Andělíčkářka

Andělíčkářka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199829/mid_andelickarka-n7q-199829.jpg 4 962 202

Osmý případ Eriky Falckové a Patrika Hedströma. O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö poblíž Fjällbacky rodina Elvanderových. V jídelně bylo prostřeno ke svátečnímu obědu, ale u stolu našli jen roční dceru Ebbu. O mnoho let později se Ebba do téhož domu vrací s manželem. Rozhodli se, že dům zrekonstruují, sotva však s opravami začnou, pokusí se někdo jejich dům podpálit. A když Ebba a Marten odstraní podlahu v jídelně, najdou pod prkny zaschlou krev. Zdá se, jako by jim zlo z minulosti bylo stále v patách. Při vyšetřování žhářského útoku Patrik Hedström a jeho kolegové neustále narážejí na starý, nevysvětlitelný případ zmizení. Ten velmi zajímá i Patrikovu ženu Eriku, která o záhadě chce napsat knihu. Nezbývá než se společně pustit do náročného pátrání. Dočká se letitá záhada konečně svého rozuzlení?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Motto

Änglamakerskan , 2011

alnahu
20.05.2016 3 z 5

V příběhu nám autorka namíchala skutečné událostí s její fantasií. Střídá se v něm současnost z minulostí ,vražda je nakonec rozluštěna. Nějak mě nenadchla.

SeverusSnape
19.05.2016 3 z 5

Tato kniha mne opravdu nijak nenadchla :(

Peti
10.05.2016

8. kniha série a stále mě ty detektivky baví. Opět promyšlená zápletka, jen na můj vkus Erika přespříliš zasahuje do vyšetřování.

TomasH66
29.04.2016 odpad!

Tak a mám to za sebou :-(
Dal jsem na hodnocení ostatních a jsem bohužel zklamán. Pokud někdo očekává typ severské detektivky, tak asi dopadne jako já. Napětí či Logika zápletky 0 To že je hodně postav není až takový problém jako pusté dialogy, místy totální frázovitost a včetně vrcholu nelogičnosti postav vrcholí ve finále. Perličkou je kolik hrdinů v knize je poznamenaných ztrátou dítěte, že je to až klišé. Poslechl jsem si to jako audio knihu - pokus včlenit zvuky a pazvuky (houkačky, motorová pila, ptáci atd. ) stejně jako ochotnicky zahrané ženské kvílení z toho dělá spíš frašku, než aby to spoluvytvářelo atmosféru. Na druhé straně hodně mluvících postav není vůbec na škodu u audioknihy pokud by předloha byla k něčemu. Za mne vzhledem k tomu, že to není prvotina tak autorku, už nikdy více

minirock
28.04.2016 5 z 5

Camillo, tvoje další knihy musím nechat na dovolenou. Čtením se připravuju o spánek a pak usínám v práci. Andělíčkářka je další vynikající detektivka, jediné co se mi také nelíbilo, je chování Eriky, která se plete do vyšetřování víc než je zdrávo. Závěr jsem tak trochu čekal, přesto mě překvapil. Skvělá kniha, Camilla je jednička.

Alienn
24.04.2016 4 z 5

Moje první a určitě ne poslední setkání s touto autorkou. Ze začátku mi trochu vadilo střídání časových rovin, poměrně velké množství postav a to vše ve velmi krátkých kapitolách. Ale jakmile jsem si na tento styl zvykla a více se zorientovala, tak už kniha nešla odložit.

Lidka
23.04.2016 4 z 5

Tak vzhledem k tomu, že jsem tu knihu ne četla, ale slyšela, / měla jsem ji půjčenou jako audioknihu/ přiznávám, že jsem se v ději více či méně ztrácela , hlavně zpočátku, navíc si děsně špatně pamatuju jména , tak tím se mi to ještě ztěžovalo k chápání a musela jsem si díky téhle své neschopnosti některé části pouštět opakovaně, zvláště když jsem u poslechu ještě dělala nějakou jinou činnost, ...ale jak říkám, tohle vše je jen můj problém, nikoliv problém spisovatelky. Protože jinak se mi obsah i zpracování líbilo a v konečné fázi to byl moc hezký zážitek.

Knižní střípky
19.04.2016 5 z 5

Andělíčkářka na mě zapůsobila velmi, moc se mi líbila, poslední třetina knihy prostě nešla odložit....prostě jsem musela číst, dokud nebyl konec.....a opravdu až těsně před koncem mi došlo komplet vše a zírala jsem s pusou dokořán....ovšem musím tedy říct, že mě v tomto díle dost brutálně lezla na nervy Erika, jednak svým soustavným "fňukáním", jak je nespravedlivé, že ona má na krku tři děti a Patrik si může kdykoliv odejít do práce a jednak tím, jak zasahuje do vyšetřování, manipuluje s důkazy, s lidmi,zatajováním a překrucováním informací do jisté míry i komplikuje a ohrožuje vyšetřování a ještě je nafučená, když Patrikovi dojde trpělivost a odkáže ji do patřičných mezí, šmarjá, fakt mi lezla na nervy, Patrik musí mít svatou trpělivost, fakt...štvala mě tak děsně, že než se pustím do Krotitele, musím to proložit něčím jiným, jinak by mě z Eriky asi klepla pepka, mohu jen doufat, že se z událostí v této knize trochu poučila a ubere, ale obávám se, že se toto nestane, Erika je díl od dílu umanutější a vlezlejší...nicméně i přesto, dávám za pět

ivousekk
10.04.2016 4 z 5

Zajímavé, napínavé, jen těch postav a linií bylo na mne příliš. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala. Ale i tak bezva detektivka.

Acquenta
02.04.2016 5 z 5

Tentokrát se mi zdálo, že je postav v knize až přespříliš, Myslím, že některé tam být vůbec nemusely...ale je to klasika od Camilly, napínavé, čtivé, prostě top , jako každá její kniha

Foglinka
17.03.2016 4 z 5

Z prvu jsem se v knize trochu ztrácela. Nic méně postupem knihy se začaly dějové linie objasňovat. Nemohu napsat, že by to byla moje top. Ale bavila mě. Překvapivý závěr. Doporučuji.

martina.bella
23.02.2016 4 z 5

Tahle autorka patří mezi moje oblíbené. V knížkách není žádná extra hloubka, ale jsou napsané tak, že se zkrátka nedají odložit a tahle není výjimkou. Líbí se mi, že v knize - a to platí pro všechny od Lackbergové - vystupuje hodně postav a příběh je na přeskáčku vyprávěn vždy z pohledu jedné z nich. Je to díky tomu takové pestřejší, než kdyby vyprávěl stále stejný hlavní hrdina.

Evik30
23.02.2016 4 z 5

Camilla je prostě jednička. Její knihy se čtou velmi rychle a hlavní představitelé mají pokaždé něco co vám můžou nabídnout. Jako u každí knihy této autorky se prolíná přítomnost s minulostí a na konci zjistíte proč tomu tak bylo. Velmi pěkně zpracovaný příběh. Pokud dobře počítám je to moje 5 kniha této autorky a i když čtu knihy na přeskáčku tak jak se mi v knihovně dostanou do ruky rozhodně si nestěžuju. I když jsem knihu přečetla zhruba před týdnem pořád si pamatuju kdo byl kdo. Na mě nějak těch moc postav v knize nepůsobí. Čtu tak že si dokážu jednotlivé postavy dobře zapamatovat bez toho abych měla v průběhu knihy nějaké rušivé elementy. Rozhodně+ tato kniha stojí za přečtení!! :o))

maličkán
23.02.2016 5 z 5

První kniha od autorky, chytla mě hned od začátku (škoda, že jsem začala 8.dílem).Samozřejmě budu shánět předcházející díly. Děj byl napínavý, prolínání kapitolek z minulosti četbu pěkně oživilo.Eriku a Patrika jsem si hned zamilovala a už se těším na další příběhy.

mazlak
20.02.2016 4 z 5

Další perfektně napsaná detektivka. Děj přítomnosti se prolíná s minulostí, a tím čtenáři postupně objasňuje návaznost událostí. Celý příběh je poutavý a napínavý. Do posledních kapitol není jasné jak se zápletka rozuzli.

chanahd
17.02.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila a byla napínavá. Někteří mají problémy s postavami. Ale bude to asi tím, že tohle je už osmý případ. A soukromé osudy hlavních postav navazují. Jak se Erika s manželem seznámila, jak měli děti... A pokud čtete knihy tak jak jsou za sebou, na jména si zvyknete. A budou pro vás nová jen ta, co se týkají nového případu. Takže tohle opravdu knize nevytýkám. Líbilo a těším se na další případ.

Bathory
12.02.2016 5 z 5

Velmi hezky a poutavě napsáno. Sice jsem se ze začátku trochu ztrácela mezi tolika jmény a rodinami, ale celkově mě kniha velmi příjemně překvapila. Jedinou nevýhodu, kterou u této knihy spatřuji je její audio zpracování - okolní zvuky a pro mě docela nepříjemná hudba mezi každou kapitolou poslech dle mého hodně zkazila. Ale knihu jako takovu mohu doporučit :)

MacinaS
03.02.2016 5 z 5

První pocity z knihy byli takové, že jsem to málem odložila..ale pak?! No ty v*le..moc se mi líbilo, že do příběhu vložila vyprávění Dagmar, Laury a potom Inez..konec jsem nečeka..myslím, že jsem se do knížky asi zamilovala..a přečtu si s chutí další od autorky :) akorát jsem měla problém se švédskýma jména..ale to je maličkost :)

tlllk
21.01.2016 2 z 5

Za príbeh a pointu by som dal 5*, ale ako celok to bolo sklamanie. Zvláštna forma, pri ktorej som si nevytvoril vzťah k žiadnej postave, absencia akejkoľvek detektívnej práce, až moc prefemizovaná postava Eriky Spisovateľky, je zvláštnou sondou do pocitov píšucich matiek ale ako detektívka stojí za prd.

Navyše zvukárovi, ktorý sa podieľal na audioknihe, by mal niekto vysvetliť že imitovať každý popisovaný zvuk sa hodí tak do Teletabies a nie do detektívky. Najhoršie spracovaná komerčná audiokniha aká sa mi dostala do rúk.

Joges
07.12.2015 5 z 5

Děj se rozjíždí docela nenápadně. Od prvních stránek mi vadila roztříštěnost textu. Kapitolky jsou krátké jako z čítanky pro 3. třídu, ale to je snad jediná vada na „kráse“. Jak se nitky případu začaly sbíhat a spojovat v souvislý celek, četla se kniha lépe a lépe. Druhá polovina knihy už rychle gradovala a mířila do zajímavého finále. Kniha mě překvapila především jako celek. Andělíčkářka je dobře napsaná i vymyšlená. Autorka, která si s osnovou zručně pohrála, si mě rozhodně získala. Mohu ji jen doporučit.