Dvakrát dospělá

Dvakrát dospělá https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182468/bmid_dvakrat-dospela-50v-182468.jpg 4 385 64

Sympatická tmavovláska Dita Tomešová není zrovna upejpavá stydlivka, která by nesměle seděla v koutě, a tak díky své povaze a především „prořízlé“ puse nemá o průšvihy nouzi. Dosud se jí z nich dařilo více či méně úspěšně vymluvit, ovšem malér, který si zavaří pár měsíců před maturitou, zavání vyloučením. Aby mu předešla, Dita volí přestup na gymnázium v jiném městě. Zapadnout do kolektivu těsně před koncem střední školy není procházkou růžovým sadem, vyjít s novými kantory jakbysmet – a když se do toho zapojí ještě i nové známosti, další problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Je přece spousta kluků, kteří by podle Dity stáli za hřích, ať už hezounek Vilém, dealer Dalibor nebo Radek, hvězda místního hokejového týmu, jenže… Jenže zdaleka ne každý stojí za něco víc, natož za city!... celý text

NymphMaeve
15.01.2018 5 z 5

Jako vždy Lanczová nezklamala :) I když jsem už z románu vyrostla a to dost, stejně mě to občas pořád baví si přečíst nějaký takový dívčí román :)

sola_lupa
04.06.2017 1 z 5

Tak to vezmu postupně... Záležitost s Daliborem, dobře, dá se do jisté míry. Pam - díky překvapivému konci podle mě tahle postava měla asi největší smysl. Zoja - taky díky konci určitě ano, navíc mrchy tohohle typu jsou potřeba. Radek - to myslíte vážně?! Co asi nejvíc naštve, je zhruba 320 stran nudy, zbytek je zajímavý. Dočteno jen díky tomu, že člověk musí od učení na zkoušky vyloženě utéct pryč od reálných věcí, které dávají smysl.

Poznámka na závěr: Děj se odehrává na Moravě, ale používání slova "dýl" s významem "později" (přijdu dýl) místo "delší dobu" (trvá to dýl) odpovídá výrazivu v Čechách.

kacenka7206
16.04.2017 3 z 5

Četla jsem ve 14ti letech a paráda, bohužel teď už jsem na to asi velká. :D

EvikU.
06.04.2017 4 z 5

Krásná kniha jako vždy. Nechybí láska, humor, kamarádství, problémy ve škole.

Lelaqu
04.03.2017 3 z 5

Konečně jsem se touto knihou překousala.Ne protože by byla špatná nebo až tak dobrá.Mile mě překvapila.

DK197
16.02.2017 4 z 5

Krásná milá oddechovka. Není to romantika v pravém slova smyslu. Žádné on miluje ji, ona jeho a teď jen koukejte, jak k sobě hledají cestu. Tahle knížka je o vztazích, ale trošku jinak. A proto mi nevadilo ji konečně dočíst, ačkoli jsem romantiky momentálně přesycená... Bavilo mě to. Dobrá práce!

AnuQa
15.02.2017

jedna z Nejlepších! knížek

MíšaK.
27.10.2016 4 z 5

Taková příjemná oddechovka na podzimní večery. Dita mi byla strašně moc sympatická a v lecčem bych s ní souhlasila. Bavila mě svými historkami a tím vším. Dalibor mi nebyl sympatický ž od začátku, kdy se pořád vyptával, kde byla, co tam dělala atd… Pam mě zklamala a ze Zóji jsem nakonec byla překvapená. No a Radkovi jsem fandila celou dobu. Ano, je to sice dokař, ale je to typ, který si dokáže získat srdce i nezávislých pozorovatelů.

Ann98
10.08.2016 5 z 5

Opět nezklamala, knížka je naprosto úžasná. Ditu jsem si neuvěřitelně zamilovala, ty její hlášky a prupovídky neměly chybu. Hodně mě mrzelo, když se nakonec ukázalo, že Pamela si na kamarádku jen hrála. Chápu, že měla "zlomené srdce", ale to, co udělala, bylo příliš. Navíc, když Radek ani nevěděl, že existuje. Dalibor mě nemile překvapil a co teprve jeho sestra a máma! A jsem moc ráda, že Dita nakonec skončila s Radkem. Přesně tento typ kluků mám nejradši a celkem lituji, že není skutečný!

majík1
03.07.2016 5 z 5

Hodně dobrá kniha jako všechny od ní

mariva
29.06.2016 4 z 5

Po nějaké době jsem si opět dopřála oddychovku od Lanczové. Jako vždycky nezklamala zajímavým příběhem a hlavně humorem.

Daenerys
07.03.2016 4 z 5

Po dlouuuhééé době jsem si udělala hezkou neděli s LL :o), velmi příjemně strávený čas.

TessaJean
09.08.2015 3 z 5

Všechny knihy od Lenky Lanczové jsou úžasnéé. I tato se mi velice líbila, ale už jsem od této autorky četla i lepší knihy.:)

1v8na
02.04.2015 5 z 5

spoiler - Příběh se mi velmi líbil. Takový Dalibor byl totální magor a Pamela šílená koza. Dost mě dostala situace s Radkem. Kniha opravdu stála za přečtení.

adela965
09.01.2015 5 z 5

Příběh se mi velmi líbil, ale neměla jsem tam ráda všechny ty české názvy :D :D Knihu jsem přečetla jedním dechem, opravdu jsem si jí zamilovala.

Simona99
07.12.2014 4 z 5

Ke konci dost napínavá kniha! Rozhodně mě nezklamala:)
Nejvíc mě štval ten magor Dalibor!!

Lilith1
21.11.2014 4 z 5

Opět příjemné a pohodové čtení, tentokrát se zaobírající tématem stalkingu, který se povedlo napojit na příběh o Čertovi. Mám ráda hrdinky tohoto typu, hlavně čtenáře pobaví vtipné a sarkastické hlášky. S knížkami této autorky jsem vyrůstala a pořád se k nim ráda vracím, každá dokáže vyvolat spoustu mých vlastních vzpomínek a to je další z důvodů, proč se k její knihy budu určitě vyhledávat i nadále.

barulina1
13.09.2014

Od lenky Lanczové jsem četla zatím jen jenom jednu knihu a to tuhle.Jinné neznám a proto se mi líbila.Byla pěkná

Pedruska01
19.08.2014 5 z 5

Zatím poslední "Lanczovka". Jak jinak než bravo! Tuhle spisovatelku přímo miluju, mohu tvrdit, že mě provázela celou pubertou, mám přečtené všechny její knihy. Co jsem kde četla, na tuto knihu bylo až příliš negativných ovací. Proboha, proč? Jasně, že se autor nemůže trefit do chuti všem, ale hned ji začít pomlouvat? Zbláznili jste se? Mě se například moc líbila, ostatně jako všechno,co napsala. Je to prostě klasa. :)

Sabka123
05.08.2014 5 z 5

Kniha přečtená jedním dechem, líbila se mi hlavní postava a její smysl pro humor, ale nechápala jsem , proč pořád jen lhala. Jinak fajn knížka.

Lenka Lanczová
česká, 1964