Osmnáct pod nulou

Osmnáct pod nulou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402599/bmid_osmnact-pod-nulou-keL-402599.jpg 4 927 236

Fabian Risk série

Třetí temný případ Fabiana Riska. Třetí mrazivý thriller z pera švédského bestselleristy Stefana Ahnhema. Automobilová honička u helsingborského přístavu skončí pro jeden vůz tragicky – pádem do ledových vod. Na předním sedadle je nalezen jeden z nejvlivnějších švédských podnikatelů v oblasti IT. Vše nasvědčuje, že šlo o nehodu, ale důkladnější ohledání těla odhalí, že bylo zmrazeno. Ještě podivnější je doba úmrtí: dva měsíce před událostí v docích. Navíc někdo tvrdí, že oběť viděl ještě před týdnem živou a zdravou. Zdá se, že vrah převzal její totožnost. Fabian Risk brzy zjistí, že to pachatel neudělal poprvé. A ani naposled…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Arton grader minus , 2016

Kizuizi
15.02.2020 3 z 5

Z prvního dílu jsem byla nadšená, u druhého jsem byla zklamaná.. u tohoto dílu nějak nevím. Určitě byl lepší než druhý, takže jsem ho četla s trochu větším nadšením a asi dám šanci i dalšímu dílu. Každopádně pořád mám pocit nějakého ALE...

eva6220
14.02.2020 odpad!

v postavách a ději jsem se ztrácela a na závěr knihy úplně. Něco tak překombinovaného se hned tak nevidí. Postav víc jak lidí Václaváku. Další knihy již od autora nevyhledám a zaráží mne vysoké hodnocení knihy

Bakana
11.02.2020 4 z 5

Nečetla jsem předchozí knihy série, ale naštěstí to až tak moc nevadilo.
Co mi trochu vadilo byly ty oslí můstky na konci knihy, díky kterým je jasné, že se s Florianem? Fabianem? (no vidíte, a to jsem audioknihu doposlouchala před pár hodinami) nesetkáváme naposledy. Přijde mi to trochu zbytečné. Takže za toto, za obecný nešvar autorů detektivek (ohrožení života členů rodiny hlavní postavy) a za dost přetechnizované a nepravděpodobné provedení trestných činů všeho druhu strhávám hvězdičku.
Ale kniha je čtivě napsaná, napínavá a určitě patří mezi ty hodně dobré detektivky, co jsem četla.

Joges
09.02.2020 4 z 5

O něco povedenější a ucelenější než první díl. Stefan Ahnhem neskutečně baví, napíná a překvapuje. Osudy postav proplétá pozoruhodnými událostmi a peripetiemi, přitom děj plynule vypráví. Mnohovrstevnatý krimiromán má přesah, nápad i vtip a je právem oceňovaný. Přesto některým událostem, četným mordům a občas i samotnému Fabianovi stále nevěřím.

vekkr
06.02.2020 3 z 5

Audiokniha. Občas jsem se ztrácela v cizích jménech a zbytečný masakr.

Laila85
04.02.2020 5 z 5

Ctive a napinave. Po Devatem hrobu, ktery me az tak moc nenadchl, parada. Ale porad me nejvic bavil prvni dil Obet bez tvare. A konecne se mi potvrdilo me podezreni z prvniho dilu, ktere mi v prvnim dilu nedavalo smysl po docteni knihy. Hned jdu na motiv X.

bnkv
30.01.2020 odpad!

Prolog sliboval dobré čtení, ale lidé zavření v mrazáku, co se dříve upili vodkou než udusili nedostatkem kyslíku, spousta zahrabaných mrtvol, ťukání do mobilu nosem a volání manželovi, místo vytočení tísňové linky, nehlídání svědkyně , útěk z vězení a když má pachatelka oholenou hlavu , tak se asi pokusím nejprve zjistit zda nemá paruku...., spousta nelogických věcí. To všechno na mne dělá dojem velmi neschopné policie.
Fantas magoras .

Gedzit78
30.01.2020 5 z 5

Uff,to byla jízda.Velmi napínavé čtení.Některé věci z předešlých dílů do sebe začaly zapadat a o to víc se těším na pokračování.I když děj je až k neuvěření,zvrácenost dnešní doby vede k zamyšlení.Knihu DOPORUČUJI!

barca9312
28.01.2020 5 z 5

Top, zacist se bylo těžké, ale stalo to za to

IHT
28.01.2020 4 z 5

Pekna remeslna prace. Tento treti dil dobre zapada do serie, akorat ty pripadne zapletky a peripetie mi zacinaji pripadat nejak nasekane podle stejne sablony. Rodina Fabiana Riska by se mnou jiste souhlasila - uz se desim, co se jim stane v dalsim dile.
Kazdopadne neuveritelnost zapletky neprekrocila meze snesitelnosti (mnohem zajimavejsi mi prisla zapletka s "happy slapping", byt na ni nebylo moc co vysetrovat) a autor ukoncil tento dil krasnym prislibem zajimaveho pokracovani - uz se tesim :)

Jaruš7
24.01.2020 5 z 5

Titul mi sice zapnul tu znalost maximálního cíleného výkonu důležitého spotřebiče, ale pak nastal vpád do děje, který ač třetí ze série, se se strohým seznámením s aktéry v předešlých dílech moc nepáře, a tak pres, mnohačetné společnosti nabíral na intenzitě.
Celkem vydařená krkolomná zápletka, zcizení něčeho , co je vám důvěrně vlastní, co vlastně ani fyzicky nemůžete darovat, jen ztratit. Je to krádež, která bez smrti v tomto případě, nemá cenu. A neboť zde cena je kolosální, tak smrt má roli klíčovou. K zpestření děje jsou policejní a vyšetřovatelské složky ve sváru, pouliční geng maskovaný smajlíkem se zocelují v krutých hrách a vyšetřovatelé mají takové zázemí, že by to kapku je rozvést, bylo na další díl.
Autor si nic do zálohy nešetří, vše co je možné se tu zjeví; vztahy každé postavy od dětských po letité tvoří klubko háďat, které rozplétáte velmi zvolna s účinkem, který autor mezi croisanty a hudebními hity servíruje opravdu mistrně, jak se od talentu dá očekávat.
Audiokniha v podání P.Soukupa skvělá.
Další autor co si zaslouží být v mých Nej.

terimila
23.01.2020 3 z 5

Zpočátku mě to ne a ne vtáhnout. Postavy takové nijaké, nikdo mi nebyl nijak zvlášť sympatický... a kriminální případ divný. Grády to dostalo až s nástupem Dunji a případem smajlíkových vrahů. Od té doby to začalo za něco stát. Nesmírně jsem těm hajzlíkům přála, aby je někdo dostal a řádně si to šli odkroutit.
Zápletka s vraždícími náhradníky je taková... podivná. Nevím, nepřijde mi to moc uvěřitelné. A to finále u Riska doma... no, tak teda jo, no. Budiž, ale nadšená nejsem. Celkově to špatná knížka nebyla, cca po třetině nabrala spád a celkem to odsýpalo. Ale myslím, že mi to výhledově splyne s dalšími. Anhem mi moc utkvět nedokáže - až dodatečně jsem zjistila, že jsem už dřív četla předchozí díly a absolutně nic jsem si z nich nepamatovala. Takže asi tak. Slušně šedej průměr severský detektivky.

mataj
22.01.2020 5 z 5

Byla jsem hodně spokojena. Velice čtivá a napínavá kniha. Děj ohledně vyšetřování postupně graduje u obou případů. Jelikož jsem ale tuhle knihu poslouchala jako první v pořadí, dostatečně jsem nepochopila všechny souvislosti ohledně života vyšetřovatelů. To je ale moje chyba, proto nebudu ubírat žádnou hvězdičku.

Mishell14
22.01.2020 4 z 5

Kniha čtivá, i když na můj vkus moc postav, ve kterých se dalo těžko zorientovat hlavně na začátku. Málokdy se stává, že další díly sée, jsou lepší než první díl, ale toto je výjimka potvrzující pravidlo. Těším se na další díly!

vojteska70
21.01.2020 2 z 5

Já si fakt myslím že je to poněkud prekombinované

martineden
20.01.2020 2 z 5

Čtivá detektivka, napínavá, ale nějak mě hrozně nebaví hlavní hrdina Fabian Risk a jeho rodina. Třináctiletá dcera se ptá táty, co to znamená být nevěrný, on jí řekne, na to jsi moc malá, tomu bys nerozuměla. Jako fakt? A ta slepicoidní manželka? Reklama na rovnoprávnost žen? A do toho zprava zleva děsivá sbírka zločinů.

MKrat
19.01.2020

dobrá kniha, doporučuji....

esfinge
18.01.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla se mi dobře, ale na plný počet to není. Chvílemi dost prekombinovane až k neuvěření.

Aligator805
07.01.2020 5 z 5

Zatím nejlepší díl série. Vše do sebe konečně začalo zapadat. Už se těším na další díl!

Dopi70
06.01.2020 5 z 5

I když Fabian Risk mi stále k srdci nepřirostl, tak kniha je čtivá a napínavá, a nemohl jsem se od ní odtrhnout.

Stefan Ahnhem
švédská, 1966