X způsobů smrti

X způsobů smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432180/bmid_x-zpusobu-smrti-LCE-432180.jpg 4 609 151

Fabian Risk série

Thriller švédského bestselleristy Stefana Ahnhema dohrává napínavou partii titulu Motiv X. Za každou vraždou se skrývá motiv. V jistých případech je to však bohužel pouhá iluze. Je noc a z přístavu u Helsingborgu vyplouvá nafukovací člun s jediným pasažérem. Na zádech má připevněný meč. Jeho úkol určila hrací kostka: Někdo musí zemřít. Jen ještě neví kdo. Místní policie se zatím snaží vyšetřit několik zdánlivě nesouvisejících případů vražd. Když se zdá, že už se jim to konečně podařilo, najde se další oběť a detektivové včetně Fabiana Riska si musí přiznat: Nic z toho, co víme, není pravda. A pokusit se společně s dánskými kolegy chytit někoho, kdo nepotřebuje mít motiv zabít – zato zná nepřeberně způsobů, jak to udělat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

X sätt att dö , 2019

knihomolkadorfa
10.10.2020 4 z 5

Překombinované, místy hodně nereálné, na konci vše podstatné plus minus vyřešeno. Ale bavilo mě to.

ilčidlo
30.09.2020 5 z 5

Pro mně ten nejlepší díl

Magnovak
30.09.2020 4 z 5

Série s FR patří mezi ty, které jsou trochu komplikovanější ve smyslu rozvinutých charakterů a životů jednotlivých postav. Čtu od první knihy a docela mě to baví. Je to severská krimi z kategorie těch již více za vlasy přitažených a hnidopich a věčný kritik nereálných reálií se musí hodně krotit. Pokud se však dokážete oprostit od kritiky policejních postupů, individuálních zákroků jednotlivých vyšetřovatelů a naleznete nekonečnou trpělivost přihlížet osobním problémům většiny postav, čeká vás celkem solidní série. Jsou lepší a jsou i mnohem horší. Jinak Ahnhem vyniká především zajimavými pohnutkami svých vrahů a MO nebývá pro slabé povahy. X bylo hodně pěkně promyšlené, krásně ujeté a FR opět přežil několik zranění, která by nás smrtelníky odstavila hned na startu (viz vykloubená kyčel) :)

EricNor
29.09.2020 4 z 5

O kus lepší než předchozí díl. Dočkáme se totiž rozuzlení a žádné vyřešení v příštím díle se nekoná. To nakonec ani do detektivky nepatří. Nějaký motiv si sice můžete nechat na příště, ale ne všechny!!! Dvě třetiny knížky jsou docela rozhárané a nesoudržné, poslední třetina jde na věc naštěstí přímočaře a věnujeme se pouze dvěma věcem. Konec je pak velmi napínavý a musel jsem číst přes půlnoc, protože nešlo přestat.
V každém případě si teď dám od těch krváků pauzu, už se to na mě projevuje :). Chtělo by to nějakou pohodovku, ale nemám inspiraci.

derminator
26.09.2020 5 z 5

Těšil jsem se na závěrečný díl. A musím říci, že oprávněně, kniha má dobrý spád jako vždy. Je jasné, že určitě budou následovat další knihy na které se těším. Za mě tedy hodnocení: výborný příběh, výborní záporáci i klaďasové musím hodnotit 95%.

JustWomen
26.09.2020 3 z 5

Někdy méně je více. Spousta postav, příběhů, překombinovanost a divný styl spaní, ke čtení jsem se musela trochu nutit. Tak sotva průměr.

Katania
23.09.2020 4 z 5

Trochu překombinované, ale těším se na další díl. Spíše mě zajímá příběh Dunji.

slunicko1958
21.09.2020 1 z 5

Jsem zklamaná. Souhlasím s názorem, že autor dělá ze čtenářů pitomce. Jsem ráda, že se mi to podařilo dočíst. I když některé dějové linky zůstaly nedokončené, další knížky si už od tohoto autora kupovat nebudu. Nebaví mě to. Těším se na "normální" knížku.

martin3554
18.09.2020 5 z 5

Teda na co autor ještě nepřijde? Zabiják opravdu brilantní, i když hodně velký magor, rafinovaně za pomoci kostky si vybírá oběti i způsoby smrti.

ivoiro
17.09.2020 5 z 5

Kniha mě uspokojila. A dle závěru se již těším na další pokračování příběhů.

Strnady095
15.09.2020 2 z 5

6-8 příběhů v jedné knize (?), než jsem dočetl "kolečko" měl jsem problém pamatovat si o čem byl prvně čtený příběh...vraždící a neobjevený policajt (?) (tomu jsem fakt nevěřil)...hodně náhod...tato knížka mě stála hodně přemlouvání k dočtení

Dajine
13.09.2020 5 z 5

Opět na jedničku.

Uan
12.09.2020 5 z 5

Tento autor mě prostě baví. Je to čtivé, děj má spád, těžko se odkládá, dokud není přečteno -:)

Zdenas5
08.09.2020 4 z 5

Po přečtení jsem nejdřív cítila zklamání, že je tu opět otevřený konec, i když hlavní dějová linie uzavřena byla. Po přečtení doslovu (úvodu k pokračování) jsem pocítila radost z toho, že v dalším díle dostane opět prostor Dunja a "Slizák" (zaslouží si drsnější pojmenování, ale nechci být vulgární) Kim, a tak nezbývá než čekat na pokračování. I tento díl se četl velmi dobře, ale té náhody a neuvěřitelných situací tu bylo na můj vkus příliš mnoho, proto 4 hvězdičky.

rodak
06.09.2020 5 z 5

Kam se hrabe duo Kepler. Ač také někdy na hranici uveřitelnosti, různých náhod, ale tahle série prostě neskutečně baví.

Dumicek
06.09.2020 5 z 5

Navazující kniha na předchozí Motiv X byla jedním slovem jízda. Joo občas tam bylo moc náhod, které by se ve skutečnosti určitě nestali, ale berme to tak,že je to kniha a zatraceně dobrá kniha. Nevim koho v té knize jsem nenáviděla víz zda Molandera nebo Sleiznera. Menší prostor tu tentokrát dostala Dujna,ale zas si myslím,že v další knize bude její příběh ten hlavní. Kniha se prostě četla sama a já se těším na další.

martineknatasa
03.09.2020 5 z 5

Napínavé, čtivé, prostě bezva. Těším se na další knihu s Fabianem Riskem.

Jido
02.09.2020 5 z 5

Zase skvělé čtení. Jen doufám, že se brzy dočkáme pokračování..

gad
30.08.2020 5 z 5

Alea iacta est. Tak bych vše shrnul.
Opět hodně napínavé. Způsob vraždění a motiv pachatele zcela neotřelé. A když se konečně jeden kruh uzavře, otevírá se další. Tak se necháme překvapit, co nám autor přichystá. Zdá se, že si Fabian dlouho neodpočine.

Dášašada
26.08.2020 2 z 5

Určitým způsobem jsem zklamaná. Tento díl mi přijde oproti ostatním slabší, něco mu chybělo...určitá šťáva, napětí...Škoda. Každopádně se těším na další díl.

sérioví vrazi mezinárodní spolupráce policejní vyšetřování

Stefan Ahnhem
švédská, 1966
2017  84%Oběť bez tváře
2018  80%Devátý hrob
2019  85%Osmnáct pod nulou
2019  87%Motiv X
2020  87%X způsobů smrti

Kniha X způsobů smrti je v