Ledová princezna

Ledová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40247/bmid_ledova-princezna-QBL-40247.png 4 1073 228

V přímořském městečku Fjällbacka je nalezena ve vaně mrtvá žena. Smrt této krásné, bohaté a tajemstvím obklopené ženy zasáhne i její dávnou přítelkyni z dětství, spisovatelku Ericu Falckovou. Tragická smrt Alexandry je nejdříve označována za sebevraždu, záhy je však prokázáno, že šlo o vraždu. Erica proto pomáhá ve vyšetřování místnímu detektivovi Patriku Hedströmovi. Pátráním po pravdě v tajuplné minulosti Alexandry se odhalí skutečnosti, které měly raději zůstat zahaleny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Isprinsessan , 2003

perpe2a
06.01.2021 4 z 5

První díl švédské krimi série. Hlavní postavy Erica- spisovatelka a Patrik- policista, jejichž osudy se prolnou. Život v poklidném městečku, kde se stane vražda a probíhá vyšetřování. Nečekejte žádné násilí, ani brutalitu. Je to velice hezky napsaná detektivka. Těším se na další díly.

čef
02.12.2020 5 z 5

Rodinná tajemství a mnohé další zádrhele, to je ta pravá parketa paní spisovatelky. Vraždy a sebevraždy to je už jen taková třešnička na dortu, velké pátrání si tedy moc neužijete, spíše se dozvíte, kdo koho miloval, miluje, bije a nenávidí. Nic proti tomu samozřejmě. A alespoň jsem se dozvěděl, po dřívějším přečtení následných dílů, jak to všechno začalo. Pobavily mne také charaktery policajtů, zejména šéf je opravdu pěkně směšný. Nestěžuji si tedy vůbec.

VerčaFF
09.11.2020 3 z 5

Příjemná detektivka, čtivá a hlavní hrdinka není tak nesnesitelná, jak někdy bývají. Na druhou stranu ve mně z knihy moc nezůstalo, je příliš podobná jiným.

Bebe2004
30.10.2020 4 z 5

Já jsem spokojená. Občas jsem se musela trochu víc soustředit, ale psané to bylo velmi dobře. Možná by bylo fajn, kdyby se ze začátku každého pohledu napsalo jméno o koho jde. První jsem se trochu ztrácela ve jménech, ale to se rychle spravilo. Měla jsem několik typů, ale žádný se nepotvrdil.

munka
13.10.2020 5 z 5

Náhoda zapracovala a dostala sa mi do rúk táto severská krimi. Sympatický pár hlavných hrdinov, spisovateľka a policajt. Napínavý príbeh až do konca. Tip na vraha mi nevyšiel, ale nevadí, hádam v ďalšom dieli. Teším sa na 2. diel.

Vevericka.eva
30.09.2020 4 z 5

Kniha je velmi čtivá a napínavá. Autorka se (opět) na pozadí příběhu věnuje problematice domácího násilí. Vraha jsem uhodla až před koncem, velmi dobře zakamuflované. Hlavní hrdinové příjemní, určitě si nenechám ujít další díl.

lencin
28.09.2020 4 z 5

Příběh spisovatelky Eriky a jejího maloměsta.
(2015)

Fazolecek
20.09.2020 5 z 5

Perfektní, moc se mi líbila, napínavá od začátku do konce. Super krimi a nechyběla ani romantika. Jen mám problém, nemůžu sehnat druhý díl =(

Didi15
02.09.2020 5 z 5

Aaa, tak jsem zase narazila na sérii, která mě bude určitě bavit. Takže se ihned vrhám na další díl. Postavy mi jsou sympatické a neodhadla jsem vraha, takže velké plus :-)

Kami33
02.09.2020 5 z 5

Nevím, co psát jiného než je v předchozích komentářích. Hezká, čtivá detektivka bez hluchých míst.

ninano
23.08.2020 4 z 5

Klasická severská detektivka.

Ava365
21.08.2020 4 z 5

Slušná severská detektivka.

likaf
11.08.2020 5 z 5

Super kriminálka. Do poslední stránky jsem měla několik kandidátů na vraha...Moc milá hlavní postava, spisovatelka. Rozhodně doporučuji a hned jdu na 2. díl

Lenka318
03.08.2020 5 z 5

Skvělá kniha jako každá této autorky. Děj napínavý až do konce, doporučuji přečíst

princesse
26.07.2020 5 z 5

Druhá kniha od autorky a těším se na další. Jdu mrknout co a jak a nejspíš koupím další díly. Moc dobře se četla, žádný problém se začíst, přehledné a děj měl spad. Rozhodně jsem si to užila.

Janík61
02.06.2020 4 z 5

Skvělá knížka, četla se sama. Autorka opět nezklamala.

Arcis2
26.04.2020 5 z 5

Velice čtivá kniha. Takový román s detektivní zápletkou. Žádné potoky krve.

Booky84
19.04.2020 5 z 5

Pohodová a čtivá detektivka - žádné potoky krve, jak někdy bývá u severských autorů. Jsem zvědavá na další díly.

Meggie7
29.02.2020

První díl úžasné 10 ti dílné série. Líbí se mi přesouvání děje z minulosti do přítomnosti a rozuzlení na konci.. Doporučuji všech deset dílů.

m.valova
04.01.2020 4 z 5

Určitě jsem zase objevila dvojici,kterou budu sledovat..příběh byl docela zajímavý a určitou jeho část jsem si tak nějak myslela delší dobu.Na konci po odhalení vraha mě jako dodatečné rozuzlení něco překvapilo i když ne co se týče samotného příběhu..ale spíš,že by opravdu toto někdo udělal i v reálném životě a v podstatě bez trestu...i když co je vlastně trest?nosit v sobě křivdy a muset se celý život v podstatě bát pravdy je možná daleko horší.

švédská literatura švédské detektivky rodinná tajemství

Camilla Läckberg
švédská, 1974