Egypťan Sinuhet – Patnáct knih ze života lékaře

Egypťan Sinuhet – Patnáct knih ze života lékaře https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310526/bmid_egyptan-sinuhet-patnact-knih-ze-ziv-OIj-310526.jpg 5 5081 706

Sinuhet je dítě neznámého původu. Připlul ke své nevlastní matce Kipě a otci Senmutovi v proutěném košíku po řece. Učil se v chrámě Amonově a stal se jako otec lékařem. Dobrodružství, která zažil, jsou četná. A tím nejpovolanějším, kdo by nám o nich měl povědět, je on sám.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Český klub

Sinuhet egyptiläinen , 1945

shenandoah
24.01.2016 5 z 5

Kniha je to výborná, ale dala mi řádně zabrat. Nevím, čím to bylo, že jsem měla po čtení problém knihu znovu otevřít, hlavně v prostřední třetině knihy. Na začátku a na konci mě nic takového netrápilo. Možná tím zvláštním jazykem, který Waltari zvolil a který zároveň přispívá k jedinečnosti knihy. A těch znalostí, co musel autor mít, aby knihu napsal, za to ho nelze než obdivovat.
Takže ještě jednou - kniha je to skvělá a s klidným svědomím ji doporučím jakémukoliv zájemci, ale pro mne to byla malá knižní anabáze.

s.mirka1
04.01.2016 5 z 5

Kultovní kniha, kterou by si měl každý přečíst.....

Michael15568
26.12.2015 5 z 5

Opravdu velmi poučná v každé době!!!

pavel7
17.12.2015

souhlas, je poplatná každé době.

BUBINA1971
14.12.2015 5 z 5

Nádherná, nadčasová kniha.

aninkah
01.12.2015 5 z 5

Krásný, i když trochu posmutnělý příběh. Nádherný exkurz do starověkého světa.. Ráda se k Sinuhetovi vracím...

mikesnela
23.11.2015 5 z 5

Krásná knížka kterou pravidelně po 2-3 letech znovu otevírám.Skvěle vyprávěný příběh, fantastické postavy /Kaptah nemá chybu/ . Na čtení se sice člověk musí opravdu soustředit ale stojí za to.
TOP 5 jednoznačně.

Jirinamac
15.11.2015 5 z 5

Knížku jsem nedokázala přečíst na jeden zátah, byla čtivá, ale místy jsem se přistihla, že nevím co čtu. Než jsem to dočetla, tak jsem zvládla ještě 3 knížky. Ale jsem ráda, že jsem jí zvládla, po přečtení jsem si uvědomila, že se mě vlastně moc libí

stevefin
14.11.2015

Tuto knihu jsem přečetl jako vůbec první v mém životě (když neberu Honzíkovu cestu...) a díky ni jsem začal pravidelně číst knihy jiné... Takže tak :D

allebra
09.11.2015 5 z 5

Moc pěkná kniha, nadčasová! Začetla jsem se od prvních řádků a jen velmi nerada jsem ji odkládala. Určitě se k ní ještě po nějakém čase vrátím. Zhlédla jsem i film a i toto zpracování z roku 1954 bylo povedené, určitě doporučuji, i když kniha byla samozřejmě lepší!

Fanfara77
08.11.2015 5 z 5

Největší klasika, dnes už i nostalgie

bulat
26.10.2015 5 z 5

vrcholné dielo M. Waltariho, jeden z najlepších románov, aký som kedy čítal !

Angie91
19.10.2015 5 z 5

Toto je velmi náročná kniha na přečtení, především díky svému obsahu, ale pokud se jednou zakousnete, nepustíte se! Úžasný popis starověkého Egypta, jejich zvyky - jako by tam ten Waltari snad tehdy byl :)

k.chilli
02.10.2015 5 z 5

Úžasná kniha od začátku do konce:-)

worstway
01.10.2015 5 z 5

Tohle je přesně ta kniha, ke které se budu v životě ještě mnohokrát ráda vracet a pokaždé si odnesu zase trochu jiný zážitek.

lubomirkosom
27.09.2015 5 z 5

Kniha je medzi mojimi TOP 10
Clovek sa zacita a ocitne sa tvarou-v tvar Sinuhetovi a Egyptu tej doby.Brilantny pribeh,bola by hanba a nevkus taketo dielo sfilmovat!!!Teda dufam ze to neni aj na platne..?Ci?
Skvost!

Vltaava
24.09.2015 4 z 5

Od dětských dob moje oblíbená, čas od času se k ní vracím, teď znovu..hlavně kvůli citátu "Svět se postavil na hlavu a chodí pozadu", který je zrovna teď realizován ve skutečnosti.

Jap
17.09.2015 5 z 5

Kniha plná životních mouder a života samého. Citáty:”Tvá slova jsou jako bzučení mouchy v mých uších.” nebo ‎”Pravda je jako nahý nůž v rukou dítěte a obrátí se proti tomu, kdo jej nese.” jsou nesmrtelné. Kniha je sice dlouhá, ale příběh plyne jako voda v Nilu a s poslední stránkou mi bylo líto, že je už konec. Krásná knížka.

Dymond
11.09.2015 5 z 5

Dlouho mně tato kniha ležela v knihovně a nějak jsem se k ní nemohla dokopat. Nakonec jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Je naprosto úžasná...

Simbli
02.09.2015

Já tuhle knihu fakt nedávám i přes její nespornou kvalitu.