Emil z Lönnebergy: Úplne všetky príbehy

Emil z Lönnebergy: Úplne všetky príbehy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413061/bmid_emil-z-lonnebergy-uplne-vsetky-prib-9yY-413061.jpg 5 10 2

Všetky dobrodružstvá Emila z Lönnebergy v jednom zväzku. V jednej čarokrásnej vidieckej krajine, kde žili pracovití a pokojní ľudia, by sa celkom určite nikdy nič mimoriadne neprihodilo, keby v nej nežil Emil. Mnohí tohto na pohľad dobromyseľného, ale večne vymýšľajúceho a živého chlapca poznajú z televízneho seriálu, a ak náhodou nie, jedno je isté: s Emilom sa v tej pokojnej vidieckej krajine nenudil vôbec nikto. Ani rodičia, ani susedia, ba dokonca ani tí, ktorí prichádzali do Lönnebergy za oddychom. Na Emilovi všetko vyzeralo akosi milo, až by sa mohlo zdať, že je naozajstný anjel. No bolo to iba zdanie.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Stora Emilboken , 1966

Karcoolka2210
25.05.2021 5 z 5

Ja si na Emila spomeniem z času na čas, keď mi príde na um jeho pesnička zo seriálu- Kôlnička, hej, bum tralalí, ... Knihu som čítala teraz prvýkrát a bolo to úsmevné čítanie, najmä, keď jedol tie čerešne ;) Osobne považujem niektoré z jeho počinov viac sa hrdinské ako za šibalstvo. Môžem len odporúčať. Aj deťom v škôlke sa páčili Emilove príhody a to už je čo povedať, keďže dnešné deti fičia na úplne iných rozprávkach a že ich zaujali príbehy z pera Astrid Lindgren ma veľmi teší :)

martin_aston
31.01.2021 5 z 5

Niektoré rozprávky o Emilovi sú lepšie, niektoré slabšie. Vo všeobecnosti však dobré čítanie. Dal by som 4 hviezdy, ale:
Plný počet bodov kniha dostáva za fantastickú poslednú rozprávku, plnú odvahy a hrdinstva malého chlapca.

Kniha Emil z Lönnebergy: Úplne všetky príbehy je v