Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna

Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241808/bmid_dobry-proti-severaku-kazda-sedma-vl-241808.jpg 4 150 42

Emmi a Leo série

Milostný román v e-mailech Dobrý proti severáku se stal krátce po svém vydání bestsellerem. Byl uveden v podobě rozhlasové i divadelní hry a v České republice se stal nejúspěšnějším představením v cyklu listování známého herce Lukáše Hejlíka. Kniha byla tak úspěšná, že autor dokonce na vytrvalé prosby čtenářů napsal druhý díl Každá sedmá vlna. Obou knih se jen v Německu prodalo přes tři miliony výtisků. Nyní vycházejí oba romány v jednom svazku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Host

Gut gegen Nordwind , 2006

asam
14.06.2018 5 z 5

Zajímavá a nápaditá forma - e-maily- chvílemi vtipné, a chvílemi odpovědi nic neříkající. Fakt je, že jsem knihu četla rychle, tak jak přicházely e-maily. Někdy jsem nestíhala postřehnout, kdo to vlastně píše. musela jsem se vrátit. Nejsem příznivce " červené knihovny" - přesto se dobře čte, o tom, že má někdo někoho rád. A v horkém létě jsou takovéto knížky osvěžením

Danago
28.07.2017 3 z 5

Mám moc ráda tohoto autora, opět nezklamal. Napřed jsem se docela bála této netradiční formy zpracování, což je kniha psaná e maily. Ale nakonec jsem byla více než nadšená. Do knihy se začtete ihned po prvním e mailu. U knížky jsem se zasmála i zaslzela. Přečteno velice rychle. Knížku jsem četla a potom jsem si ji poslechla i jakou audioknihu , která je krásně zpracovaná. Z každého jsem měla úplně jiný požitek . V plánu mám si co nejdřív přečíst i její pokračování, jsem velice zvědavá.

Májaa
30.03.2017 5 z 5

Skvělé,vtipné,odpočinkové čtení,které pohltí čtenáře a nepustí..

Arsi007
20.03.2017 2 z 5

Pěkná slabota. Jestli máte náladu na rádoby duchaplné plky nostalgického don juana a žárlivé a manipulativní kecy ženy, která není schopná vymáčknout ze sebe co vlastně chce a dělá ze sebe děsně tajemnou tak prosím. Já to po pár desítkách stran už jen v rychlosti prolétla, abych zjistila, jak to skončí, ale ani ten konec mě teda nijak nepřekvapil a nenadchnul.

Scheila
18.03.2017 3 z 5

miluji humor tohoto autora, jak v této knize tak v knize "není zač" opět nesklamal, zasmála jsem se pobrecela uzasna kniha

22.02.2017 5 z 5

Zajimavy je, že holky nesnášejí Emmi, zatímco klukum je víc sympaticka než Leo.. Nebo to tak není???

22.02.2017 5 z 5

Tady si můžete prohlidnout video z fotek z divadelni hry Dobrý proti Severáku, která se hraje v žižkovském divadle v Praze od prosince 2016 - https://www.youtube.com/watch?v=iNqBncE5mJw

11.02.2017 5 z 5

Parádní kniha i když jsem ji objevil jako rozhlasovou hru a nahral jsem si ji a rad to posloucham. Kniha parádní - Dobrý proti severáku parádní. V sedmý vlně je vidět že autor musel víc fabulovat.. Od prosince je nastudovana divadelní hra na kterou se chystam do žižkovského divadla - http://www.3dcompany.cz/
Jinak tahle kniha je dost zasadní pro mne a v mluveným slově je opravdu víc emotivní..

lidunka1
06.02.2017 5 z 5

Knížka mě zaujala možná i proto, že bych něčeho takového taky byla schopná - zamilovat se online. Zároveň jsem si brzy pokládala otázku, kdy už jde o nevěru. Glattauer je dobrý psycholog a psát opravdu umí. Doporučuji vřele.

Danafantom
30.12.2016 3 z 5

Chvíli jsem se smála, chvíli nudila, a z Každé sedmé vlny jsem si přečetla už jen tu poslední.

medialstar
12.10.2016 5 z 5

Zábavné, svižné a vtipné, ale nechybí tomu ani vážnost. Aź s podivem, jak má Glattauer ženské prokouknuté. Neříkám, že nemám drobné výhrady, mě zkrátka baví to nevyřčené, co by kdyby snění, ale i když v druhé části spadli Leo s Emmi do reality, nebylo to vůbec špatné. Holt osud jde také s dobou a může spřádat nitky i ve virtuálním světě. :-)

Haen
28.06.2016 5 z 5

Tak tohle mě bavilo od začátku do konce. Emailová korespondence jako román. Příběh o emocích, přitažlivosti, žárlivosti, nevěře, napsaný vtipně, lehce, pohodově. Daniel Glattauer prostě umí. Povedla se mu i tahle neobvyklá moderní forma románu.

marasaj
01.04.2016 5 z 5

Bavilo mě to od začátku až do konce, i když jsem měla trochu obavy, že je to psané formou e-mailu. Ten kdo váhá přesně ze stejného důvodu - NEVÁHEJTE.. Strašně mi utíkala každá stránka, byla jsem napnutá jako struna a určitě si od Davida Glattauera.

marketa8548
31.03.2016

Čtivá, zvláštní kniha. Za mě 100%

jakafe
11.12.2015 2 z 5

V knize (resp. dvou knihách) jsou části, které jsou skvělé, originální a vtipné (zejména na začátku, to jsem se opravdu bavila). Žel poté začne převažovat slovní vata, dění se vleče a duševní a emoční pochody zúčastněných jsou - alespoň pro mě - zvláštní. Román je to čtivý, ale navzdory nevšednímu a svižnému stylu komunikace po e-mailech se mi i u této romanťárny potvrdilo, že nebudu cílová skupina. Nelituji, že jsem si ji půjčila v knihovně, jako zabavení se v MHD splnila účel, ale znovu se k ní s největší pravděpodobností nevrátím.

Lenny33
10.12.2015 4 z 5

Nereálný? Na dnešní dobu mi tedy příběh přišel reálný až moc. :)
Jen se pořád neumím rozhodnou, jestli jsem ráda, jak to skončilo nebo ne. (S ohledem na děti.)
Jinak milé oddechové čtení. Jen musím souhlasit, že místy zdlouhavější. 4*

soukroma
18.10.2015 2 z 5

Odložila jsem po 30 stranách - výměna opatrně vtipných a zdánlivě nevtíravých e-mailů mezi dvěma neznámými lidmi mě vůbec nezaujala.

Linu
06.09.2015 5 z 5

Knihu jsem znala z Listování s Lukášem Hejlíkem, kde se listovalo dílem Dobrý proti severáku. A jelikož kniha končí otevřeně, prostě jsem musela mít další díl! A proč si nekoupit výhodné balení obou dílů, že?
Kniha je velmi pěkná a vtipná. Sice mi tam chybělo trocha napětí, ale i přes to dávám pět hvězd.

Jaruce
25.07.2015 4 z 5

Právě jsem dočetla, kniha hezká dobře se četla. Dobrý proti severáku na konci jsem si říkala takhle to skončit nemůže. Začátek Sedmé volny dobré pokračování ale Emi - který chlap, co chlap ale člověk vydržel! Pořád měla nějaký problém nebo důvod odhalování a Leo to snášel ! ?Manžel Emi toho jsem taky moc nechápala, když o všem věděl a ještě jí to všechno toleroval. A konec ! ? Nic co by se nedalo čekat nebo nečekat. Dobrý nápad tématu knihy, ale myslím nereálný. .

HanaBambi
22.06.2015 5 z 5

Nechápu, jak mi tahle kniha s tak, tak, tak divným názvem a tak, tak, tak KRÁSNÝM příběhem mohla celé ty roky utíkat!

Mám svou novou "jednu z nejoblíbenějších", těšila jsem se na každý další Leův mail a na každou další Emminu vzdornou odpověď. Bylo tak snadné žít tenhle jejich příběh, na dva večery jsme byli taková spokojená trojka s lehkým voayerským nádechem z mé strany.

Oddalovala jsem konec knihy stejně jako Emmi a Leošek oddalovali konec svého příběhu. Severák už nikdy nebude stejnej.

rakouská literatura milostné vztahy elektronická pošta, e-mail

Daniel Glattauer
rakouská, 1960