Dvůr mrazu a hvězd

Dvůr mrazu a hvězd
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511915/bmid_dvur-mrazu-a-hvezd-w8b-511915.png 4 1830 1830

Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír. V sérii 3.1.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Frost and Starlight , 2018

E.lisabeth
01.06.2019 4 z 5

A me to prislo hezky. Nic moc jsem od toho necekela, po tech vsech negativnich komentarich, ale bylo to fajn naposled se na chvili vratit do Velarisu. I kdyz porad nevim jak to bude s Nestou a Elain a jejich druhy...to sem si myslela ze aspon jedna z nich bude mit nejake rozuzleni:) .

Lil30
28.05.2019 3 z 5

Celou sérii zbožňuji a moc jsem se těšila na pokračování, které mě ale neskutečně zklamalo. Vlastně jsem se nic nového nedozvěděla, celá kniha se neskutečně vlekla a některé stránky jsem přeskakovala.

lehaje
23.05.2019 odpad!

Tak tohle bylo o ničem. Kdyby ji nevydali, tak by se nic nestalo. Pritom celou serii zboznuju. Toto mi prislo jen priprava na dalsi dil, ale samotná knizka nema zadny poradny dej.

Francesca14
21.05.2019 3 z 5

Od knihy jsem moc nečekala, ale koupila jsem si ji proto, že jsem doufala, že dostanu hodně Nesty a Cassiana, dozvím se víc o tom, jak to dopadne s Elain, Mor, Azrielem... a místo toho jsem dostala 200 stránek v podstatě jen o Rhysovi s Feyre, kterých jsme měli až až v předchozích dvou dílech. Věčné popisování jejich neskutečné lásky, propojení a štěstí, nehledě na to, jak fantasticky jim to klape v posteli, mě už opravdu nebavilo a stránky jsem přeskakovala. Napsané to není špatně, ale doufala jsem, že ta knížka bude o něčem trochu jiném. Možná bych si ji užila víc před rokem, kdy jsem tuhle sérii vážně milovala, ale teď už jsem si kromě slovních přestřelek Vnitřního kruhu neužívala skoro nic a autorka neukončila vůbec nic z toho, co jsem doufala, že se tu ukončí.

Andynka
21.05.2019 5 z 5

To bylo tak krásný. Milé čtení plné citů.
Čekala jsem, jak budu zklamaná, ale naopak jsem nadšená. A dočítala jsem s těžkým srdcem, že se prozatím loučím s příběhem.

girdi
20.05.2019 4 z 5

Nenadchne, ale ani neurazí. Bohužel píšu hodnocení s větším časovým odstupem a ten pocit z knihy už je spíš takový nijaký. Četlo se to hezky, Maasová psát umí, ale žádné výrazné vzpomínky a silné emoce ve mě nezůstaly, prostě taková nevýrazná novela s oblíbenými hrdiny.

Emičkazknihy
16.05.2019 5 z 5

Série příběhů mě příjemně překvapila, spisovatelku miluji, a proto jsem si knihu koupila, také kvůli tomu pocitu, že mám všechny knihy série, ale popravdě jsem nečekala, že by mě kniha mohla zaujmout. Většinou tyto povídky jen spěšně proletím a příliš je ani nevnímám, ale toto se mi líbilo i svou zbytečností. Ano, opravdu jsem byla potěšená takovým poněkud oddychovým počtením, kdy jsem se spíše dopodrobna seznámila s postavami, než abych hltala děj plný bitev a napějí. Celá kniha mi mírně připoměla jazyk Čapka svou uklidňující atmosférou a jen malými potřebnými zvraty pro spád každé kapitoly.

roni24
14.05.2019 3 z 5

Tento doplňkový díl k sérii se mi zdá trošku zbytečný. Neposune se nikam ani děj ani postavy. Navíc mi dost vadí, že vyprávění jednotlivých postav není dotažený do konce. Proč jsou některé kapitoly v ich-formě a jiné v er-formě? Rozčilovalo mě to s každou další kapitolou... Na druhou stranu je to hezký návrat k našim oblíbeným hrdinům. Kniha neurazí ani nenadchne a kdyby nebyla vydána, nic tak strašného by se zase nestalo...

Skalníková
12.05.2019 3 z 5

Jedním slovem zklamání. Po úžasných třech dílech této série jsem čekala, že tato novela bude minimálně z poloviny tak dobrá, a ono nic.
Děj se točí jen kolem slunovratu a vůbec nic se za celou dobu nestane. Když jsem zjistila, že se podle kapitol budou střídat z pohledu nadepsaných postav, čekala jsem, že budou psané v ich-formě všechny a ne jen ty z pohledu Feyre a Rhyse. To knihu dělalo ještě o to víc nezáživnou a špatně propracovanou, jako by ji autorka odflákla jen, aby ji už měla napsanou.
Pro mě byla kniha naprostou zbytečností.

Mertha
03.05.2019 5 z 5

Velké zklamání. Od předchozích dílů jsem se nemohla odtrhnout, u tohoto jsem se nedokázala začíst. Některé kapitoly jsou psané z pohledu uvedené postavy, jedna z pohledu třetí osoby, pak jakýsi myšmaš. No fakt nevím. Divná, nezáživná kniha.

Moni.Jur
25.04.2019 5 z 5

I když jen odlehčená verze, kniha mě znovu strhla, těsím se na další :)

hana.hanigerova
15.04.2019 3 z 5

Příjemný návrat do Prythianu. Jednohubka, která neurazí, ale ani nijak moc nenadchne. Hlavně první polovina mi přišla vyloženě nudná. Nepochopila jsem, proč se autorka stále vrací k vysvětlování toho, co proběhlo v předešlých dílech, když to víme. A číst tuto knihu samostatně nemá smysl, stejně by ji nikdo nepochopil. Takže za mě tam byla půlka textu zbytečná. Navíc se mi velmi špatně četlo, jak těžce se hrdinové vyrovnávají s tím, co jim válka vzala. Chápu, musí to být strašné, asi si ani nedovedu předsavit jak moc. Ale pořád dokola si o tom číst mě nebaví. Nemluvě o tom, jak strašně mě vytáčí Feyřiny sestry - Nesta především. I přes spíše negativní hodnocení mě kniha dokázala několikrát rozbrečet a autorka celkově umí s mými emocemi pořádně zamávat. Proto ji hodnotím * * *.

AloneJane
14.04.2019 3 z 5

Moc hezká oddychová četba spíše pro pobavení, nežli řešení závažných zápletek. Škoda jen, že nebylo více prostoru věnováno Nestě s Elain.

MaléZlo
14.04.2019 4 z 5

Měla jsem trošku problém se začíst, ale jakmile jsem se naladila na vlnu, už to šlo samo. Jasně, kniha je prakticky o ničem, nic zajímavého se neděje, ale právě proto mě fascinuje, že ikdyž se v knize řeší kraviny, i tak mě kniha dokáže bavit. Dokonce jsem se přistihla, že chci víc a víc. Škoda, že si budeme muset dát od Dvorů menší pauzu..

Ametymka
07.04.2019 5 z 5

Chápu, že pro ostatní to oproti předchozím dílům byla nuda. Ovšem mně se i tento díl velice líbil. Nenudila jsem se při jeho čtení, těšila jsem se jeho dění a také jsem měla radost, když jsem se dozvídala nové věci.

verdulos7977
06.04.2019

Za mě nuda. Oproti dílům, které jsem zhltala skoro jedním dechem i přes obrovský počet stránek. Chyběla mi pointa, chyběl mi prostředek a konec. Celou dobu jsem si řikala, kdy TO přijde a posledních 15 stránek jsem si uvědomila, že nic nepřijde.... Hrozné zklamání, po třech slvělých dílech!!! ;) Ale i tak veliký obdiv :)

andrejci
03.04.2019 5 z 5

Tak tohle byla zatím nejvtipnější kniha z celé série. Jinak za mě super. Tuhle sérii zbožňuji. Jinak tohle byla taková tenoučká knížka než na kterém jsme byla zvyklá od autorky.

leník511
02.04.2019 5 z 5

Když od ní nebudete nic očekávat, tak se vám líbit bude.

Ceropegia
30.03.2019 3 z 5

Je to fajn, ale příjde mi to až moc strojené a perfektní.

padajicidvere
22.03.2019 2 z 5

Jsem skutečně v rozpacích. Po trilogii jsem měla očekávání, že kniha bude mít vyústění některých situací, a místo toho mi přišlo, že byla vlastně o ničem. To, co se v ní psalo jsem si v duchu domýšlela sama i bez jejího přečtení. Takže za mě velké zklamání. Děj nijaký, dořešení žádné, zlom chyběl úplně. To spíš měla být další trilogie, která by smysluplně navazovala a měla by stejný spád jako ta současná.