Kameník

Při lovu humrů objeví místní rybář v moři u městečka Fjällbacka tělo malé Sáry, dcery Eričiny přítelkyně Charlotty, která se sem přistěhovala teprve před několika měsíci. Zpočátku se všichni domnívají, že jde o tragickou nehodu. Pitva však prokáže něco jiného - patolog najde v plicích malé Sáry sladkou vodu se zbytky mýdla. Z toho jasně vyplývá, že dívenku kdosi utopil ve vaně, a teprve pak hodil její tělo do moře. Ale do by mohl chtít sedmileté Sáře tak strašně ublížit? A proč? Vydání 2....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326957/kamenik-Fl1-326957.jpg 4.4486

Erika Falcková & Patrik Hedström 3.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Motto

Stenhuggaren, 2009

Kniha Kameník

Višnička

Perfektní oddechová detektivka, díl od dílu lepší, čte se sama!

MilanCFC

Ach jo, docela zklamání, když jsem viděl zdejší hodnocení a následně knihu dočetl. Jedu popořadě a pro mě zatím bohužel nejslabší díl ze série. Spoustu klišé, tak nějak pořád natahované, a totálně nenapínavé, jak to tím natahováním nemělo žádný spád. Nemluvě o tom, že se nekonal ani žádný wow moment, jak bylo poměrně brzy jasné, kdo za vším stojí. Bod nahoru ale naopak za to, jak se autorce podařilo vytvořit jednu z "nejnegativnějších" postav, co pamatuji. Ta mi opravdu hnula žlučí. Doufám, že v dalším díle autorka trošku vyjede ze svých kolejí.

moniiwolf
17.11.2019

Autorčin styl je mi nějakým záhadným způsobem blízký a fakt mě baví. Knížky v této sérii bohužel nečtu popořádku, což me celkem mrzí, ale nedá se nic dělat. Kameníka jsem četla po Andělíčkářce a zezacatku jsem byla trochu zklamaná, protože se mi to nezdálo až tak dobre, ale po překonání 100 stran jsem byla naprosto uchvácena! Knihu jsem přečetla za dva dny a takřka pořad jsem myslela na děj knihy, což je trochu problém, když jste studentkou právnické fakulty a měla byste přemýšlet nad jinými věcmi. Za me ale rozhodne doporučení všemi deseti!☀️

Mysicka_Lb
18.10.2019

C. Läckberg mám ráda a její styp psaní mi sedí. Kameník je její typickou knihou, ve které se prolíná minulost a současnost a vyšetřování vraždy s rodinným životem hlavních postav. Vraha lze poměrně snadno vytušit, ale přesto se mi kniha velmi líbila a v porovnání s jinými současnými autory detektivek jde rozhodně o naprůměr.

lenuskav
07.10.2019

asi od ctvrtky knizky sem vedela kdo je vrah,ackoliv sem stale nechapala proc. celej nadech knizky je strasne smutnej ale cetlo se to krasne a rychle. Camillu mam rada ????

ctenarkaEva
31.08.2019

Zajímavý, i když smutný příběh. Líbilo se mi prolínání 2 dějových rovin. A také se mi v knihách autorky líbí vykreslení osobního života hlavních hrdinů. Těším se na další díly.

Pavlnka
23.08.2019

Další dobrý díl, líbilo se mi prolínání minulosti a přítomnosti. Jsem zvědavá jak bude pokračovat linie s Annou.

Restang
06.08.2019

Další čtivý díl a opět prolínající se minulost. Tipovala jsem vraha spíš někoho jiného, ale že někdo z tohoto okruhu to bude bylo trochu předvídatelné. Jinak C. Läckberg opět nezklamala.