Egypťan Sinuhet – Patnáct knih ze života lékaře

Egypťan Sinuhet – Patnáct knih ze života lékaře
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310526/bmid_egyptan-sinuhet-patnact-knih-ze-ziv-OIj-310526.jpg 5 5111 5111

Sinuhet je dítě neznámého původu. Připlul ke své nevlastní matce Kipě a otci Senmutovi v proutěném košíku po řece. Učil se v chrámě Amonově a stal se jako otec lékařem. Dobrodružství, která zažil, jsou četná. A tím nejpovolanějším, kdo by nám o nich měl povědět, je on sám.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Český klub

Sinuhet egyptiläinen , 1945

Anannas
16.06.2020 5 z 5

Nádherný příběh, který čtenáře zavede do starověkého Egypta... Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla.

MiHana
13.06.2020 5 z 5

Z mého okolí byla hodnocena jako nejlepší knížka, chtěla jsem tedy poznat proč. Velmi těžká kniha, pro mě nezáživné popisy bitevních strategií, myslela jsem, že snad nedočtu, nemohla jsem se hnout z místa. Nerada se vzdávám, takže jo, ale jsem si jistá, nejlepší přečtená kniha. Přece jen hlavní hrdina lékař Sinuhet mi byl blízký svým pohledem na život, na smrt, na lidi, na svět. Psáno nádherným jazykem. Určitě doporučuji. A s větším odstupem času je mi po ní smutno, zejména po lékaři Sinuhetovi.

Agrim
10.06.2020 5 z 5

Pecka,nemám co dodat.

mil
03.06.2020 5 z 5

Nádherná kniha, kterou jsem kdysi přelouskala, i když jsem měla k dispozici vydání ve slovenštině. Chystám se na ni po letech , ale tentokrát v češtině :-)

martisko3
31.05.2020 5 z 5

Nádherná čeština! Povýšila celý děj na 5*. Příběh se mi líbil, uvítala bych podrobnější vysvětlivky v závěru.

tamara1351
26.05.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih,co jsem četla

ReadMore
22.05.2020 2 z 5

1. zajímavé téma, na které jsem se tak těšil a obíhal kvůli tomu několik knihoven, shodil nepříliš zajímavý obsah
2.těžkopádný jazyk
3.trochu to přepracovat a bylo by to lepší....

jirka9453
19.05.2020 4 z 5

Opravdu velmi, velmi obsáhlá kniha o životě lékaře z Egypta doby faraonů. Je to echt dávka čtení, souhlasím ale s tím, že děj JE místy rozvleklý a čtení umí dát zabrat. Kousněte se a čtěte dál. Stojí to za to!

MHudec
18.05.2020 2 z 5

Přes veliká očekávání, co od této knihy dostanu a faktu, že jsem se na ni tolik těšil mě trochu zklamala. Dlouho jsem se nemohl dokousat ani do čtvrtiny knihy. Vzhledem k tomu, že už jsem se dostal tak daleko, chtěl jsem knihu dočíst za každou cenu. Styl psaní a vyprávění mě bohužel na to, jak je zajímavé téma příliš neoslovil. Děj je takový mdlý a rozvláčný. V druhé půlce už to bylo i celkem zajímavé. Je mi to líto, protože patří mezi jedny z nejvyhledávanějších knih a skrze téma by si zasloužila víc. Chvílemi mě to bavilo, chvílemi ne.

vrgulnik
17.05.2020 4 z 5

Pěkně napsané, ale poněkud rozvláčné.

martunka
15.05.2020 4 z 5

Určitě mě tenhle příběh bavil. Líbí se mi styl vyprávění a ten konec stojí za to.

Mumu46
14.05.2020

Knihu čtu doslova roky, ale ještě se mi ji ani jednou nepodařilo dočíst. Příběh je dost obsáhlý, ale poutavý. Pokaždé ale došlo k něčemu, co mě od ní odtrhlo. Většinou jsem se dostala maximálně do poloviny. Doufám, že se konečně dostanu ke konci. Nemůžu se dočkat. Ale budu muset začít od začátku...

Janule164
05.05.2020 4 z 5

Dlouho jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdičkami. Tuhle knihu mám na svém "jednou-si-přečtu-seznamu" už od prváku na střední. Konečně jsem se do ní pustila kvůli výzvě. A asi jsem očekávala něco jiného. Dlouho jsem se nemohla začíst, ale nechtěla jsem to vzdát. Vždyť pro spoustu lidí je tak skvělá!
Trvalo mi 250 stran, než mě to začalo opravdu bavit. Sinuhetovo putování po různých zemích mě nenadchlo. Ale když se vrátil do Egypta, příběh si mě postupně získal.
Dočteno po dlouhých dvou měsících, kdy jsem četla téměř denně. A nakonec tedy 4 hvězdy :)

Abroš
03.05.2020 5 z 5

Žádné nudné čtení o minulých dobách.Mohu jen doporučit

Jája92
03.05.2020 4 z 5

Velmi rozsáhlá knížka o dávné minulosti. Chvíli mi trvalo, než jsem přivykla stylu vyprávění.

AnselmaAlois
26.04.2020 5 z 5

Perfektní! Skvělé vypsání postav a hlavně starověkého Egypta, velice věrohodný příběh jednoho tehdejšího lékaře a jeho strastí i slastí...Vřele doporučuji!

Mathir
25.04.2020 4 z 5

Knihu jsem četl v elektronické podobě ve svém kindlu a byl jsem velmi zaskočen, že po 800 stranách jsem byl teprve v polovině.
Osobně mně tempo děje přišlo poněkud pomalé a některé dějové linky nijak zvlášť zajímavé. Ale asi je to spíš tím, že jsem tvor netrpělivý a rád jdu ihned k podstatě věci. Ale to jen k tomu, proč jsem strhl jednu hvězdičku. Jinak velmi zajímavý příběh, kde se ledascos dá napasovat na současnou i budoucí situaci v politice a životě lidí. A velmi se mi začala zamlouvat hláška: "Tvoje slova jsou jako bzučení mouchy v mých uších"
Bohužel v součásně době je stále více much a je těžké se od toho bzučení odprostit.

LadinSt
19.04.2020 4 z 5

Mohutný historický opus, možná jeden z nejznámějších a nejvíce ocenovaných v rámci moderní literatury. Velmi konteplativní a pomalu plynoucí vyprávění, které je místy nostalgické, smutné, ale i dobrodružné nebo veselé. Musím ale říct, že vždy někde v polovině až dvou třetinách knihy mi docházel dech. Zatímco první část jsem četl mnohokrát, poslední cca třetinu stěží jednou. Jak se říká: je to dobré, ale je toho moc.

K.O.
15.04.2020 5 z 5

Na téhle knížce se mi toho líbí hrozně moc. Ani jednou jsem se při čtení nenudila. Oceňuju krásný vypravěcí styl, charakteristiku postav - každá má svoje pro a proti -, myšlenkové pochody Sinuheta, detailní popisy dějů a historických událostí (byť někdy upravených), humor a především přesah, který tato knížka má. Navíc jsem měla to štěstí a četla vydání s připojenýma vysvětlivkama od překladatelky.

Ahmose
14.04.2020 3 z 5

Žiadnu paniku !!! Než ma ukamenujete za počet hviezdičiek, ktoré som dal tejto knihe, upozorňujem, že nie vždy všetko sadne všetkým. Síce sa kniha nachádza v rebríčku top 100 najlepších kníh a radí sa už pomaly medzi klasiku, ale mne osobne sa až tak nepáčila. Téma, príbeh a prostredie, kde sa dej odohráva sú síce nádherné, ale žiaľ celé to zabili nekonečné filozofické úvahy, často krát o ničom a predovšetkým veľmi kvetnaté stále sa opakujúce frázy. Vďaka tomu bol dej až neuveriteľne rozvláčený a čítalo sa to veľmi ťažko. Neviem, možno k tomu prispel aj slovenský preklad, možno som na túto knihu nemal správnu náladu alebo možno som ešte príliš mladý aby som vedel ocenit jej kvality. Každopádne sa k nej tak skoro nevrátim.