Egypťan Sinuhet - patnáct knih ze života lékaře

Egypťan Sinuhet - patnáct knih ze života lékaře https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459156/bmid_egyptan-sinuhet-patnact-knih-ze-ziv-96p-459156.jpg 5 5086 707

Rozsáhlý historický román vynikajícího finského autora upoutá barvitě a historicky věrohodně vykresleným životem ve starém Egyptě v době kolem roku 1350 př.n.l. Dobové zvyklosti a reálie kreslí autor na pozadí podivuhodného životního příběhu moudrého starého lékaře, královského otvírače lebek. S uměleckým mistrovstvím promítá do dávné minulosti dodnes aktuální otázky prostřednictvím představitele vrcholné vzdělanosti té doby a dává nahlédnout do života egyptských panovníků stejně sugestivně, jako do života obyčejných bezejmenných lidí. Samotný životní příběh lékaře Sinuheta je nadčasovým zobecněním lidského osudu se všemi zvraty, vítězstvími i prohrami.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Český klub

Sinuhet egyptiläinen , 1945

Adelajda_4
13.11.2013 5 z 5

Skvělá kniha, která se neuvěřitelně dobře četla. Waltari je klasika a každému doporučuji přečíst. Ačkoliv mě starověk nikdy moc nechytl, tato kniha je výjimka a tak skvěle popsané dějiny každodennosti jsem dlouho nečetla.

adorata
12.11.2013 5 z 5

Obdivuju člověka, který dokázal ve 20. století napsat dílo tak čtivé, tak rozsáhlé, nadčasové a věčné... a k tomu tak autentitcky a uvěřitelně vystihnout prostředí starověkého Egypta (a dalších národech!), o kterém toho stále (a nejspíš už se to nezlepší) nevíme mnoho. Smekám před panem Waltarim!

miklaras
09.11.2013 5 z 5

Klasika

BUCHhalteR
09.11.2013 4 z 5

kniha sa dobre čitala

Domuly
03.11.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha vůbec. Vždycky ji budu milovat. Knihu jsem si přála, kvůli mé lásce ke starověkému Egyptu. Jaké bylo mé překvapení když se z toho vyklubalo tak úžasně napsané dílo, plné hlubokých myšlenek o životě. Pro mě srdcovka.

Joges
21.10.2013 5 z 5

Vše podstatné tu už bylo napsáno. Pro mne kniha knih a malá Bible plná životního moudra. Přečteno podruhé.

Rup
04.10.2013 5 z 5

Sinuhetovo putování už jsem absolvoval několikrát a vždy mě dokáže zcela pohltit. Jako bych se v dusivém žáru pouště ponořil do chladivých vod Nilu - a zcela zapomenu na krokodýly.

Peetuliska
28.09.2013

Tato kniha mě naprosto uchvátila, velice poutavým líčením vypovídá o starověkém Egyptě, tamějších lidech a o době vůbec, pokud vás zajímá historie Egypta, tak je to něco pro vás!

Bobšule
13.09.2013 5 z 5

Neuvěřitellná kniha!!! Smutná od začátku do konce, ale neobyčejná!

Ivaksa
13.09.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších,neli-vůbec nejlepší kniha mého života.Jsou v ní obrovská moudra života,naprosto nadčasové myšlenky,hořkosladké pravdy o lidské povaze.Pro mě je to bible a kdo rád hloubá přijde si na své.Přitom je tam samozřejmě i nosný příběh,místy napínavý až nesnesitelně.

Tizi
09.09.2013 5 z 5

Četla jsem tu knihu tři měsíce. Sice spíše kvůli tomu, že nebylo příliš praktické brát ji kamkoli s sebou, nicméně jsem za to ráda, neboť přítel se přítelem nestane za týden. A tak se během těch tří měsíců stal Sinuhet mým přítelem. A nebylo příliš těžké mu rozumět, ale to asi záleží na povaze.

kosmi
07.09.2013 4 z 5

Čtení pro trpělivé.

Balenka
01.09.2013 4 z 5

Výborná kniha, až na niektoré pasáže, ktoré boli rozsiahle a nie moc zaujímavé (najmä týkajúce sa bojov).. inak super, som rada, že som sa odhodlala ju prečítať..

sellena
29.08.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Obrovský filozofický, emocionální a duševní potenciál. Klaním se nad autorem, neskutečně poučné a dokonalé dílo, které rozhodně stojí za přečtení. Opravdu klenot literárních děl.

Patapuf
28.08.2013 4 z 5

Mě osobně se to líbilo i když na pět hvězd to není.... ke konci už mě Sinuhet začal docela štvát s tou jeho natvrdlostí, ale tak co i takový lidi jsou mezi námi...

tlapička
22.08.2013

Je to velice vtipně a dobře napsané. Sypu si popel na hlavu.

Bacileus
05.08.2013 2 z 5

Ee, tahle Waltariho kniha mě vyloženě nudila. Kolikrát může autor použít invektivu, že je postava A jen lejnem mezi prsty u nohy postavy B, aby to nezačalo nudit? A nejen to, Sinuhet je prostě idiot, který co do inteligence nesahá svému starému břichatému otrokovi ani po kotníky. Pan Waltari byl sice mistr spisovatel, ale jeho postava Sinuheta byla na ránu ztvrdlým velbloudím trusem. Obléhání Cařihradu a Nepřátelé lidstva, to byly knihy, které mě vtáhly a bavily.

Phoenix16.cz
05.08.2013 5 z 5

Sinuheta jsem četla kdysi na základní škole, kdy pro mě kniha o sedmiset stránkách představovala ohromnou výzvu. Podařilo se mi ji překonat a dodnes vzpomínám na úžasný příběh mladého muže, se kterým nás Waltari seznámil. Úžasný vypravěčský styl nenudil ani na jediné stránce.

Janapek
01.08.2013 5 z 5

Velmi pěkná kniha - tento romám se mi moc líbí.

Miken008
28.07.2013 4 z 5

Egypťan Sinuhet už svým námětem odbočuje od svého proudu oné doby. Obdivuji Waltariho za úžasnou propracovanost a osobitý ráz, který knize vdechl. Kniha je ze začátku velmi poutavá, ale postupem času se jakoby čas zastaví a děj se začne táhnout do nekonečna. Jako každé dílo velkých rozměrů má i Sinuhet své stinné a světlé stránky. Když však nyní hodnotím knihu jako celek, musím uznat, že byla celkem fajn, ale znovu bych si ji už asi nepřečetl. Přece jen přečíst ji mi dalo díky zdlouhavé popisnosti dost zabrat...