Královské tajemství

Královské tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11804/kralovske-tajemstvi-11804.jpg 4 40 3

Dynastie Tudorovců série

Historický román o Kateřině Aragonské, první manželce anglického krále Jindřicha VIII. Jindřich VIII. nedokázal s Kateřinou Aragonskou zplodit mužského potomka, dědice. Král je v manželství nespokojený, zvláště poté, co poznal půvabnou Annu Boleynovou. Když papež odmítne jeho manželství zrušit, Jindřich se prohlásí hlavou anglikánské církve, manželství s Kateřinou anuluje a ožení se s Annou Boleynovou. Odstraní všechny své skutečné i domnělé odpůrce a očekává narození vytouženého dědice. Anna Boleynová však rovněž porodí dceru...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Baronet

The King’s Secret Matter , 1992

stanislava9718
28.04.2023 3 z 5

Kniha ze série Tudorovci. O manželství, ze začátku spokojeného manželství Jindřicha VIII. Kateřinou Aragonskou. Po neúspěších s narozením syna, se Jindřich všemi prostředky, včetně intrik pomocí kardinála Thomase Wolsyho rozhodne Kateřiny zbavit, a to i zavržením katolické církve, rušením klášterů a samozřejmě zabavením jejich bohatého majetku, ba i prohlášením se, že nad Jindřicha VIII. krále není v zemi vyššího. A opět autorka popisuje intriky a prospěch z řad příbuzných rodu Boleynů a jejich příznivců.

MinaHawke
27.11.2018 3 z 5

Není to špatná kniha, je zajímavá. Pokud máte rádi tuto dobu, tak určitě stojí za přečtení.

Nefi
31.05.2016 3 z 5

Kniha mě docela bavila. Je napsána tradičním stylem Jean Plaidy, ale byla o trochu méně čtivá, než jsem zvyklá. Možná to bylo zvoleným tématem, které není to, jež je mé oblíbené. Knihu jsem četla jen po kouskách a poměrně dlouho, ale byla docela dobrá