Jiskření

Jiskření https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404558/bmid_jiskreni-xYh-404558.jpg 4 317 66

Fall Away série

< 2. díl

Je zpátky. Za ty dva roky, co byla na internátu, se mi neozvala ani jednou. Když jsme spolu žili v jednom domě, přes den mě přehlížela, ale v noci nechávala dveře svého pokoje otevřené. Tehdy jsem byl hlupák. Teď ji ale porazím v její vlastní hře… Jsem zpátky. Uběhly dva roky a já jsem přesvědčená, že po mě pořád touží. I když předstírá, že to tak není. Mě se ale tak lehko nezbaví. Nenechám se odbýt. A pokud si budu dávat pozor, nikdy nepřijde na to, jak moc mě přitahuje…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Rival , 2014

Pedruska01
25.02.2019 5 z 5

Pane bože... to bylo... něco! Jsem maximálně nadšená. Četlo se to výborně a samo. Strhlo mě to do příběhu ani nevím jak. Prostě jsem otevřela knihu (nemohu si pomoci, ale obě knihy v sérii mají otřesnou!!! českou obálku), nasedla do pomyslného vagónku a až, když jsem dočetla poslední větu, tak mě ta bestie nemilosrdně vykopla ven. Kam se hrabe Pendolino, tohle byl hotovej Šinkansen! :D
Hned na rovinu se přiznám, že z prvního dílu jsem si Madoca nepamatovala (+ další drobnosti), holt už to je dlouhá doba. Možná jsem v tom případě byla "okradena" o pár zmíněných zážitků, ale absolutně to ničemu nevadí. Ten kluk/chlap - určitě to byl parchant, ale toho parchanta v jeho vlastním příběhu jsem si jednoznačně oblíbila. Hrozně se mi líbilo, jak spolu s druhou hlavní hrdinkou bojují, předstírají odpor a nenávist, házejí po sobě ostrá slova a přitom je to k sobě táhlo jak magnet, kterému nešlo vzdorovat. Bavilo mě, jak se kočkovali, tak dlouho, až už tomu nešlo uniknout. Madoc byl v jádru hrozně úžasnej chlap. Uměl být fakt hajzl - mimo jiné žárlivej a majetnickej, ale i parchant se srdcem na pravém místě. Bože, a uměl na klavír! Fallon jsem ho záviděla. Osobně a úplně jsem se zamilovala.
Fallon, druhá vypravěčka svého příběhu. Byla to skvělá holka. Rozhodně mě nepřestávala překvapovat. Uměla být odměřená, mít to na háku, vyhrožovat anebo se prostě se srdcem na dlani sesypat. Měla toho kotel za sebou a musela být silná i tam, kde to nebylo možné. Obdivovala jsem ji. Myslím, že ti dva k sobě jednoznačně patřili. :) Nešlo jim nefandit.
Co se týče samotného děje. Anebo toho okolo, když pomineme válku Fallon a Madoca. Neměli vůbec jednoduchou cestu. Téměř všichni jim házeli nemilosdrně klacky pod nohy. Ačkoliv láska se neptá - kdo to bude ani kdy přijde, každopádně hned od samého začátku je od sebe odtrhávali, lhali jim. Byli dost krutí, páni rodičové, ale na druhou stranu... tak nějak to chápu. Bylo fajn, že měli kolem sebe nejbližší přátelé, a to hrdiny z prvního dílu, bylo milé se s nimi opět setkat a že aspoň oni jim trochu pomáhali. Nebylo tam příliš hezkých věcí, ale vlastně dopadlo to pro druhé v rámci možností dobře, no ne? A vlastně... nejen pro druhé, dopadlo to výborně i pro samotné hlavní aktéry, po takové dlouhé a trnité cestě - konečně, což byla taková třešnička na dortu. :))
Jediné, s čím jsem bojovala, když jsem k tomu náhodou dospěla díky listování stránkami dopředu - tohle se vážně musím odnaučit - bylo na tenhle příběh prostě klišé věc, a to vdavky. Nebyla jsem z toho dvakrát nadšená, proto se musím přiznat, trochu naštvaně jsem - byť za jízdy - vystoupila a flákla knihou na noční stolek. Přišlo mi to směšné, fádní, sklouzávalo to k takové až opravdové pohádce, což mi absolutně do té knihy nepasovalo a především - byli hrozně mladí, což mi nesedělo snad nejvíc. Bylo to prostě unáhlené! Však jsem se vzpamatovala, protože zvědavost mi nedala a... vůbec to nebylo nic klišoidního, nic, kvůli čemu bych měla obracet oči v sloup a naštvaně funět. Ne, autorka se s tím poprala a zároveň to naservírovala naprosto excelentně a bylo to skvělý. Vlastně nic, co by ten příběh nějak negativně extra poznamenalo.
Tohle mě prostě bavilo, autorka umí jednoznačně psát navíc zcela nepředvídatelně, jak neřízená střela a už minule svou laťku vystavila do ohromných výšin. Ten její styl je naprosto úžasný. Ty postavy, které se nejdřív nemůžou vystát, uráží se a nenávidí a posléze se milují... do sebe zapadají jako kusy skládaček. Tohle mě prostě baví! :) Nikde nic nedře, nestojí ani se nepere. Doufám, že si od ní přečtu další knihu. Nejlépe v této sérii a nejlépe co nejdřív. :D Docela by mě zajímal Jax - ten mě teda dostal a co to má sakra za tajemství? Něco, aniž bych si to zjišťovala, mi napovídá, že to může být třeba další díl v sérii - protože to je naprosto dokonalá orná půda!, ale bůh ví. Nechám se překvapit. ;)
Tahle dvojice mi bude chybět, ale mohu se utěšovat že Fallon, Madoc a Tate, Jared jsou se mnou, respektive, že mi trůní v knihovně a jsem na ty knihy hrdá. Doporučení a plné hodnocení je samozřejmost. Opravdu bravurní záležitost, u kterého není možné sundat přihloupý úsměv. :)

misak94
24.02.2019 5 z 5

Naprostá bomba. Podle chování Madoca v prvním dílu bych nikdy nečekala, že něco takového může udělat. Kniha byla úžasné napsaná. Děj moc pěkný, zvraty a nečekane situace také skvělé. Absolutní spokojenost a jen doporučuji

Damienronnie
23.02.2019 5 z 5

Opäť výborná

millie_h
19.02.2019 5 z 5

Po dlouhé době zase nějaká oddechová kniha. Děj je poutavý a jen tak člověka nepustí. Je pěkné, že autorka pokračuje s vyprávěním příběhu dalších postav, se kterými jsme se seznámily již v první dílu. Rozhodně se těším na další díly.

maca5449
17.02.2019 3 z 5

Abych pravdu řekla, tak jsem se první polovinu knihy snažila z náznaků vzpomenout, o čem vlastně byla jednička. Mám trochu obavu, že než vyjde další díl zapomenu děj i tady.

Kristý1909
16.02.2019 5 z 5

Knížka se mi líbila stejně jako první díl. Líbilo se mi že se tam spisovatelka snažila dát i Tate a Jareda. Doufám že bude další díl této série.