Fantastická zvířata. Grindelwaldovy zločiny: Původní scénář

Fantastická zvířata. Grindelwaldovy zločiny: Původní scénář https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400617/bmid_fantasticka-zvirata-grindelwaldovy--9JS-400617.jpg 4 518 84

KOKUSA s pomocí Mloka Scamandera zajala Gellerta Grindelwalda, ale mocný černokněžník opět unikl. Chce shromáždit své stoupence, aby vytvořil skupinu čistokrevných čarodějů, s nimiž by vládl celému světu. Ve snaze překazit mu plány požádá Albus Brumbál Mloka o pomoc. Ten nemá tušení, jaké nebezpečí mu hrozí, a tak souhlasí. Bitva je na spadnutí a hrdinové jsou v napjatém kouzelnickém světě podrobeni těžké zkoušce lásky a loajality.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts. The Crimes of Grindelwald: The Original Screenplay , 2018

knihomolkaXD
04.11.2019 5 z 5

Ještě lepší než první díl!

kercah
14.10.2019 5 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem se ke knize propracovala a dokládala i shlédnutí filmu. Teď už mi nic nebrání se na něj podívat a moc se těším.

Pouli
06.10.2019 2 z 5

Libi se mi ten svet. Libi se mi hlavni postavy. Ale tento pribeh byla zamotana pitomost.

eliška266
29.09.2019 4 z 5

Kniha vypráví o tom jak se Mlok s jeho přáteli snaží zabránit Grindewaldovi, který utekl z věznice v tom, že chce vyhladit všechny nečary a dostat na jeho stranu Credence, který má neuvěřitelné schopnosti. Jenže Credence hledá svojí pravou identitu a chce žít normální život a jak tak hledá svoji pravou rodinu tak ještě netuší, že ho tyto stopy dovedou ke Grindewaldovi. Mlok, narozdíl od bistrozorů, se snaží Credencovi zachránit život. Grindewald shromáždí všechny kouzelníky kteří ho podporují a snaží se jím říkat o tom,že svět bez nečarů bude lepší,ale protože Mlok se snaží, aby k tomu nedošlo tak jde také na shromáždění jenže to ještě netuší co se stane. Jestli se Mlokovi a jeho kamarádům povede zabránit Grindewaldovi, a jestli Credence zjistí kdo jsou jeho praví rodiče tak si knihu musíte přečíst sami.

Taralcielle
28.08.2019 5 z 5

Opět úžasné pokračování, už se moc těším na další díl.Není co vytknout. Přečetla jsem obě knihy najednou jedním dechem.

peeetta
25.08.2019

Zajímavé pokračování příběhu. Zvrat, který bych nečekala. Lépe jsem pochopila děj filmu.

Alex.rrr
13.08.2019 5 z 5

Na rozdíl od prvního dílu, mi tahle kniha představila trochu více postavy a pro mě neznámá mihnutí ve filmu dostala nový smysl. Pro Potterfandy prostě nutnost. Svět kouzel nepřestanu milovat.

Margherita_N
02.08.2019 4 z 5

Tohle jsem si "musela" přečíst poté, co jsem nestíhala zběsilé pobíhání postav ve filmu a občas jsem fakt netušila kdo, co, proč. Se scénářem jsem si mohla znovu v hlavě projít jednotlivý scény z filmu zpomaleně, občas mi doplnil nepostřehnutý jméno nebo souvislost. Ve světě druhého dílu Fantastických zvířat se mi líbilo víc, byla tam Evropa, byly tam Bradavice a byl tam charizmatickej mladej Brumbál s neméně uhrančivým Grindelwaldem (nutno vidět film). Nejde ale o nějakej strhující příběh, asi proto, že všichni víme, jak to dopadne, známe z Harryho Pottera hlavní události týhle historie a detaily tohohle dávnýho příběhu popravdě moc zajímavý nejsou. Takže chápu, že by to měla táhnout vizuální stránka filmu, efekty a podobně - a to je přesně to, co vám ve scénáři bude chybět.

Míjuš
28.07.2019 5 z 5

Opět úžasné a příjemné čtení série, na kterou prostě nedám dopustit. Přečteno jedním dechem, za jedno slunné odpoledne.

Ilustrace, obálky, příběh, postavy, záporák, veškerá ta magie...Všechno je tak dokonalé, že tomu opravdu není co vytknout. Těším se na další pokračování, jak knihy tak filmu.

Miluju Rowlingovou a její kouzelný svět. A to se asi nikdy nezmění.

Ronnie68
25.07.2019 5 z 5

Bylo to příjemné čtení ... :)

lucinka653
23.07.2019

Příjemné čtení na pár hodin, myslela jsem, že přečtu pár stránek a přesto jsem se dostala na konec ani nevím jak :D

michaella03
17.07.2019 5 z 5

Kniha má opět nádherné, propracované ilustrace, obálka je fakt pecka. Dějově mnohem lepší než první díl, odsýpalo to; za dvě-tři hodiny přečtené. A ten konec - Lestrangeové, Brumbálové...
Knížky formou scénáře se mi začínají celkem líbit (i když jsou mnohem rychleji přečtené) :-D

Michalka98
11.07.2019 5 z 5

Ještě lepší než první díl. A ten konec mě opravdu dostal. Doporučuji!

Romča11
01.07.2019 3 z 5

Fantastická zvířata: Grindewaldovy zločiny - původní scénář je scénářem ke stejnojmenému filmu, který napsala samotná J. K. Rowlingová a který je druhým dílem z filomvé série Fantastická zvířata, která dějově předchází slavné sérii o čaroději Harry Potterovi.
Opět se setkáváme s postavami z prvního dílu, s Mlokem, Tinou, Jacobem, Quinee, Grindewaldovem a dalšími. Ale k tomu se nám přidávají nové postavy jako například mladý Albus Brumbál.
Děj se tentokrát odehrává na začátku v Londýně a více poté v Paříži. Credence pátrá po svém původu a lidé z ministerstva se ho snaží zastavit a Mlok s Tinou se ho naopak snaží ochránit.
Tato kniha má nádherné grafické zpracování. Ta obálka a různé malůvky zvířat a různých symbolů jsou prostě nádherný.
Ve scénáři nejsou skoro žádné popisy míst, je hlavně o dialozích a popisech postav. Vždy je jen udáno, kde se zrovna postavy nachází a jaký je čas. Kniha se však věnuje hodné popisům postav, co dělají a jak vypadají, a tomu, co si povídají.
Díky knize jsem pochopila pár detailů, které z filmu vyčíst nejdou, ale stejně mám k samotnému ději dost výhrady.
Děj časově/matematicky nekoresponduje s hlavní sérií. Rowlingová dokonce musela měnit některá data narození, aby někreré postavy mohly být ve filmu a ani vzhled a věk Brumbála nehraje.
A ten konec? Ani nevím, co si o něm pořádně myslet. Pokud to je pravda, tak to také absolutně matematicky nehraje.
Ale jinak mě kniha a film moc bavily a líbily se mi. Vždy se moc ráda vrátím do kouzelného světa Harryho Pottera a Mloka jsem si hrozné zamilovala. Má úžadný vztah ke zvířatům. Celkově jsou postavy, co se týče charakteru, vylíčeny dobře. Akorát některé popisy postav pak nesedí s tím jak vypadají postavy ve filmu. A některé detaily jsou také upraveny a ve filmu nejsou.
Ale ta fantastická zvířata, co se ve filmu objevila, úplně zbožňuju. Sice jich bylo méně než v prvním díle, ale pořád byla nádherná a zajímavá.
Kniha se čte hrozně rychle, jelikož je to scénář a jsou zde jen dialogy a trocha popisů.
V knize jsem navíc našla hrubou gramatickou chybu (odbil/obyl se učí už na prvním stupni na základce) a několik překlepů, což mi dojem z knihy dost zkazilo.

Adele02
26.06.2019 4 z 5

V kině mě film uhranul a ani jsem nedutala, ale jak to vidím napsané, nevím, nevím :D Některé dialogy mi moc nedávají smysl. Ale to nic nemění na tom, že jsem zase dostala chuť se na to podívat. ♥

Půca4
07.06.2019 5 z 5

2019 - Tato kniha se mi nejen líbila, ale oblíbila jsem si ji i z jiného důvodu - je jedinou knihou, kterou jsem byla schopná číst v jedoucím autobuse, a dokonce ji během jízdy do Prahy a zpět přečíst! V autobuse se mi normálně dělá špatně a to i jen z toho, že se podívám na mobil, jaký je čas. Určitě za to může forma knihy - pár vět na jedné stránce, žádné dlouhé popisy a nahuštěný text. A taky se mi šíleně moc líbila, takže jsem ji hltala a nemohla jsem se soustředit na to, že je mi špatně.. Film už jsem předtím viděla a jako u prvního dílu toho nelituji - lépe jsem si představila postavy, odehrávající se děj a hlavně zvířata. Musím říct, že konec filmu jsem nepochopila hned napoprvé. Bylo to tak šokující, nepředvídatelné a rychlé, že jsem to prostě nestihla zpracovat a musela si to vygooglit. No a jak už to bývá, v knize jsem vše pochopila ještě lépe a hned. Takže, ví někdo, kdy vyjde pokračování? x)

Anička.pa
06.06.2019 5 z 5

Úžasné! :-) Kniha na jedno odpoledne, kdy se mi při čtení v hlavě promítal celý film. Bylo to skvělé připomenutí filmu, který byl také dokonalý. Jen asi stejně jako u prvního dílu, je mi líto, že je kniha v podobě scénáře, a né formou příběhu, kde bychom se mohli dozvědět něco navíc, než je ve filmu. Co se týče grafické stránky knihy, je to opravdu nádhera, každý obrázek jsem si užívala :-)

Kate18
29.05.2019 5 z 5

Návrat do fantastického světa čar a kouzel ???? Opět se setkáváme s kouzelníkem Grindelwaldem, Tinou, Queenie, Jacobem a Mlokem a především s jeho fantastickými zvířaty. Kniha je opět nádherně zpracovaná z dílny MinaLima, jejich ilustrace a celkový design knihy jsou kouzelné jako celý kouzelnický svět.

any37
25.05.2019 4 z 5

Rowlingová je jednoduše královna fantasy. I po tolika knihách mě kouzelnický svět neustaluje uchvacuje, já ho obdivuju a potřebuju další příběhy.

I když si myslím, že jsou Fantastická zvířata o trošku horší než Harry, pořád mají nějaké to kouzlo.

bibi.r
23.05.2019 4 z 5

JKR je moje srdcová autorka. Takže automaticky ke knížce přistupuju tak, že i když bude špatná, tak bude prostě dobrá :D.
Ale fakt je, že se mi to opravdu líbilo. Jako fakt. I film. Já patřím k tomu táboru spokojenců a hrozně se těším na další díl.
A ta grafická stránka je božská.

Kniha Fantastická zvířata. Grindelwaldovy zločiny: Původní scénář je v