Osmnáct pod nulou

Osmnáct pod nulou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402599/bmid_osmnact-pod-nulou-keL-402599.jpg 4 927 236

Fabian Risk série

Třetí temný případ Fabiana Riska. Třetí mrazivý thriller z pera švédského bestselleristy Stefana Ahnhema. Automobilová honička u helsingborského přístavu skončí pro jeden vůz tragicky – pádem do ledových vod. Na předním sedadle je nalezen jeden z nejvlivnějších švédských podnikatelů v oblasti IT. Vše nasvědčuje, že šlo o nehodu, ale důkladnější ohledání těla odhalí, že bylo zmrazeno. Ještě podivnější je doba úmrtí: dva měsíce před událostí v docích. Navíc někdo tvrdí, že oběť viděl ještě před týdnem živou a zdravou. Zdá se, že vrah převzal její totožnost. Fabian Risk brzy zjistí, že to pachatel neudělal poprvé. A ani naposled…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Arton grader minus , 2016

mirunda
03.01.2020 5 z 5

Moje první dočtená v novém roce. Byla napínavá a dává příslib, že další autorova kniha bude taky zajímavá.

lenka1039
02.01.2020 5 z 5

Nedokázala jsem se od ní vůbec odtrhnout - přečteno doslova jedním dechem. Opravdu super.

petrapruh
02.01.2020 5 z 5

To byla jízda!!! Super čtení, autor je čím dál lepší

Atak
30.12.2019 5 z 5

Tato kniha mě znovu překvapila na co vše dokáže lidská mysl přijít.

Evišťátko
28.12.2019 4 z 5

Docela dobrý thriller,až na pár momentů,které se mi zdály až příliš přitažené za vlasy.

derminator
24.12.2019 5 z 5

Po chabém začátku se kniha skvěle rozjede k bravurnímu konci a ještě lepšímu odhalení. Ahnehem skvěle píše a může se stát lepší severskou hvězdou než Nesbo. Každopádně kniha je dobrá po všech stránkách, stojí za přečtení a já doufám že mě ježíšek nadělí Motiv X. Knize dávám 100%.

petula22
21.12.2019 3 z 5

Hodně dějovych linii, hodně postav, ale dalo se zorientovat, zhodnotila bych jako průměr.

Deniska147
13.12.2019 5 z 5

Další skvost od tohoto autora! Dějový přesah od prvního dílu je neskutečný a pouze dokazuje, že Stefan je aktuální král žánru ,severské detektivky,.

berila
12.12.2019 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale naštěstí se vše k lepšímu obrátilo. Vadilo mě více linií a přeskakování mezi nimi. Co však mi dost vadí (a to prozatím ve všech dílech autora) je značná brutalita. Konec - nekonec - nejspíše pokračování v dalším díle (motiv x) a když se dívám, tak to bude diptych, takže opět neukončené. Ale určitě si další díly přečtu, otázka je, zda se budu pamatovat předchozí děj. Vypadá to, že si začnu dělat poznámky.

Jiparis
03.12.2019 4 z 5

Prilis mnoho postav a jmen. Obcas jsem se trochu ztracela i v deji.Chybel mi i vice propracovany zaver.

VasnivaCtenarka
28.11.2019 2 z 5

Nemůžu říct příliš často, že by se mi kniha četla těžce. Většinou ji přelouskám raz dva, ale tohle pro mne bylo utrpení. Opravdu. Vzdala jsem to. Příliš mnoho postav, s každou kapitolou jsem se ztrácela. A vlastně mě to ani nebavilo. Moc dějů. Takže jsem po dlouhé době knihu odložila nedočtenou. Dala jsem tomu 200 stran....a dalších 200 stran už tomu nedám :)

Iki1
23.11.2019 4 z 5

Čtení je to hodně drsné, asi trpím bujnou fantazií, neboť jsem si všechny ty vraždy živě představoval před očima. A to je nejspíš mistrovstvím autora tohoto thrilleru.

Scheril89
16.11.2019 4 z 5

Nejlepší díl ze série autora. Děj, postavy, vše se lépe chápalo a zapadalo do sebe. Spousta nečekaných zvratů a zase se zároveň vyšetřuje na dvou frontách zároveň a děje se proplétají i s předchozími případy. Za mě opravdu nejlepší díl.

85098211
16.11.2019 4 z 5

Výborně napsané a hlavně skvěle načtené Pavlem Soukupem ;-). Děj strhující a poutavý, autor nervy čtenáře napíná až k prasknutí. Ze začátku jsem se poměrně těžko orientovala v postavách, možná to bylo i tím, že se jedná už o třetí případ s Fabianem Riskem. Ale bohužel byla zrovna tato kniha vydaná ve své audiopodobě jako první. V pátrání po pachatelích jsem se tak trochu ztrácela, místy byl příběh lehce nepřehledný. Jako celek hodnotím pozitivně, ale přesto kvůli zmíněné určité zmatečnosti jednu hvězdičku ubírám. Teď budu tak trochu spoilerovat ;-) - i můj mražák je nastavený na -18 stupňů :-). Přesto mi to po přečtení názvu knihy hned nedošlo...

wlado
05.11.2019 4 z 5

Určite zaujímavá kniha, ktorá stojí za prečítanie, ale... na môj vkus príliš mnoho postáv a príliš mnoho rôznych dejov. Dej je miestami veľmi prekombinovaný, naopak niektoré pasáže sú veľmi napínavé. Autor sa snažil spojiť do jednej knihy viac ako dva deje, čo sa mi javí ako keby som čítal viacero kníh a preskakoval medzi nimi.

Hany.Honey
05.11.2019 4 z 5

Tolikrát mě v ději něco překvapilo, jako už dlouho ne. Vyšetřování na dvou kontinentech je dobrý, ale klidně by stačilo na každou knihu zvlášť. Těžko říct, kdo se víc líbí příběhově, jestli Dunja nebo Fab. Dunja je čím dál drsnější a jde si za svým a taky jsem zvědavá, jak "zatočí" s tím svým bývalým šéfem Sleiznerem. Naproti tomu Fab mi někdy přijde, že má vůdčí schopnosti, ale někdy se nechá jen tak posouvat jako loutka. Jeho rodina mi není sympatická, manželka Sonja je úplně mimo mísu s naprostým nezájmem o svoje děti. Zvláštní. Škoda, že víc prostoru nebylo pro kolegyni Malin ze Stockholmu. Možná, že se tam Fab se svou rodinou zase vrátí... Každopádně Ahnhemovi pachatelé jsou opravdu zvláštní, jak v tomto díle, tak v předchozím. Jsou netradiční a neuhádnutelní. Motivy jsou taky dobrý, ne hned patrný. Stefan je prostě dost dobrej borec! ;-)

martin3554
04.11.2019 4 z 5

Další skvělý případ Fabiana Raska.

Magnovak
27.10.2019 2 z 5

Devátý hrob jsem vynechala a po přečtení třetího dílu, asi opravdu budu inklinovat k tomu, že zůstanu u jiných sérii.

Líbil se mi nápad krádeže identit, ale zkrátka mě to nechytlo. Bylo tam příliš mnoho postav, příliš mnoho dějů, buď to bylo málo zajímavé či propracované, nebo naopak silné přitažené za vlasy a překombinované. Mnoho psů, zajícova smrt. Dunjino ani Fabiánovo soukromí mě nijak zvlášť nezajímá a vlastně by mi bylo jedno, jestli další díl bude či nebude a tím je to asi rozhodnuto. Pro mě tedy.

martin2133
24.10.2019 5 z 5

Opět skvěle napsaná kniha. Sice občas místy chaotické, ale jinak skvělé. Doporučuji a už se těším na další díl.

Lucijáš276
23.10.2019 4 z 5

Musím s pravdou říct, že jsem předešlé dva díly nečetla, takže tato kniha byla pro mě premiérou. Nicméně byla fajn, ale možná bych spíš radši jeden souvislý děj..

Stefan Ahnhem
švédská, 1966