Motiv X

Motiv X https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418472/bmid_motiv-x-uvN-418472.jpg 4 699 171

Fabian Risk série

Jak chytit sériového vraha, který nikdy nezaútočí stejným způsobem dvakrát? Brutální vražda jedenáctiletého syrského uprchlíka postaví před helsingborskou policii případ s možným rasistickým podtextem. Zdánlivě náhodných vražd přibývá a tým kriminalistů se záhy ocitá pod příliš velkým tlakem. Situace donutí Fabiana Riska, aby se vrátil do práce, ačkoli by raději dál bděl u lůžka své postřelené dcery, která je v kómatu a Fabian si to dává za vinu. Vrací se i šéfka oddělení Astrid Tuvessonová, která přerušila protialkoholní léčbu. Je tu však ještě něco – informace, jež po sobě zanechal Fabianův mrtvý kolega Hugo Elvin a jež mohou dosud soudržný tým vyšetřovatelů navždy změnit. A v sázce je i Fabianův život... Motiv X je úvodní část diptychu v rámci bestsellerové série krimipříběhů Fabiana Riska.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Motiv X , 2018

axspevak
09.03.2020 4 z 5

Klobouk dolu pred tim,kolik postav,deju a zapletek dokaze tento autor vymyslet a sledovat.Tesim se na rozuzlovani v dalsi knize!

namornice
07.03.2020 4 z 5

Každá další Ahnhemova kniha je lepší než ta předchozí. Motiv X mi přijde o něco drsnější a temnější než předchozí díly. Má opět několik dějových linek, ale uzavřít se povedlo zatím jen jednu. Na to, jak to dopadnde s Irene, co chystá Dunja a dopadení sériového vraha musím zase čekat, ch jo!

knihomolkadorfa
01.03.2020 5 z 5

To jako že fakt ??! Tak tohle nám Stefane nedělej !

astra3
29.02.2020 5 z 5

Tohle nám nemůžou dělat. Kniha dočtena, ale vyřešeno nebylo snad nic. Teď jsem napnutá a čekám další díl.

harena
23.02.2020 4 z 5

Napínavé, akční, šílené, drsné a rozhodně ne pro slabší povahy. Ráda si přečtu takový severský detektivní thriller,pokud jsou oběti dospělí a ne jedenáctileté děti. Je tu rozehráno víc pátrání a je to opravdu jízda. Fabian ke všem svým rodinným problémům převzal tajně vyšetřování po mrtvém Elvinovi, který v minulém díle zdánlivě spáchal sebevraždu, pak je tu vrah, který vraždí podle toho, co mu říkají kostky, dál jsou tu útoky na azylová zařízení, a když se zatajeným dechem dočtete do konce, je uzavřeno jen jedno pátrání a další se dočtete až v dalším díle, které vyjde za půl roku. Snad si to ještě budu pamatovat.

Lokina
21.02.2020 5 z 5

Jako jedna ze severských krimi, které čtu, mě ani napočtvrté kniha s Fabianem Riskem nezklamala. Bylo to čtivé, napínavé a už teď se těším na pokračování.
Příběh nám servíruje několik osobních linek a do toho jsou vměstnány i vraždy, jejichž vyšetřování mě bavilo. Líbilo se mi i Fabianovo tajné vyšetřování, které přivedlo na svět pár šokujících informací.
Zatím jsem s touto sérií spokojená a budu pokračovat v jejím čtení.

alilunka
21.02.2020 5 z 5

Každá další knížka s Fabianem je lepší a lepší. Tohle bylo vážně skvělý, napínavý, čtivý a vtipný. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

petrarka72
18.02.2020 4 z 5

Je to takový seriál, výjimečně nikoli romantický, ale severský. A přiznávám, že i když u každého dílu vzpomínám, kdo je kdo, jaké trauma k němu přiřadit a jak vypadal jeho poslední průšvih, docela mě baví. Navíc jsou někteří pachatelé vskutku vynalézaví...

mirka2558
18.02.2020 5 z 5

Tak toto bol koniec! Strasne som zvedava na dalsiu knihu autor to,, lepsie,, ani odstrihnut nemohol.

miczoken
17.02.2020 5 z 5

"Motiv X" je zatím poslední díl série o Fabianu Riskovi. A hned zezačátku se přiznám: jsem opravdu zklamaná. Čtvrtý díl totiž končí v tom nejlepším!! A další díl má vyjít až někdy v květnu!! Nemám ráda, když něco skončí uprostřed a já mám čekat 1/4 roku na pokračování.

Jinak je kniha opět poutavě napsána, je napínavá, i když v některých případech již předvídatelná. Některým čtenářům vadí peripetie Fabianových nejbližších, podle mého názoru je to ale lepší, alespoň je vidět, že i ten sebelepší detektiv je jen a jen člověk, součást své rodiny, kterého trápí běžné věci jako nás ostatní (starosti s dětmi, nevěra, lhaní).

mirunda
16.02.2020 5 z 5

Bavilo mě to moc, jen nesnáším otevřené konce ???? a že tento je sakra otevřený. No na další knihu si musíme do května počkat.

Lucieee@
12.02.2020 5 z 5

Všechny autorovy knihy jsou skvělé. Napínavé, čtivé. Doporučuji!

cetriolo
10.02.2020 3 z 5

Nooo, četlo se to dobře, ale to je jedna z mála pozitivních věcí, které se dají napsat...

SPOILER
Řeší se souběžně několik případů, ale vlastně je to jenom výplň aby se něco dělo a bylo mi celkem jedno jak se případy vyvíjejí... Vražda Munifa se vyřešila tak jako mimochodem, když se otisky toho pedofila našly na pračce (žádný motiv nic). Vražda Molly nebyla vyřešena vůbec (mám jenom podezřelého). To že Iren podpálí budovu a postřelí pár lidí mi přijde hodně přitažené za vlasy... Ještě se jim představí, takže si fakt nedokážu představit, že by ji to prošlo. A že by se Fabianova rodina tak zázračně sjednotila po Theově pokusu o sebevraždu mi taky přišlo dost nepravděpodobné. Nicméně alespoň se trošku posunulo Molanderovo vyšetřování a vrah s kostkami začal úřadovat (tady si fakt nedokážu představit jak by ho mohli chytit...)

Laila85
06.02.2020 5 z 5

Super, tesim se na dalsi dil. Bavi me ty kapitoly, jak nuti ctenare cist dal a dal. Precteno jednim dechem a napeti opet nechybelo. Trosku me prekvapil konec, ale proto se prave tesim na X zpusobu smrti.

Hella
05.02.2020 4 z 5

Až na ten nesympaticky otevřený konec, a to ve více dějových linkách, je to opět skvělý příběh. Pouze postavu protivné Irene, byť sem tam měla pravdu, jsem téměř nemohla vystát.
No jo, no, zkrátka se těším na pokračování jako malá.

hanka6036
02.02.2020 3 z 5

Další napínavka od Ahnhema.. Akorát tentokrát jsem byla spíš zklamaná, než nadšená.
Knížka byla jako vždy napínavá, ale tentokrát nebyla absolutně vůbec "dotažená" do konce. Dost stránek mi přišlo úplně zbytečných a kdyby měla knížka třeba o polovinu méně stránek, vůbec nic by se nestalo. Každopádně autorovi knížky se mi líbí a jsem zvědavá na jeho novou knihu, ve které by mělo dojít k pokračování a konečnému rozuzlení děje, tak třeba se už konečně dočkáme..

Květ
01.02.2020 5 z 5

Na další detektivku z pera Stefana Ahnhema jsem se moc těšila a opět pro mě byla super čtivá a stránky mi ubíhaly pod rukama. ALE!! Říct, že tímto dílem mě autor naštval, je slabé slovo!! Tato knížka je pouze přechodová, s velmi otevřeným koncem a v podstatě nic není pořádně dovysvětleno. Další pokračování s názvem X způsobů smrti vyjde snad až v květnu letošního roku. Důrazně nedoporučuju začíst číst Ahnhema tímto dílem, pro nové čtenáře to může být velké zklamání. Vše totiž navazuje na předchozí díly a je nachystáno snad v už konečné vyústění v příští knize. Osobně nejsem příznivkyní otevřených konců, ale Ahnhemovi to odpouštím (zatím), protože jeho vyšetřovací tým, zápletky a styl psaní jsem si opravdu oblíbila. Můj počet hvězd vyplývá spíše z hodnocení celé série, kterou považuji za velice vydařenou. Pokud bych měla bodovat pouze tuto jedinou knížku, opravdu nevím, jak bych ji ocenila.

michaela8442
31.01.2020 4 z 5

Opět poutavé čtení, i když stále hůře snáším násilí jak fyzické, tak psychické, které se v knize hojně vyskytuje. Nicméně Fabian Risk a "jeho parta" nezklamali. S napětím budu čekat na pokračování a doufám i rozuzlení.

martineden
26.01.2020 2 z 5

Napínavé až návykové čtení! Ale těch postav a zločinů, uf! Navíc je to na pokračování, takže si musíte počkat na další knihu. Přitom se knihy tváří jako jednotluvé romány. To mi trochu připadá jako past na čtenáře, hlavně aby si další knihu koupili. A hlavní postavy jsou až na výjimky hodně nesympatické.

Farg
21.01.2020 4 z 5

Musím uznat, že se mi moc líbí styl psaní a krátké kapitoly, takže se kniha čte sama. Bohužel v porovnání s ostatními díly, mě trochu zklamala. Už když mi chybělo posledníh čtyřicet stránek a pořád vlastně nebylo nic rozuzleného, tak jsem si říkala, jak tostihne vysvětlit všechno a taky že nestihl. Vyřešila se jedna vražda, ale motiv vlastně nebyl ani vysvětlen. Vzhledem k předchozím promyšleným motivům, mě to zklamalo. Že je zbytek na pokračování mi ani nevadí tolik, i když už mě to nebude tolik bavit, když člověk ví kdo je vrahem u obou případů. No a na závěr mě začínají štvát postavy policie. Fabian, který je sobecký a zahleděný do sebe, potom je jedna alkoholička, další mi přijde šílená a snadno ovlivnitelná, pak tu máme vraha a jediného Skálu, který je z nich celkem vyrovnaný. Na další díl se těším, protože mě zajímá, jak to celé dopadne, ale doufám, že to spisovatel nebo natahovat do co nejvíc dílů.