Falešné kosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Přichází o rozum? Anebo je skutečnost ještě horší než nejděsivější představy? Chtěl jí to říct. Tak moc, že ji dokonce sledoval před jejím domem a získal číslo jejího mobilu. Nakonec skončil bez tváře, bez břicha a bez rukou, sežraný divokou zvěří. A Tempe Brennanové převrátil život naruby. Soudní antropoložka Temperance Brennanová nemá dobrý rok. A tohle léto v Charlotte si obzvlášť neužívá. Zotavuje se po operaci mozku, zápasí s děsivými sny, migrénami a zřejmě i halucinacemi – a nejhůř snáší to, že občas nedokáže rozlišit, co je skutečnost a co není. Výplodem její fantazie ovšem rozhodně nejsou fotografie mrtvého muže bez tváře, bez rukou a bez břicha, které se jí objeví v mobilu. Kdo jí je poslal a proč? A kdo je muž na fotkách? Tempe se pouští do pátrání na vlastní pěst, protože ze všeho nejméně může čekat pomoc od ředitelky úřadu soudního lékařství, která ve funkci nahradila zemřelého doktora Larabeeho. S novou šéfkou si Tempe dvakrát nesedla, a tak jí teď dokonce hrozí, že přijde o práci. Stopy, které Tempe odhalí, jsou matoucí a znepokojivé. Byl muž bez tváře špion? Zjevně měl blízko k dezinformacím a konspiračním teoriím. Obchodoval s dětmi? Nebo je snad zabíjel? Možná se sám stal obětí nájemného vraha. A proč měl u sebe lístek papíru a na něm napsané jméno dítěte, které se ztratilo před mnoha lety? Tempe ve vyřešení spletitého a hodně osobního případu tentokrát pomůže nejen její přítel Andrew Ryan a bývalý detektiv z oddělení vražd Skinny Slidell, ale i důkladné zkoumání hlubin deep webu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472157/big_falesne-kosti-yZT-472157.jpg 442
Série:

Temperance Brennanová / Príbehy forenznej antropologičky 19.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , BB art
Originální název:

A Conspiracy of Bones, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Falešné kosti

Luigi1
18. března

Tato kniha se opravdu povedla

ivoiro
05.03.2022

Jedná se o celkem zajímavý příběh. Hodně zábavná je ironie, kterou používá autorka.


kolacky
12.02.2022

V téhle knize to Tempe nemá ani trochu pěkné. Snad jen na konci...

moudivlacek
03.02.2022

Příběhy s Tempe mám moc ráda a moc jsem se na tuhle knihu těšila, přesto jsem trochu zklamaná. Čekala jsem asi něco jiného. Ale na druhou stranu to není špatná kniha.
Tempe je v "exilu" a zničehonic dostane fotky mrtvého do mobilu. Vím, že hrdinka po celou dobu vystupuje jako velká odbornice, o tom žádná, ale tady mi přišla jako umanutá ženská, která odmítá poslechnout dobré rady okolí, zejména detektiva Skinnyho. A tak dostává do ošidných situací nejenom sebe.
A děj? Jako by autorka nebyla rozhodnutá, který motiv prosadit dřív, který bude ten hlavní, přišlo mi to jako moc přeplácané, od každého něco. Přesto motivy děsivé a varující a odporné. A i když má hrát prim Tempe, zde jsem víc milovala právě Skinnyho. Zklamáním byl Ryan v pozadí děje. Jako kdyby vůbec nebyl ten důležitý.

Kyri
29.01.2022

Je to zatím nejslabší z toho, co jsem od autorky četla. Atmosféra je napjatá a nepříjemná. Hlavní hrdinka má pořád nějaké nepříjemné emoce, do všeho se vrhá sama. Přijde mi, že občas vypadává z děje, takže přejde do faktického shrnutí typu novinářského článku. Děj se uzavírá na víckrát, takže tam není žádné napětí. Je to sice autentické (v reálu se taky čeká, co vypoví obviněný a jestli se přizná), ale naprosto nudné.

biki
31.12.2021

Hodně zvláštní a složitý díl, jehož tvorba musela být značně poznamenaná onemocněním autorky, a to se nutně muselo promítnou do tísnivé atmosféry knihy. Tempino neoficiální pátrání byť se Skinnyho pomocí naráží na řadu překážek jak ze strany Tempina pracoviště tak policie. Moc se mi ale líbilo zapojení Tempiny matky, jejíž znalosti značně přispěly k pokroku v pátrání. Musím souhlasit s předchozím komentářem, že bohužel přes výsledky pátrání nebyly zodpovězeny všechny otázky. Doufám, že pro další díl bude autorka i její alter ego Temperance v lepší formě.

Trpaslici-zena1
04.11.2021

Znovu mě nezklamala, autorka ani Temperance. Hodně mě baví reálnost případů, slepé uličky a že ne na všechny otázky nalezneme odpovědi. Další díl je už napsán, tak se budu těšit.

Pípasek
18.10.2021

Tato kniha se autorce opět velmi povedla. Soudní antropoložka Brennanová má dost svých problémů, hlavně zdravotních a ještě musí řešit odložené případy pohřešovaných dětí. Opravdu žádná oddechovka, chvilkami brnkání na nervy.