Dvůr mrazu a hvězd

Dvůr mrazu a hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387914/bmid_dvur-mrazu-a-hvezd-DCB-387914.jpg 4 1812 344

Novela odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží. Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Frost and Starlight , 2018

Bennzi
12.08.2020 4 z 5

Kniha mi přišla jako milý epilog k celé sérii.
Ikdyz stále zde zůstala spousta nedoresenych věci...

marta14
10.08.2020 4 z 5

Mně osobně se to líbilo. Ráda jsem si z tohoto skvělého světa přečetla něco, kde se konečně nebojuje a nikdo neumře.

Jass
14.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Kde jenom začít? Vyprávění z pohledů jiných postav! Ano! No, jenomže nejvíc toho pořád vypráví Feyre a vzhledem k tomu, jak je tahle knížka krátká, mohla přenechat víc prostoru ostatním. Navíc jsme se do mnoha hlav nedostali vůbec a to je škoda... Chtěla jsem si svůj emocionální výlev nechat až na závěr komentáře, ale proč s tím otálet? Nesta je moje nejmilejší postava a v minulém díle zářila, teď na tom není tak dobře... jasně, že na tom není dobře! Celý život svého otce nesnáší a zrovna, když to vypadá, že by se to mohlo změnit, je zavražděn a navíc (více méně) kvůli ní. A všichni se k ní chovají jako... Vůbec se jí nesnaží pochopit, vůbec se jí nesnaží pomoct. Ano, Feyre a Elain s ní chtějí trávit čas, ale je to kvůli ní, nebo kvůli nim...? Když byla na dně Elain, všichni kolem ní poletovali a snažili se jí udělat dobře a... upřímně mi Elain dost leze na nervy, částečně kvůli tomu jak s ní lidé jednají, ale i kvůli tomu jaká je. A to Rhysovo prohlášení, že Elain už odpustil, protože je Elain, ale Nestě odpustit nemůže? Zachovaly se k ní hrozně, to je jisté a Nesta je z nich nejstarší a bylo její povinností se o ně postarat, ale Elain měla vůči Feyre naprosto stejnou povinnost. A to, jak ji neustále všichni ve všem omlouvají... dělá se mi z toho zle. Možná, že Elain je křehká květinka, ale přijde mi zvláštní, že si snad nikdo neuvědomuje, že pod všemi těmi plameny má Nesta srdce ze skla, srdce které tak nerada dává, protože je tak snadné ho roztříštit. A Feyre tohle v minulém díle zahlédla, tak proč na to teď zapomíná? Nejsem si jistá, co si v tuhle chvíli mám myslet o Cassianovi, na jednu stranu tohle pro něj musí být nesmírně těžké, na tu druhou na to nejde nejchytřeji... (Proč ten dárek hodil do řeky sakra???) Ale pozitivněji, Cassianova osobnost dostane díky tomu, že se na svět můžeme podívat jeho očima, nové rozměry a... je krásná. Cassian už předtím patřil mezi mé oblíbené postavy, ale teď jako bychom ho konečně pořádně poznali. Trochu mě mrzí, že jediný další pohled, který dostaneme (kromě Rhyse, ale ten už byl v minulých dílech, tak ho nepočítám) je Mor, která... mě moc nezajímá, ne že bych ji neměla ráda, ale... daleko radši bych dostala Azrielův pohled, nebo o trochu víc Nesty, i když uznávám, že to by v tuhle chvíli bylo zbytečné... Celkově... chtěla bych víc, ale beru to co mám. Přiznejme si to na rovinu, to co chci je kniha o Cassianovi a Nestě a dokud ji nedostanu, tak asi nebudu tak úplně spokojená s ničím, co autorka napíše. (Právě jsem zjistila, že další díl má být o Cassianovi a Nestě. Aleluja! Mé modlitby byly vyslyšeny!)

viola5163
02.07.2020 4 z 5

Mě to bavilo, ale i když je to novela, tak je asi lepší přečíst nejdřív předešlé díly, aby člověku dávali smysl nějaké souvislosti. Těším se na další díly. Dvůr má mít 8 dílů celkem.

Karolína346
22.06.2020 4 z 5

Já osobně mám ráda , když se dozvím , co se s postavami děje po ukončení série . Prolétla jsem to za jeden večer a hodně jsem se pobavila .

Linda007
09.06.2020 5 z 5

Novela ze světa Dvorů. Mě se to líbilo. Hlavní hrdinové slaví slunovrat (nikoli Vánoce, jak se zde zmiňuje v komentářích). Kniha je o tom, jak mají všichni posttraumatický syndrom. Jen mě mrzí, jak dopadl Tamlin a jak se k němu chovají.

Reva951
08.06.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a doufám že bude pokračování, protože nemám ráda otevřené knihy

Verunka926
05.06.2020 3 z 5

Bohužel musím hodnotit jen 3*, protože mi kniha nedala žádné nové informace a nebyl tam ani žádný zvrat. Je pravda, že jsem si zase ráda přečetla něco o Rhysandovi, ale podle mě je tato kniha naprosto zbytečná.

Kasana
18.05.2020 2 z 5

... Proč? Proč mi tohle dělají?
Ok, asi mě mělo zarazit, jak ta knížka je tenká. Ale, jsou to Dvory, podle mě jediná slušná série od Sarah a tohle je jenom novela, kterou ani nemusím číst. Přesto, jsem si ji koupila. A přečetla. A já se po dočtení musela sama sebe ptát: "Proč to vůbec vydala?"

Jako vážně, proč? NIC se tam zásadního neděje. Pokud to měla být jenom nějaká dlouhá povídka, tak proč jich tam nebylo víc? Jako třeba ve Věži úsvitu (a já doufám, že je to ona, ty knihy se mi fakt pletou, tak se dopředu omlouvám). Proto to má taky tak nízké hodnocení.

Budu ale férová, ty dvě hvězdy daruji tentokrát Nestě a jejímu příběhu. On je tam jenom krátce zmíněn, často není ani z jejího pohledu. Ale ona jediná v této knize byla zajímavá. Protože pro to měla zatracený důvod. Ale stejně tak se celá tato záležitost mohla objevit ve zkrácené podobě v dalším díle. Tohle bylo fakt zbytečné.

Vlastně, ani nevím, zda bude mít další díly. Kdysi jsem se dočetla, že to má mít osm dílů, tak snad se toho ještě drží.

Er.es
10.04.2020 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale já se strašně trápila.... Nedám na sérii Dvorů dopustit, má mé čestné místo v srdci, ale tohle mi nic nedalo...
Klidně bych si přečetla s radostí dalších x dílů této série, jen už né tento typ knihy.
Možná bych hodnotila jinak, kdybych knížku navázala hned po přečtení série. Takže cíl mám jasný...v budoucnu zopáknout sérku (protože byla boží!) a hned šup na Dvůr mrazu a hvězd a změnit komentář na kladný :-) :-)

kacka29
06.04.2020 4 z 5

Pokud od této knihy nečekáte další epické pokračování série, ale odpočinkový příběh s vašimi oblíbenými hrdiny v období Vánoc, tak nemůže zklamat. Je zde hodně vidět, že se autorka potřebovala vypsat ze svých emocí. Osobně bych se ale přikláněla k tomu, aby tu energii raději věnovala do napsání dalšího plnohodnotného pokračování!! :D

tynka65
28.02.2020 4 z 5

Pro mě to bylo krásné doplnění příběhu a absence velkých akcí mi vůbec nevadila, těch jsem si v třetím dílu užila až dost. Bylo to milé a oddechové čtení a cokoli v čem vystupuje Rhys pro mě není zbytečné... Moc se těším na další díl, pokud se ho tedy dočkáme.

MarryMikuskova
15.02.2020 5 z 5

Veľa ľudí pokladá štvrtú knihu série Na dvore z tŕňov a ruží za zbytočnú. Ja som naopak rada, že autorka písala aj o tom, čo sa dialo po "veľkej" vojne. Je to síce len novela s malým počtom strán, kde sa v podstate nedeje nič extra, ale aspoň máme možnosť opäť sa stretnúť so svojimi obľúbenými postavami a možno nájsť odpoveď na niekoľko nezodpovedaných otázok. Oceňujem najmä to, že máme možnosť pozrieť sa na príbeh z pohľadu viacerých postáv. Aj keď mne osobne by sa síce zišlo ešte niekoľko kapitol naviac, pretože príbehy niektorých postáv mi ešte neprišli uzavreté alebo vyriešené, myslím, že táto kniha je veľmi príjemným zakončením celej série.

lenka7767
12.02.2020 3 z 5

Cetlo se to dobre, lepe nez predchozi dil. Libilo se mi, ze se dej popisoval z pohledu vice postav, ale vlastne nic se nedoresilo, coz me dost zklamalo.

Majka1979
23.01.2020 5 z 5

Veľmi príjemné ukončenie série, myslím si, že sa k nej rada opäť vrátim, určite neľutujem, že som to čítala a každému túto sériu budem len odporúčať

DannyLady
22.01.2020 4 z 5

Krásná novela. Moc se mi líbila, protože sem nebyla ještě připravena nechat tento úžasný svět od S. J. Mass jít. Dávám hvězdičku dolů za to, že nedořešila ani jednu jedinou otevřenou dějovou linku z konce třetího dílu, ale zase chápu, že si to asi schovává na pokračování série, který doufám bude v dohledné době. Jinak sem se bavila od začátku do konce a je to opravu neobyčejný příběh.

any37
19.01.2020 5 z 5

Je to novela - takže neočekávejte žádné napětí a boj, není tam zápletka nebo tak, ale je to super relaxační čtení. Dozvíte se více o kultuře, vztazích mezi postavami i vílami ve městě. A má to jenom něco přes 200 stránek, takže skvěle večerní čtení, přelouskané za tři hodinky.

biskupova
19.01.2020 3 z 5

Knížka se četla dobře, jenom mi připadá, že se v ní nic nestalo. Žádná zápletka, žádný pořádný dě, prostě nic.

Katri
15.01.2020 4 z 5

Krásná kniha, která člověka ponoří zpátky do fantastického světa této fantastické autorky. Ačkoliv příběh není tak strhující jako předchozí dva díly (ACOMAF a ACOWAR), je propracovaný, milý, čtivý a jednoduše skvělý.

Sarajana
14.01.2020 5 z 5

krásné, i když to nemělo tu jiskru, co díly předešlé, nebylo to špatné