Eleanor a Park

Eleanor a Park https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455211/bmid_eleanor-a-park-EUX-455211.jpg 4 1733 1733

Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře. Celosvětový fenomén ve stylu Hvězdy nám nepřály.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Eleanor and Park , 2014

nelly2712
12.11.2017 3 z 5

myslim si, ze kniha je hodne nadcenovana. neni spatna, ale je to desne jednoduche a kdyz jsem to cetla, tak se mi to i celkem libilo, ale ted uz si o tom ani nic nepamatuji, coz o necem svedci

cathyblack
30.10.2017 3 z 5

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje.
Knihu mi pujcila o dost mladsi kamaradka, neni to moje krevni skupina, ale poprala jsem se s ni behem vetrnne nedele. Rekla bych ze jde o milostny pribeh dvou mladych, trosku odlisnych lidi na pozadi socialni degenerace cloveka jako takoveho. Jen mu trochu neverim. Fesny korejec a tlusta kudrnata holka s kravatou misto gumicky ve vlasech? No, pritazene za kudrnate vlasy to je, ale doctete to. Bavila mne rovina pribehu, kdy byla Eleaonor vystavena sikane, nebo se trapila chuda a bezbranna doma. Tomu jsem totiz verila. Budete se vztekat, smat a tupe se krenit. Nekdy je to fajn a nekdy ne. Pribeh ale odsejpa a tak ho zhltnete. Po precteni predejte dal.

saint.klara
30.10.2017

Krásně napsané, kniha je velmi originální. Uronila jsem pro ni na konci i pár slz, moc všem doporučuji.

čika
22.10.2017 4 z 5

celkom podareny teen romanik, hoci aj s klasickymi stereotypmi, ale velmi citatelny. knizka je odflaknuta akurat co sa tyka vydavatelskej stranky, chyba redakcia a aj vizual b. y sa patril lepsie spravit

sofi_melliscrat
20.10.2017 5 z 5

Úžasná kniha

KellyH
19.10.2017 5 z 5

Jde se zamilovat do knížky? Protože já se do Eleanor & Park totálně a bezpodmínečně zamilovala. Moje jediná výtka vlastně spočívá v tom, že knížka skončila moc brzy. Klidně bych ty stránky otáčela dál a dál a dál.

Michajela.cz
09.10.2017 3 z 5

Po delší době jsem sáhla po romantické knížce. Nevěděla jsem tak úplně, co od ní mám čekat. Po přečtení něco málo recenzí jsem byla připravená na takovou trochu netipickou "Lanczovku". Prostě letní romantická limonáda. Avšak ouha! Když jsem doslova jedním dechem přecumlala několik prvních kapitol, bylo mi jasné, že se bude vzpomínat na první lásku..
Tak trochu nadneseně, řekla bych až idealisticky líčená první lovestory mě doslova pohltila. Říkám idealisticky? Ale takhle opravdu většina puberťáků vnímá první lásku.. Kladně hodnotím i vlastní pohled obou hlavních hrdinů na prožívání a myšlení v období první zamilovanosti.
A co se týče příběhu.. trochu "vyumělkovaný" vyhrocený popis sociálně slabší americké rodiny v kontrastu idealogické rodiny z vrstvy střední, ve mě pořád tak trochu vzbuzoval naději, že se objeví buď nějaký úchylný strýček (Bingo! Jen to byl otčím) a nebo jednorožec co prdí duhu. Závěrem bych jen řekla, že pokud si chcete zavzpomínat na pocity první zamilovanosti, rozhodně si knížku přečtěte.

Bookberry
08.10.2017 5 z 5

Čekala jsem, že to skončí trochu jinak, ale potěšilo mě, že závěr skončil dvěma slovy.. :)

alexijova
03.10.2017 2 z 5

Že je s knihou něco špatně poznáte, když vám je hlavní postava nesympatická už po první čtvrtině knihy.

Linda007
30.09.2017 5 z 5

Tohle se mi moc líbilo, je to takové milé. Zas trochu něco jiného. Jen mě teda naštval konec :D

makushenka
27.09.2017 3 z 5

Děsný slaďák, který má vyšší ambice. Příběh je na přeskáčku podávaný z pohledu dvou hlavních postav, to mi bylo sympatické, protože tu byla snaha proniknout do psychologie postav. Nepřijde mi ale, že by ta autorka naplno využila potenciál materiálu. Mnohem nosnější než románek mi přišla postava nevlastního (ale i vlastního) otce a tuto látku podle mě mnohem lépe zpracovala např. M. Fišarová ve své knize Nikolina cesta, kde mi to přijde víc na dřeň a hlavně mi přijde i jasnější poselství té knihy. Takže pro mě pouze dobré.

Miahja
24.09.2017 4 z 5

Moc hezká odpočinková kniha.Eleanor a Parka si ihned zamilujete.

marta14
24.09.2017 2 z 5

Nakonec jsem to nedočetla. Nepřišlo mi to z mého pohledu moc reálné. Jakmile si Park začal malovat oční linky, tak už mě to nebavilo. Asi už jsem z takových přeslazených románků vyrostla...

nyumei
19.09.2017 5 z 5

Dle mého názoru a vkusu, dokonalá kniha, kterou bych doporučila každému na světě. Hezky se to čte a děj s příběhem je opravdu nádherný. Konec si nesu těžko, opravdu, jsem překvapená a šílené smutná, ale myslím, že do sebe něco opravdu má a dělá touhle knihou takovou, jaká ma být a jaký ma zanechat dojem.

betule3
18.09.2017 4 z 5

Na knize mě zaujal příběh, jelikož jsem čekala typickou slaďárnu. Autorka umí moc hezky psát a vtrhnout čtenáře do děje. Mě osobně ale úplně nesedl fakt, že kniha je napsaná ve 3. osobě. Kvůli tomu jsem se moc nemohla vžít do rolí hlavních hrdinů - hlavně Eleanor mi chvílemi připadala neskutečně protivná. Jinak se mi ale kniha líbila a překvapil mě konec.

silvara
15.09.2017 3 z 5

Příběh o první lásce, který vezme čtenáře za srdce a chvilku jej nepustí. Předávání vypravěčské štafety mezi Eleanor a Parkem je ze strany autorky velmi dobře promyšlený tah, čtenáři se totiž víc pootevírá vnitřní svět hlavních hrdinů. Ano, je to přeslazené, nerealistické, bla bla bla.... Ale Rowellová vás stejně přinutí podlehnout tomu okouzlení první lásky a právě o tom Eleanor a Park je :)

nani_nka
07.09.2017 3 z 5

Pekný príbeh o prvej láske, kedy sa vám rozbúši srdce už len pri tom ako uvidíte toho druhého a kedy stačí len obyčajné držanie sa za ruky a vy máte pocit, že sa cítite najlepšie na svete. Taký je príbeh o Eleanor a Parkovi. Znova musím vyzdvihnúť to, že Rowell nepotrebuje písať o dokonale krásnych hrdinoch, pretože hoc sú nedokonalí, v očiach toho druhého sú dokonalými.

carolyn.g
03.09.2017 4 z 5

Ze začátku mi knížka přišla jako obyčejná a jednoduchá romantika. Musím říct, že obyčejná opravdu nakonec nebyla. A to se mi na knížce líbilo,.. konečně něco jiného. Knížka je čtivá a pořád je během čtení i v napínavém dojmu. Myslím na knížku ještě měsíc po přečtení. Doporučuju. :)

katallinka
29.08.2017 5 z 5

Krásná kniha, která mě donutila vzpomínat na první lásku a pomohla mi uvědomit si jak je můj život skvělý a v podstatě mi nic nechybí. Také se mi líbilo jak autorka dokázala popsat dokonalost na dvou rozhodně ne dokonalých lidech.

OneBas
17.08.2017 2 z 5

Podle mě je to strašně přeslazené. Jednoduše si nedokážu představit, že mezi takovouto dvojicí může vzniknout tak silný vztah, který mi přijde přehnaný a nevyzrálý. Dále jsem čekala originální knihu, ale jedná se zase o klasický příběh dvou lidí, kteří si jsou souzeni. Zajímavý mi přišel pouze Park, Eleanor mám díky popisu v paměti jako dívku neschopné normálního života. Bohužel mě kniha zklamala, asi to není kniha pro mě.