Královské vraždy

Královské vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11850/bmid_kralovske-vrazdy-Fpo-11850.jpg 4 33 4

Dynastie Tudorovců série

Kniha líčí tragické osudy Kateřiny Howardové a Anny Boleynové, dvou ze šesti Jindřichových žen, které skončily kvůli politickým intrikám na popravišti.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Baronet

Murder Most Royal , 1993

stanislava9718
28.04.2023 3 z 5

Kniha ze série Tudorovci. O životě šesti manželek Jindřicha VIII. podle mě nejlépe napsala spisovatelka Alison Weirová - Šest tudorovských královen v šesti knihách, vydané v letech 2017. U spisovatelky Jean Plaidy se mi líbí její věrný popis ze života Jean Boleynové, Kateřiny Howardové a o posedlosti Jindřicha VIII. mít mužského potomka, k pokračování rodu Tudorů. Autorka se zmínila krátce i o ostatních manželkách. Opět se v intrikách angažují ctižádostiví příbuzní královských manželek a pak ty jejich tragické pády.

madem
25.11.2020 3 z 5

Jako obvykle, kniha ani nenadchla, ani nezklamala. Vím, co od autorky dostanu. Historie s lehkou pikantností.

beruskovana
12.10.2016 5 z 5

Díky této knize jsem začala číst ostatní díly, ale žádný jiný mne takto neupoutal.

susanka1982
02.04.2012 5 z 5

Velice čtivě napsáno. Chystám se přečíst i ostatní "díly" této ságy, i když jsem začala odprostředka :-)