouknout nástroje propagandy už v tak brzké době a navíc tak přesně. Kniha sice pravděpodobně odkazuje na stalinismus, klidně by se mohla aplikovat i na další totalitní režimy.

Kryštofka
03.02.2017 5 z 5

Kvalitní klasika.

Kíťovec
31.01.2017 3 z 5

... je to pro mne těžká četba... není snadné knihu odložit a přestat o ní přemýšlet. Tato věta mluví za vše ...

VŠECHNA ZVÍŘATA JSOU SI ROVNA,
ALE NĚKTERÁ JSOU SI ROVNĚJŠÍ.

Percabethka
30.01.2017 5 z 5

Lehce depresivní kniha, která je jedním velkým podobenstvým všech špatných politických režimů a je až děsivě aktuální... Díky délce, rychlému spádu a živosti jsem jí měla přečtenou hned. A myslím, že o ní budu ještě dlouho přemýšlet :)

Laviii
30.01.2017 5 z 5

Výborná četba, opravdu nadčasová.
Zároveň jsem v tom viděla příběhy z bible - přikázání, i to, jak se lidé odvraceli a neustále se nechávali strhávat lží, kterou si omlouvali.

LaPetja
26.01.2017 5 z 5

Těžko uvěřit, že to bylo napsáno v roce 1943. Tak moc kniha odpovídá dnešní realitě.

momo01
22.01.2017 5 z 5

Jednou za čas se potřebuji "ztrestat" nějakou tou klasikou a v tomto případě to byla více než šťastná volba. Dílo jsem obsahově znala dávno, dokonce jsem před lety viděla divadelní adaptaci. Tentokrát se mi do rukou dostala audiokniha, která je skvěle zpracovaná. Vynikající přednes pana Vinkláře a nazpívané písně umocňují obsah. Dokonce si ji s velkým zájmem poslechl i můj osmiletý syn a tak můžu bez nadsázky napsat, že je vhodná pro každý věk. Jen každému přinese jiné otázky.