Dvůr mrazu a hvězd

Dvůr mrazu a hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387914/bmid_dvur-mrazu-a-hvezd-DCB-387914.jpg 4 1812 344

Novela odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží. Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Frost and Starlight , 2018

kayu
12.11.2023 3 z 5

Taková jednohubka ze světa Dvorů. Neurazí, ale ani nijak nenadchne, protože je takřka bez děje. Zaobírá se spíše hlavními postavami a jejich pocity po událostech ze třetího dílu. Moc nechápu, proč jsou některé postavy psané v ich formě a ostatní v er formě. Vzhledem k tomu, že se jednotlivé kapitoly střídají, mi to přišlo dost rušivé.

Celá knížka by šla shrnout do pár vět a myslím, že kdybyste ji přeskočili, tak by se nic nestalo.

Kuri
01.11.2023 3 z 5

Kniha je pohodová. Žádná akce jen pohoda, ovšem nelituju toho že jsem si ji přečetla. Je to v podstatě doplněk k sérii, který ai myslím je nutné si přečíst. Náhled do myslí ostatních postav (Rhyse, Cassiana, Nesty...) Celkově to bylo fajn 6/10 ... 3.5/5

kniho_terka
28.10.2023 3 z 5

Takhle, tenhle díl je dějově skoro o ničem. Právě proto to asi bude doplňkový díl k sérii. Nedočkáte se žádné akce ale naopak pohody, vánoční pohody. V tomto díle se odehrává slunovrat(Vánoce), a všichni tam řeší hlavně to. Taky tam jsou zmíněné věci, které se v příběhu staly před pár měsíci, nebo i v minulých dílech. Mám na mysli válku, změny, rodina a první setkání atd. Možná takové shrnutí.

V knize máte možnost si přečíst kapitoly z pohledů i jiných postav, hlavně z těch nejhlavnějších. To mi přišlo zajímavé, číst nějakou situaci a vnímat pocity někoho jiného než jen Feyre. Samozřejmě tu opět nechyběl jejich klasický humor a máme tu nové přezdívky typu Rhysánek a illyrijské děťátka. Romantiky se tu určitě dočkáte a nechybí ani pikantnější scénky. V mém srdci stále zůstane Rhys s Feyre, ti byli vždy božský. K ostatním postavám nemám výtku, ty byly úžasné jako vždy hned od začátku. Ale Nesta si mě stále nijak nezískala.

Kniha o ničem ale vlastně i o něčem. Celkově bylo hezké se na ten svět podívat i z druhé stránky, jak tam všichni zažívají klid a pohodičku. I když mě to kolikrát moc nechytalo a nechtělo se mi do čtení, jsem si to vskutku užila. Stojí to za to? Nevím, kdyby jste ji vynechali, asi nepřijdete o nic extra důležitého. Pokud však tuhle sérii máte opravdu rádi, myslím že už to je důvod si toto přečíst.
3,5/5

VeDny
19.09.2023 3 z 5

Knížka mi přišla hodně plochá. Vše se točí primárně kolem Slunovratu a depresivních myšlenek. Takový vánoční blues. Postavy se potácejí ulicemi a buď nakupují dary, nebo rozjímají nad hrůzami a krásami světa. Doufala jsem, že se bude děj více točit kolem palčivějších otázek, než co koupit za dárky, aby měl ten a ten radost. Zajímalo mě, co se dělo s Nestou a Elain, chtěla jsem vědět, co se dělo s Jarním dvorem, případně bych ocenila nějakou hloubkovou sondu do jejich života coby vladařů. Bohužel mi to připadalo spíše jako průměrná fanfikce. Jednoduše to postrádalo sebemenší napětí, zápletku, děj, pointu. Opravdu jde spíše o prodloužení epilogu, který nenabízí žádné nové informace, nepřináší odpovědi na otázky z minulých dílů a vesměs nepřináší otázky nové (až v posledních několika kapitolách jsou náznaky). Kdybych nečetla, o nic bych nepřišla. Uvidíme s dalším dílem, jestli to byl opravdu postradatelný článek série.

Péťa Z.
25.08.2023 3 z 5

Knížka se čte dobře, ale postrádá trochu toho kouzla z předchozích dílů. Ani jsem neměla v úmyslu po trojce číst dál, ale padl mi na ni zrak v knihovně... A čtivé to bylo.

Tento díl byl takovým shrnutím a připomenutím všech podstatných událostí, sem tam něco málo dovysvětluje. Ačkoliv to na mě leckdy působilo trochu "na sílu". No, oživila jsem si celý svět za zdí, kde se mi předtím líbilo. A nejspíš si teda přečtu i další pokračování. ;-)

Nejzajímavější postavou je pro mě Cassian, Az a Nesta. K charakteru hlavní postavy Feyre mám stále tytéž výhrady, úplně mi nesedí.
Taky jsem se nedokázala naladit na autorčin záměr vykreslit Tamlina jako neskutečného záporáka, co si zaslouží být na dně, a "pojďme si do něho ještě kopnout". :-)

Závěrečná scéna mezi Feyre a Rhysem mi přišla víc úsměvná než vzrušující.
Další vývoj je dost předvídatelný, ale vlastně mě tahle novela naladila na návrat do Prythianu. :-)

Majuš333
21.08.2023 5 z 5

Cassian mě konečně postavil zpátky na zem. "Jaký pro mě máš dárek k slunovratu?"
Pleskla jsem ho po paži. "Pevný, spolehlivý roubík."

'Dvůr mrazu a hvězd' bola taká krásna a sladká chuťovečka :)

"Hodláš to kuře držet celý večer?" zeptal se mě Cassian usazený u stolu.
Zamračila jsem se, zlostně jsem k němu došla a položila tác se zařinčením na dřevěnou desku.
"Plivla jsem na něj," sdělila jsem mu sladce.
"O to bude lahodnější," poznamenal se stejnou něhou Cassian a oplácel mi přitom úsměv. Rhys se uchechtl a dal si pořádný doušek vína.

isabokmal
06.08.2023 4 z 5

Tento "díl" jsem brala spíše jako kratší oddechovku než něco víc. Neměla jsem žádné očekávání, vždyť šlo pouze o několik stránek, které vyprávějí o zimním slunovratu (což bych přirovnala k Vánocům).
Ano, na pozadí byly náznaky nějakých problémů, ale o to tady nešlo. Šlo tu o nastínění toho, co se děje po třetím díle a jaký dopad to mělo na postavy, plus ten slunovrat a strávení nějakého času s rodinou.
Bylo to psané trochu jinak než předchozí díly, které byly vždy z pohledu Feyre v ich formě. Totiž zde autorka vložila i pohledy ostatních. Pokud šlo o Feyre či Rhysanda, šlo o ich formu, když byla kapitola z pohledu Cassiana a dalších, přecházelo to do er formy, což mne ze začátku dělalo celkem problém.. to neustále přepínání, ale časem jsem si zvykla.

Ve zkratce, autorka nám umožnila prožít poklidný zimní slunovrat s celou rodinou ve Velarisu s příslibem toho, co nás potká.

miskami19
02.08.2023 5 z 5

Když jsem tuhle knihu četla poprvé v řadě s celou sérii, příliš mě neuchvátila a z důvodu chybějící zápletky mi přišla místy až nudná. Teď jsem ji znovu po druhém přečtení série přečetla a přišla mi kouzelná. Jako novela představuje vše čím by měla být, doplňuje životy postav a původního příběhu. Pro milovníka knih SJM a dvoru snů, mě knížka polaskala po duši a dodala mohdy pro fantasy knihy chybějící "normální" život po té. Který každého fanouška zajímá.

Betulefetule
26.07.2023 5 z 5

Tahle novela je sice v porovnání se sérií malinká, ale to nic nemění na tom, že je vážně dobrá. Není nijak důležitá pro sérii (nic převratného se tam nestane), takže se klidně muze číst až po Stříbrných plamenech. Vůbec mi nevadí číst o mých oblíbených postavách, i když tam není žádná extra zápletka, ale celkem by mě zajímala hádka mezi Amren a Nestou na lodi.

Na hvězdy, které naslouchají a na sny, které se plní :)

Tesset
18.07.2023 4 z 5

Bylo to trochu slabší, ale tak dalo se to čekat - není to klasický román, ale pouze novela a ty za mě jsou téměř vždycky o kapku horší. Na druhou stranu do je pěkné uvedení dalšího dílu, takže jsem spokojená a nestěžuju si.

zatoulane_knihy
30.06.2023 4 z 5

Tento díl, byl opravdu oddychový. Jelikož jsem zacala tuto sérii číst až nedávno, tak jsem dala na doporučení a přečetla jsem si tento díl, ještě před STŘÍBRNÝM PLAMENEM. Podle mě, to autorka pěkně napsala a doplnila určité mezery. Za mě dobrý.

AliceTief
05.06.2023 4 z 5

Čtu tuto sérii hned za sebou, takže moc nechápu co zamýšlela autorka touto knihou. Je to tak trochu postavené mimo hlavní dějovou linku a celkem nic nového se nedozvíme. Každopádně i tak stojí za přečtení =)

Ocásek
24.05.2023 4 z 5

Přijde mi, že spousta čtenářů tento doplňkový díl k Dvorům nemá ráda. Takže když jsem se do knížky pouštěla, neměla jsem nijak zvlášť vysoká očekávání, ale o to víc jsem překvapená, jak moc mě knížka bavila! Ano, je zde mnohem méně akce než v předešlých dílech, ale za to zde jsou i kapitoly z pohledu Rhyse, Mor, Cassiana a Nesty... a taky úžasná atmosféra zimního slunovratu.

Já jsem si tuhle novelu užila a už se těším na Dvůr stříbrných plamenů!

Bryel
21.04.2023 4 z 5

"Pokud zbýval nějaký střípek mé duše, který jí dosud nepatřil, pak se jí včera v noci bezpodmínečně vzdal."

Dvůr mrazu a hvězd je taková vánoční povídka typu "A jak to bylo dál.."
Jednohubka, která zahřeje, pohladí a poodhalí pár zajímavostí.
Ukazuje i všední dny ve Velarisu, přičemž se vyprávění dočkáme z pohledu více postav. Už z tohoto důvodu doporučuju k doplnění celé série. Ideální zařazení mezi třetí a čtvrtý díl.

M.C.SMITH
19.04.2023 5 z 5

Knížečku jsem si užila na maximum. Mám ráda celou sérii Dvorů a tento malý doplněk opravdu přišel vhod.
Sice jsme se v ději nikam neposunuli, ale přesto bylo příjemné se vrátit na Noční dvůr a prožít se starými přáteli zimní slunovrat.

Pokud máte rádi Dvory, tohle určitě stojí za přečtení.

Levantine
03.04.2023 4 z 5

Milujem tento svet a aj tato knizka bola vyborna.

Veju007
11.03.2023 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd je novelou mezi třetím a čtvrtým dílem a bylo to fakt roztomilé.

Vracíme se převážně do Velarisu na oslavu zimního slunovrat, tedy v podstatě takových Vánoc. A bylo to přesně tak roztomilé - jako vánoční kraťasy od Disneyho.

Dějově to příběh asi posouvá o nula nula prd, ale je milé vidět, jak se všechny postavy postupně vyrovnávají s hrůzami války.

Ivushaak
04.03.2023 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Myslím, že kdybych tento díl vynechala o nic bych nepřišla.

ElikaS
01.02.2023 4 z 5

Na knížce je vidět, že je opravdu jen doplňková a jedná se pouze o krátkou novelu (i když teda spousta autorů by 220 stran vydávala za plnohodnotný román :-) ).
Knížka má slavnostní náladu a klidně bych ji zařadila do vánočních knih, byť tedy v knížce slaví zimní slunovrat, ale podobnost je jasná. Všechny postavy si drží svůj charakter s předchozích knih a je fajn dozvědět se, co se s nimi stalo po válce. U spousty jejich rozhovorů jsem se fakt skvěle bavila. Pak tam byli i smutnější okamžiky, kdy třeba Cassiana mi bylo vyloženě líto. Na jeho příběh se moc těším. Naopak Nesta mě vyloženě štve, takže jsem zvědavá, jak to půjde dohromady.
Knížka je milá, ale tím, že se jedná pouze o novelu se v ní neřeší nic závažného a tak je to opravdu jen taková oddechovka.
Nad čím se ale musím pozastavit a ono se to týká vlastně všech dílů, je český překlad. Když pominu chyby, které se v texu objevují, i když na to jsou u nakladatelství CooBoo celkem zvyklá, do teď jsem si nezvykla na výraz "obhroublé gesto". Nad tím se zastavím po každé když se to v textu objeví, a že se to tam objevuje často :-)

ElessaRiverbow
24.01.2023 3 z 5

Upřímně, Dvory od Maasové miluju, ale tohle bylo pro mě celkem zklamání. Na jednu stranu bylo hezké se vrátit do tohoto světa, ale na stranu druhou mi to přišlo takové o ničem. Nevím proč, ale vůbec mi nesedlo střídání pohledů. Feyre a Rhysand jsou skvělí stejně jako v předchozích dílech. Velký problém mi dělala Nesta, kterou jsem si v posledním díle konečně oblíbila, tak teď ji opět nemám ráda. A to mě čeká Dvůr stříbrných plamenů, takže jsem na to hodně zvědavá. Hodně se mi ale líbilo zakončení, u kterého jsem se musela culit a usmívat.