Erebos – Hra, která zabíjí!

Erebos – Hra, která zabíjí! https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87451/bmid_erebos-hra-ktera-zabiji-SpR-87451.jpg 4 1071 283

Erebos série

1. díl

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Erebos , 2010

valecek11
04.09.2013 5 z 5

Tohle je fakt pecka...napínavé,nový druh zápletky,prostě super..A někde v Americe se prý něco podobného fakt stalo,a padaly za to vysoké tresty...

Mr.JaroCZ
20.08.2013 5 z 5

Špica! Přečetl jsem to za víkend a nemá to chybu ;-)

Mikisan
10.08.2013 5 z 5

Po dlouhé době příběh, kterému můžu dát bez vyčítek 100 %. Kniza zpracovává zajímavé téma, je napínavá a nepustí, dokud neotočíte poslední stránku.

Punisher
14.07.2013 4 z 5

Začátek mě chytil a tak do tří čtvrtin jsem četl jedním dechem.Musim ale přiznat,že ten závěr se mi úplně nelíbil a jedna hvězda tak v hodnocení chybí.

Adelica-Opica
27.06.2013 5 z 5

Ze začátku jsem si myslela,že mě to nebaví,ale ani jsem se nenadála a byla jsem v polovině... :-)

KellyH
24.06.2013 5 z 5

Jakmile jsem Erebos viděla v knihkupectví a přečetla si zadní stranu přebalu, věděla jsem, že si to musím přečíst. A tak se i stalo a já jsem nadšená. Kniha vtáhne do děje, člověk se napřemýšlí, trne v napětí. A to, že se příběh odehrává na pozadí Londýna, je jen plusem. Nehledě na to, že se mnohé z knížky dá přenést do reality, že ano.

zylla
03.06.2013 5 z 5

Vynikající četba na propršené dny, určitě doporučuji. Nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout, něco tak napínavého jsem dlouho nečetla.

kneslova
22.05.2013 5 z 5

Knihu jsem četla před dvěma roky, teď vychází znovu.
Výborný, napínavý příběh, čte se skvěle i když je zřejmě určena pro mladší čtenáře..

bondula
05.04.2013 4 z 5

Veľmi príjemné prekvapenie. Erebos je síce zrejme určený pre mladších čitateľov, no i ja som sa príjemne zabavil. Zápletka je veľmi netradičná, vývoj deja neočakávaný a napätie správne stupňované. Ako oddychovku môžem len doporučiť.
U nás v televízií chodievali krátke šoty tzv. "Ovce.sk", ktoré vtipným spôsobom varovali deti pred nástrahami internetu, táto knižka by sa s trochou nadhľadu dala považovať za niečo podobné, v románovej podobe, pre starších. Nehraj PC hry - môže to byť nebezpečné Gŕŕŕ...

Anre3
05.03.2013 4 z 5

Moc pěkné napsaná kniha, čte se jedním dechem. Četla jsem ji na dovolené a nemohla jsem se odtrhnout od čtení.

Kelíns
26.02.2013 4 z 5

Moc poutavá knížka. Sice jsem od ní čekala, že se budu víc bát, ale nevadí. Rozhodně mě vtáhla do děje, dokud jsem nepřečetla poslední slovo.

kowalenska.m
26.02.2013 5 z 5

Moc se mi líbí. Tématika je nová, ale aktuální. Někdy mi přejel mráz po zádech. Doporučuji!

Ellkarka
04.02.2013 5 z 5

Hned jak jsem si přečetla obsah věděla jsem, že je to něco pro mě. Nešlo se od knížky odtrhnout..velmi mě natchlo nápad napsat knihu o PC hře.. zážitky z prvních levelů a ještě lepší propojení se skutečným životem. O to víc jsem ještě žasla nad tak propracovaným a skvělým koncem. :)

wally
06.01.2013 4 z 5

Tato kniha se vážně povedla...možná je to tím, že jsem k ní přistupoval jako k pokusu...po sérii vážně se tvářících románů jsem chtěl trošku odlehčit i když sem nevěděl, zda to bude dobrá volba..a byla. Opravdu hodně netradiční příběh a kniha jako celek, ale o to působivější...nikdy jsem si neuměl představit jaké to je se opravdu vtělit do nějaké PC hry a tohle mi to vysvětluje...pojďme si taky zahrát!

Kate.S
02.01.2013 4 z 5

Je to dokonale promyšlená kniha, od které jsems nemohla odtrhnout. Chvílemi jsem si připadala jako hráč, který je Erebosem zcela pohlcený. Některé chvíle jsem se dokonce žlutých očí bála sama. Prostě a jednoduše, Erebos je fantastický příběh, do kterého se začtete a jen těžko přestanete.

~.Lucy.~
03.12.2012 4 z 5

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale havraní tetovaní to zachránilo ! :D Bez tetování 3 hvězdy :D !

greetchen
18.09.2012 4 z 5

Na to, že jde o knihu pro mládež, je to velmi čtivé, strhující, propracované, promyšlené a čtivě napsané. Nechybí překvapivé zvraty, napínavá linka se drží s mírným zakolísáním celou knihou. Těším se i na případné filmové zpracování.

mynonka
23.06.2012 4 z 5

Celou dobu, co jsem to četla (i potom), jsem měla strašnou chuť si Erebos zahrát :) ovšem v méně nebezpečné verzi:). Kniha se četla jedním dechem.

Bramboráček
18.06.2012 4 z 5

Moc hezký vlastně perfektní ale onec byl takový zvláštní...

pajulka
24.02.2012 4 z 5

Fantasticky napsaná kniha, geniálně vymyšlený příběh..Trvalo mi hodně dlouho než sem se vrátila do reality :D takový ten mrazivý pocit.. dost dobrá kniha! Ještě než jsem si uvědomila, že pro to všechno musí být nějaké rozumné vysvětlení, tak mě přepadal zvláštní druh strachu, opravdu zvláštní:) Stojí za to si to přečíst :)

rakouská literatura strach pro děti od 13 let počítačové hry pro dospívající mládež (young adult) LitRPG (herní svět + fantasy/sci-fi)

Ursula Poznanski
rakouská, 1968
2015  86%Pět
2011  84%Erebos – Hra, která zabíjí!
2014  85%Saeculum
2017  84%Hlasy