Osmnáct pod nulou

Osmnáct pod nulou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402599/bmid_osmnact-pod-nulou-keL-402599.jpg 4 923 236

Fabian Risk série

Třetí temný případ Fabiana Riska. Třetí mrazivý thriller z pera švédského bestselleristy Stefana Ahnhema. Automobilová honička u helsingborského přístavu skončí pro jeden vůz tragicky – pádem do ledových vod. Na předním sedadle je nalezen jeden z nejvlivnějších švédských podnikatelů v oblasti IT. Vše nasvědčuje, že šlo o nehodu, ale důkladnější ohledání těla odhalí, že bylo zmrazeno. Ještě podivnější je doba úmrtí: dva měsíce před událostí v docích. Navíc někdo tvrdí, že oběť viděl ještě před týdnem živou a zdravou. Zdá se, že vrah převzal její totožnost. Fabian Risk brzy zjistí, že to pachatel neudělal poprvé. A ani naposled…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Arton grader minus , 2016

soupik2012
03.05.2020 5 z 5

Kdybych měla hodnotit sérii jako celek, musela bych napsat, že mi připadá naprosto nevěrohodná. Vzorec se příliš opakuje. Provázanost se členy rodiny je možná, ale nemůže se stát pravidlem a ještě v tak velikém rozsahu. Když se zaměřím na hodnocení pouze této knihy, zdá se mi, že to byl zatím vůbec ten nejlepší příběh z celé série. Sice málo pravděpodobný, ale za to nejnapínavější. Opět sledujeme dva příběhy v jedné knize. Samostatné vyšetřování Dánské policistky Dunji a švédského kriminálního týmu. Dunja je neřízená střela, která dokáže bojovat sama proti všem. Takové příběhy mám ráda a tato dějová linka mě bavila opravdu moc. Naproti tomu vyšetřovací tým, funguje jako celek. A tentokrát mají proti sobě vrahy, kteří vzbuzují obdiv. To co mi vadilo, byl zbytečně veliký počet obětí. Konec zůstal otevřený a já se opravdu moc těším na slibovanou pomstu od Dunji a také na odhalení uvnitř kriminálního týmu. Celou tuto sérii čte pan Pavel Soukup. K této strhující jízdě se paradoxně velmi hodí jeho pomalejší tempo vyprávění. Moc povedená audiokniha.

Vlčice7
23.04.2020 5 z 5

Skvělá, jako všechny ostatní :)

Jamra
22.04.2020 3 z 5

Vlastně dobrý, ale nic extra překvapivého, převratného, něco co by mě donutilo ještě nejít spát a číst dál.

martineknatasa
17.04.2020 4 z 5

Kniha se dobře čte. Autor udrží pozornost čtenáře až do konce. Jdu číst další díl.

misaC
17.04.2020 4 z 5

Za mě dobrá detektivka. Z případu Dunji mi bylo fakt docela zle a smutno a konec knihy mi přišel trošku neuzavřený.

PADA123
14.04.2020 5 z 5

Autor opět nezklamal. Výborně napsané pokračování s Fabianem Riskem. Napětí až do konce.

Anet2106
09.04.2020 4 z 5

Kniha opět nezklamala. Poutavý, nápaditý a čtivý příběh.

Magdalena_j
09.04.2020 4 z 5

Konečně!
Až ve třetí knize jsem se dočkala konce, který není totálně překombinovaný a nezkazil mi dojem z celé knihy. Myslím, že třetí díl je povedený. Zápletka je hodně zajímavá a čtenáře nechává v napětí. Nic není úplně jisté.

Čtvrtý díl jsem bohužel četla jako první, takže jsem ochuzena o překvapení na konci, ale to je moje chyba. Těším se na pátou knihu, jak se to všechno nakonec vyvrbí. =)

Ales.BD
09.04.2020 3 z 5

Švédsko je plné vraždících psychopatů. Zbytečně mnoho samoúčelného násilí, což u seveřanů obvykle kompenzuje nedostatek literárního talentu, ale tady by to myslím nebylo třeba. Čtenář si také chvílemi sám připadá jako úchyl, že něco takového vůbec čte.

Lullina
05.04.2020 4 z 5

Zbytečně zdlouhavá ale nakonec dobrý

Lotka
31.03.2020 4 z 5

Musím uznat, že to bylo naprosto nereálné a některé zločiny naprosto nemožné uskutečnit, ale možná i proto super detektivka.

Princezna_V
31.03.2020 3 z 5

Jasně, je to spíš trochu science fiction než detektivka, a vlastně je to stejně přitažený, jako díl předtím (napálila sem mu odpad), ale tohle mě bavilo. Pomineme-li teda lajnu s Dunjou, ta je nechutná.

oleg
29.03.2020 4 z 5

Třetí díl byl nejlepší ale asi je to tím,že už vím více o postavách i když jsem se opět ztrácela a ten konec....

SimonaP
26.03.2020 2 z 5

Kniha by se dobře četla, kdyby tam nebyla spousta nesmyslů a lidi se nechovali jako hlupáci. Škoda.

alcan
25.03.2020 2 z 5

Mě se to moc nelíbilo, závěr se autorovi moc nepovedl. Ještě mám Devátý hrob, tak uvidím. Za mě jen dvě hvězdy.

marsden
25.03.2020 2 z 5

Takhle pratele, treti setkani s Fabianem a nebyt ted situace, ze se neda chodit ven, tak se na nej vykaslu. Stefan psat umi, dej je napinavy, ma to spad, z nekterych pasazi se ani neodvazim prerusit curanim ( paralelni navsteva 3 podezrelych zen ), ale on to prehani. On to tak prehani, az to boli. Opravdu je to mistama pretazene za usi. Rodina Fabiana to je kapitola sama pro sebe, vic me bavi Dunja a jak to nanda slizkemu sefovi. Jako ano, 4 dil dam, ale staci ubrat. Nektere " akcni" likvidacky lidi jsou fakt k smichu.

Martiiiik
24.03.2020 4 z 5

Vždycky si říkám, že už mě nemůže nic překvapit, ale tento autor to zvládá pokaždé :-) A přesto, neplyne tak hladce jako jiné.. Občas chvilku trvá, než člověku dojde, v jaké linii se zrovna nachází... Spousta brutality, nic není nemožné a nic není dost.. Témata zajímavá, jen mi trochu vadí mnoho nedořešených věcí.. Tak snad v další knize :-)

kramlinka88
22.03.2020 5 z 5

Tento díl série jsem přečetla jako první, trošku toho lituji, ale co se dá dělat :-) Každopádně i bez znalosti předchozích příběhů se mi kniha líbila opravdu moc :-) Ano našly by se nějaké mušky, ať u zmiňovaných mnoho postav, i konečné rozuzlení jsem trošku tušila :-) ale ani tohle mi nezabrání hodnotit knihu plným počtem, skvěle napsáno, napětí a hlavní postavy se mi moc líbily, i malinko duchovna jsme zažili :-) Někdy možná trošku neuvěřitelný příběh, ale pořád je to jen kniha, fikce a ne dokument ;-) Moc se těším na další knihy autora ;-)

david5746
24.02.2020 2 z 5

Čteno jako první kniha od autora. Knížka se docela dobře četla, ale celkově mě moc nechytla. Větší množství postav, semtam jsem se motal v ději. A některé věci typu útěk z vězení se prostě bráním kousnout. Ono celkově ta snadnost přebírání identit je spíše legrační, obzvláště u těch důležitých a bohatých lidí, kteří jsou v průběžném kontaktu s hromadou lidí.

miczoken
17.02.2020 5 z 5

U tohoto třetího dílu série Fabian Risk jsem tak nějak už tušila, kdo by mohl být ten "zlý", z předešlých dílů se to tak nějak dá odpozorovat. Příběh je opět napínavý, brutální a propletený. Sice se občas zamotávám v dost velkém množství osob (a hlavně obětí), ale i tak je to kniha, která se mi velice líbila a kterou mohu jen doporučit.

Stefan Ahnhem
švédská, 1966
2017  84%Oběť bez tváře
2018  80%Devátý hrob
2019  85%Osmnáct pod nulou
2019  87%Motiv X
2020  87%X způsobů smrti

Kniha Osmnáct pod nulou je v

Přečtených1 374x