Eleanor a Park

Eleanor a Park
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455211/bmid_eleanor-a-park-EUX-455211.jpg 4 1733 1733

Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře. Celosvětový fenomén ve stylu Hvězdy nám nepřály.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Eleanor and Park , 2014

MerMinGwendol
25.07.2017 2 z 5

KDE JE POKRAČOVÁNÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Někdošťastný
14.07.2017 4 z 5

Líbilo se mi, že hlavní hrdinové nebyli dokonalí.

1Světluška2
09.07.2017 4 z 5

Sladká romance. Kniha se mi líbila, byla lehká na čtení, a proto jsem ji měla přečtenou za jeden den. Přemýšlela jsem jestli bude druhý díl.

surynas
17.06.2017 4 z 5

Potřebuji někoho kdo by mě miloval tak jak Park miloval Eleanor. V tom je kouzlo té knihy.

elik-play5518
17.06.2017 5 z 5

Uzasna

Jasomknihomolka
16.06.2017 5 z 5

Eleanor dievča ktoré nevlastný otec nemá rád, s chudobných pomerov oproti Parkovi. On má svoju vlastnú izbu,komiksy...na čo si len spomenie ale nie je rozmaznaný chalan. Na koniec som nadávala, že to nie je happy end.Stále mi vrta v hlave čo Eleanor na konci napísala Parkovi a to je pár mesiacov do zadu čo som ju čítala.

Chochi26
12.06.2017 4 z 5

Úžasná kniha! Výborně se čte, má zajímavý, velmi poutavý příběh, myslím, že srdce romantičky zaplesá a popláče :)

CrazyDuck15
29.05.2017 4 z 5

Krásná kniha s jednoduchou a přesto smutnou a promyšlenou zápletkou. Pokud jste milovníky teen romancí, kde najdete jedinečné postavy, rozhodně Eleanor & Park doporučuji. Snad se Vám kniha bude líbit tolik, jako se líbila mně.

Falquar
21.05.2017 3 z 5

Eleanor a Párkovi by o tolik víc slušelo obyčejné kamarádství [Eleanor by tak aspoň nechtěla furt Párka jíst a možná by i zhubla], ale to by to pak skoro nikdo nečetl, že?

banánovépyré
17.05.2017 5 z 5

Krásná, milá, plná hudby :)
Tahle knížka mě dostala. Nebudu se dlouze rozepisovat - pokud máte rádi příběhy, zajímavé lidi/postavy a hudbu, jděte do toho. Jemné, milé, krásné, skvělé.

hledaseniki
04.05.2017 2 z 5

Píše se, že jde o neobvyklou romanci, bohužel jsem na ní nic neobvyklého nenašla, vlastnĕ mi přišla naprosto tuctová, bez inovací a to, že je hlavní hrdinka při tĕle, nepovažuji za žádný inovativní prvek. Knihu jsem mĕla přečtenou za dva až tři dny, ale nebylo to protože bych z ní byla nadšená, bylo to tím, že jsem jí chtĕla mít co nejdříve za sebou, protože knihy dočítám i když si z nich nejsem na vĕtvi. Ani netušíte, kolikrát jsem tu knihu chtĕla zahodit do kouta nebo pod autobus, nic horšího jsem v tomhle žánru snad nečetla. Hlavní hrdinka Eleanor je neskutečná husa, ta holka mi lezla tak krkem a i když byla ironická a sarkastická nestačilo to na to abych si jí oblíbila, Park byl daleko sympatičtĕjší a byl snad jediným plusem celého příbĕhu. Neobyčejný příbĕh byl zcela obyčejný, plný nesmyslných žvástů o ničem. První co mĕ na téhle knize zaujalo je to, že byla situována do roku 1986 a očekávala jsem, že autorka využije tohoto aspektu k tomu, aby tam zakomponovala všechno co bylo pro tenhle rok typické ať už hudbu, oblékání, prostĕ cokoliv, co by ten příbĕh oživilo.

Při čtení jsem pořád čekala, že se z toho vyklube nĕco docela jiného, ale autorka nám servírovala jedno klišé za druhým. Asi nejvíc mĕ pobavila ta část, kdy se autorka snaží o záhadu a tou je kdo čmárá na Eleanořiny učebnice. Za prvé je to jasné hned při prvním oplzlé vĕtĕ a za druhé, vždyť je to vlastnĕ úplnĕ jedno. Myslím, že autorka se mĕla snažit trochu víc šťourat do rodinného zázemí Eleanor a jejích sourozenců, jenže je jasné, že kniha je určená mladším čtenářům, kteří si radĕji přečtou o mladé lásce než o tom, že Eleanor žila v naprosto příšerných podmínkách a nikdo to neřešil. Knihu Eleanor a Park neshledávám nijak zajímavou, vlastnĕ nechápu, co na tom každý má a nerozumím tomu, jak se tohle mdlé nic mohlo stát bestsellerem, já jsem knihu četla se sebezapřením, nevidím na téhle rozvíjející lásce nic romantického ani roztomilého a i když jsem na tohle asi už stará, ještĕ se mi nestalo, že bych v young adult žánru narazila na nĕco z čeho bych byla tak znechucená, takže to asi vĕkem nebude!!! Tohle ne, Eleanor a Park odlétá z mojí knihovny, už to nikdy nechci vidĕt. Od Rainbow Rowell mám doma ještĕ Nedej se (e-knihu), ale nejsem si jistá, jestli se do toho nĕkdy pustím, nĕjak autorce nevĕřím. Tak třeba nĕkdy.

bookworm_plants
23.04.2017 5 z 5

Milé a oddechové čtení o dvou mladých lidech a jejich první lásce.
Byla to trochu taková červená knihovna, čekala jsem od ní trochu víc :-D .
Jinak super počtení, možná se mi to o kapku víc líbilo než Fangirl.
Richieho bych nejradši zabila za to jaký byl a co dělal, byla to i celkem chyba její matky, dát se s takovým hnusným chlapem dohromady... měli na něj tu policii přece jenom zavolat..
5* :-)

ajla5
22.04.2017 5 z 5

Nerozumím některým předchozím komentářům. Četli jsme stejnou knihu? Někde jsem četla, že milovat je jako, když ten druhý drží vaše srdce a vy víte, že až ho pustí, bude to bolet mnohem víc. Tenhle pocit jsem měla celou dobu, po kterou jsem četla tuhle knihu. A to od začátku do konce. Asi jen tak nepřestanu brečet a nepřestanu myslet na to, co cítil Park. Bože! Jdu číst příručku k vozu Škoda.

Globuska
04.04.2017 5 z 5

Jestli se bojíte, že máte v rukou sladkobolnou červenou knihovnu, která vás utluče stereotyp, budete velmi mile překvapení. Pocity, které doprovázejí první lásku, ta nejistota, stud a zároveň první "dospělácké" krůčky - tohle všechno tam je. Při čtení se sami vrátíte k vlastním zážitkům, úplně se to nabízí. Je to milé a čtivé a víc není potřeba. :)

Books_MyLife
30.03.2017 5 z 5

Naprosto jedinečná kniha. Šla jsem do toho s myšlenkou ,,Nezapomínej bude to romantika, ale hodně lidem se to líbí" ale kniha mě naprosto odrovnala. Nádherná a pohladí po duši. Po prvních stránkách se dostanete přímo do děje a musíte jen číst, číst a číst. Hlavně posledních asi 50 stránek jsem jela i v hodině matiky a nemohla jsem se odtrhnout. Je mi líto takového otevřeného konce, ale Eleanor A Park si rozhodně ještě přečtu. Nádherná kniha, neváhejte a kupujte a čtěte...

Palele
30.03.2017 5 z 5

Přečteno v rámci knižní výzvy, které tímto opět děkuji za to, že mě přivedla ke knize, u které jsem nepředpokládala, že mě bude bavit. Říkala jsem si, že to zkusím a přinejhorším po pár stranách odložím. Ale autorce se povedlo z banálního příběhu nějak udělat nebanální. Potkali se jednoho dne v autobuse cestou do školy. Ona - tlustá, pihatá a zrzavá holka, která se skoro neumí usmívat a obléká se jako kluk a On - nesmělý asijský kluk, co miluje komiksy. Oba divní a vlastně neměli nic společného, ale nějak se stalo, že z lidí, kteří se nikdy předtím neviděli se postupně stali jeden pro druhého celým vesmírem.
"Eleanor měla pravdu. Nikdy nevypadala hezky. Vypadala jako umělecké dílo, a umění nemá být hezké, má v člověku vyvolat nějakou emoci. "
Což pro mě tuto knihu pasuje na umění, protože emoce ve mě vyvolala určitě. Je jako doušek ledové vody, tak osvěžující, čistý a silný, že vám možná až vžene slzy do očí.

PinkAlicorn
23.03.2017 5 z 5

Krásné! Nevím, co bych dodala, není co vytknout. Snad až na konec, u kterého jsem se rozbrečela, chování Eleanor mě na konci vážně naštvalo. Přece jen to však neměla snadné. Klady knížky bych tu mohla vyjmenovávat další dva dny, je to krásně napsané, úžasně čtivé a nezbývá mi, než tuhle knížku všem doporučit!

Irsaf
16.03.2017 5 z 5

Líbila se mi...

TerKaW
05.03.2017 2 z 5

SPOILER!
Knížka mně moc nebavila, přišlo mi, že to nemá žádný děj, nějakou zápletku. Ke konci knížky Eleanor zjistí, kdo jí psal na učebnice, odjede pryč a konec. Myslím si, že by kniha mohla být propracovanější :(

DracoMalfoy
18.02.2017 2 z 5

Měla jsem v plánu dát jednu, na konci jsem si to rozmyslela a dala dvě. Nesedl mi styl psaní, humor a navíc jsem četla mnohem hezčí romantické knihy.