Dům v blankytně modrém moři

Dům v blankytně modrém moři https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496263/bmid_dum-v-blankytne-modrem-mori-ly0-496263.png 5 571 149

Magický ostrov. Tajný úkol. Nebezpečné tajemství. Linus Baker vede tichý, osamělý život. Je mu čtyřicet a žije v malinkatém domečku s ďábelskou kočkou a sbírkou starých elpíček. Jako sociální pracovník na oddělení péče o magickou mládež se celé dny stará o dobro dětí ve vládních sirotčincích. Když si Linuse nečekaně předvolá nejvrcholovější management, obdrží velmi zvláštní a přísně tajný úkol – odcestovat do sirotčince na ostrově Marsyas, kde žije šest nebezpečných dětí: zahradní trpaslice, lesní víla, vyvern, neidentifikovatelný zelený sliz, špicodlak a Antikrist. Linus musí překonat strach a zjistit, jak pravděpodobné je, že by mohly přivodit konec světa. Jenže děti nejsou jedinou záhadou na ostrově. Jejich opatrovatelem je totiž šarmantní a tajemný Arthur Parnassus, který udělá cokoli, aby své svěřence ochránil. Když se Arthur a Linus začnou sbližovat, vyplují na povrch dávná tajemství a Linus se musí rozhodnout, zda má dětem i Arthurovi zničit domov, nebo přihlížet, jak se svět ocitá v plamenech. Dům v blankytně modrém moři je okouzlující, mistrně vystavěný příběh o cestě a hlubokém prožitku, jakým je nalezení neobvyklé rodiny na nečekaném místě – a poznání, že do té rodiny také patříte.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Fantom Print , conQueer

The House in the Cerulean Sea , 2020

zuzak07
14.05.2023 4 z 5

Je to milé, je to dojemné, je to vtipné a přináší i něco k zamyšlení, co více si od knihy přát.

PosPol
06.05.2023 4 z 5

Audioknihy si vybírám náhodně a tak to tentokrát padlo na Dům v blankytně modrém moři, které mi do ucha šeptal Saša Rašilov. No co vám budu, na konci jsem si připadala jak stará plačka.

Linus Baker je tichý, trudovitý, obtloustlý úředníček. Pracuje jako sociální pracovník a má na starosti kontrolu sirotčinců s magickými dětmi. Obklopují ho jen řád, pravidla a nápisy jako: "Kdo potřebuje magii, když existuje představivost?", nebo "Promarněná minuta je ztracená minuta!", či "Vidíš něco, řekni něco!". Jeho jedinou radostí jsou slunečnice a micka Calliope.

Život se mu obrátí naruby v den, kdy je vyslán na tajnou misi na ostrov, kde vede sirotčinec Arthur Parnassus. A tak se samotářský ouředníček setkává s bandou těch nejroztodivnějších dětí, které svět má za netvory - odporné a nebezpečné. Během týdnů na ostrově se začne měnit a zjišťuje, že ne vše, co je v příručkách a co mu vtloukali, je pravda....

Fascinovala mě ta bezbřehá fantazie dětí, touha si jen hrát a užívat dětsví prolnutá bolestnou realitou. Linus si postupně nachází cestu ke každému z dětí, i k samotnému Arthurovi. Zjišťuje, že je úplně jedno, jak vypadáte, ale jací jste uvnitř. Že láska čeká na každého. A že každé dítě si zaslouží domov, kde se nemusí bát šikany, bezdůvodných trestů či dokonce násilí.

Kniha je plná silných momentů a říkám vám, že ty děti si zamilujete. A to říkám já, která bych synovce vyměnila bez mrknutí oka i za to nejprašivější koťátko. Jen nečekeje příliš fantazie, či kouzel. Magie knihy spočívá ve zcela něčem jiném.... Dávám 4/5. A jestli Linus na ostrově zůstal, či se vrátil dále ouředničit, to už si musíte přečíst sami.

Máří91
10.04.2023 2 z 5

Fantasy oddechová jednohubka, neohromí ani neurazí. Z postav byl nejzábavnější antikrist Lucy. Romantická linka byla jen okrajová, konec hodně uspěchaný

Steeldude
06.04.2023 4 z 5

Po přečtení knihy mi název nakladatelství dává mnohem větší smysl.

Blasth
06.04.2023 5 z 5

Zpočátku jsem moc nevěděl, co to bude, neměl jsem žádná očekávání. Po dočtení jedním dechem musím jen shrnout - bylo to nádherné a nelituji jediné vteřiny nad touto knihou . Někdy orwelovské, někdy naivní... Ale nádherné!

Nel.K.
04.04.2023 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale nebylo to takové wow, jak jsem dle recenzí čekala. Celé to na mě mělo pomalejší tempo a připomínalo mi to některá tolik ohraná témata, i když věřím, že přijít s něčím naprosto originálním, už dnes taky nelze, nebo minimálně je to dost obtížné. Začátek mě bavil moc, postupně moje nadšení a chuť se čtením pokračovat, slábla.
Jednoznačně tam ale byla i spousta vtipných momentů, takže bych na druhou stranu ani úplně nezatracovala, za mě čistý průměr.

SedllY
30.03.2023 4 z 5

Fajn, milá knížka. Hlavního hrdinu si časem i oblíbíte, což neplatí o dětech z domova(ne sirotčince), ty si totiž zamilujete hned! :)
Plný počet dát nemůžu, na můj vkus autor až moc tlačí na pilu. Už dávno nejsme v minulém století, ale beru, že neandrtálců je v naší společnosi stále dost.
A víte co? Z téhle knihy by byl úplně parádní animák. Třeba se jednou dočkáme.

Knižní střípky
23.03.2023 5 z 5

Díky knize si čtenář připomene fakt, že je úplně jedno, jak vypadáte, jestli něčím vyčníváte, koho milujete, to všechno je opravdu podružné. Důležité je, jací jsme uvnitř. A taky, že nikdy není pozdě vystoupit z toho svého bezpečného uzavřeného světa a poznat i něco nového. A díky tomu třeba změnit svůj pohled na svět, protože nic není černé nebo bílé, vždy tam je nějaký odstín. Linus to nakonec dokázal a myslím si, že ho to velice obohatilo a nás čtenáře spolu s ním.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Kate3003
23.03.2023 2 z 5

U této knihy asi půjdu mírně proti proudu, ale prostě z ní nejsem až tak unešená jako většina ostatních. Velmi se mi líbila myšlenka příběhu, ale rozhodně nemůžu říct že bych se z knihy posadila na zadek. V první polovině jsem měla dost problém se začíst a kolotoč života hlavního hrdiny, který se striktně řídil zastaralou příručkou mě nijak neuchvátil. Celkově se hodně scén poměrně dost opakovalo i když pokaždé byla malinko jinak pojatá tak se kniha v tomto ohledu docela točila v kruhu. Druhá polovina knihy už pro mě byla poměrně zajimavější, protože se konečně příběh začal trochu hýbat i když žádnou velkou akci zde nečekejte.
Oceňuji velmi propracované vykreslení jednotlivých charakterů a téma, které se autor rozhodl zpracovat. Je velmi důležité si v dnešní době připomínat, že být jiný rozhodně neznamená být špatný.

keselylenka
12.03.2023 4 z 5

Krásný příběh. Vtipný i dojemný. Pohladí na duši. Hvězdička dolů za přílišný akcent na vztah dvou mužů. Je mi líto ale mě to rušilo. Přitom i bez toho by byl příběh úžasný.

lexikon_tf
05.03.2023 5 z 5

Tak toto mě opravdu dostalo! Nevěděla jsem, co mám čekat (anotaci jsem nečetla a dala jsem na osobní doporučení od @marketa_kom_books - za což nesmírně děkuji!), ale že dostanu takovou nálož emocí a nádherného fantastického světa, to jsem opravdu nečekala.
Já u knih obvykle slzím, většinou v závěru. Ale tady jsem řvala skoro od půlky příběhu jako profesionální plačka. To bylo tak nádherný, že si to prostě musíte přečíst!

Linus Baker je spořádaný sociální pracovník, který má rád svou rutinu. Stará se o přidělené sirotčince s magickou mládeží a pečlivě kontroluje, zda je všechno jak má být. Jednou dostane tajný úkol - vydat se na vzdálený ostrov Marsyas, kde se nachází 6 podivných a různorodých stvoření.

Linus se úkolu zhostí s precizností sobě vlastní. Jenomže. Člověk míní a pak je všechno jinak, jak to tak bývá. Co ho na ostrově potká?

Tohle! Prostě! Byla! Nádhera! Úchvatné, velice čtivé, dojemné, prostě skvělé. Nádherný příběh o přátelství, o strachu z neznámého, o zlobě, lásce i tajemstvích. Doporučuji! Hodně moc!

ELENtheKNIHOMOL
03.03.2023 5 z 5

Ach,božínku! Tohle byl úžasný příběh.

Linus pracuje pro Oddělení magické mládeže. Jeho úkolem je kontrolovat sirotčince a sepisovat zprávy o tom,zda jsou vhodné k danému účelu.Linus je ve své práci dobrý, zná pravidla a předpisy nazpaměť a je vždy objektivní.
Právě pro tyto jeho vlastnosti si ho vyšší vedení vybralo pro zvláštní případ.
Když se však Linus ocitne na ostrově Marsyas,kde má za úkol prověřit tamní sirotčinec,který provozuje Arthur Parnassus,sirotčinec jako žádný jiný, není vůbec připraven na to,co ho čeká.

Když jsem tuto knihu dočetla, měla jsem chuť se vrátit na začátek a začít ji číst znovu.

Postavy v tomto příběhu jsou tak živé, zvláště děti ze sirotčince, které mi úplně ukradly srdce.
Chtěla bych být na tom ostrově v blankytně modrém moři, navštívit tu překrásnou zahradu v níž mi bude dětská trpaslice vyhrožovat rýčem,dávat spropitné divnému klukovi,který touží být poslíčkem,přidávat knoflíky do pokladu Vyverna.Chci číst po večerech příběhy, které napsal Sal a poslouchat mrtvou hudbu s antikristem.

Tyto tři dospělé osůbky a šest dětí si vytvořilo domov v mém srdci a nemám v úmyslu je někdy žádat, aby odešli.
TJ Klune napsal příběh, který se nepodobá žádnému, které jsem dosud přečetla,příběh o tom,že je v pořádku být jiný. Jde o to najít sebe,své místo a své štěstí.
Je to jedno velké obětí zabalené do románu.

Dům v blankytně modrém moři je kniha,která se bude vyjímat v mé speciální poličce se srdcovkami.

terka98
15.02.2023 5 z 5

Na první pohled milá, roztomilá knížka, ale po dočtení člověk zjistí, že příběh měl i jistou hloubku a nešlo pouze o oddechové čtení. Díky postavám si uvědomíme, že není dobré soudit knihu podle obalu nebo jenom bezmyšlenkovitě věřit všemu, co se kde šustne. Stejně tak, jako to, že je fajn být každý jiný, a nemusíme být všichni jak přes kopírák. Ne vždycky je postupování podle pravidel to nejlepší, co můžeme udělat. Rodina není jenom ta pokrevně spjatá. Začít pořádně žít může člověk v každém věku. A hlavně knoflíky, knoflíky ty jsou nejkouzelnější.

lassse
15.02.2023 2 z 5

Tenhle příběh mě neoslovil, ale vůbec. Předlouhé a hrozně ukecané. Poselství tam je a o zábavu se starají jen děti, zejména návštěva ve městě. Lucy mě taky bavil, ale to bylo tak vše.

adelact
08.02.2023 5 z 5

Moc krásné.

JajaCZ
06.02.2023 4 z 5

Bola by to prekrásna kniha, len keby autor netlačil na pílu a neopakoval stále to isté dokola. Viem, že mala vzbudit emócie, viem, že mala poukázať na to, že môžeme byť kým chceme, že sa máme rešpektovať, že sa máme povzbudzovať, ale tento spôsob mi už liezol na nervy. Je mi ľúto to priznať, ale chvíľami som sa preto i nudila. Nudilo ma to mudrovanie na každej strane, akoby si čitateľ nevedel sám z príbehu dať dve a dve dohromady a potreboval to mať napísané čierne na bielom a najlepšie 100x. Som veľmi tolerantný človek, ale bohužiaľ pozorujem, že centralizovanie tejto témy v médiach, knihách a v spoločnosti, komunite LGBT+ veľakrát viac škodí, ako pomáha. Neučte ľudí tolerovať/prijať/normalizovať/ignorovať rozlišnú sexuálnu orientáciu, či nejakú gender identitu. Určte ich byť dobrými a chápajúcími ľuďmi, nech sa to týka čohokoľvek. Potom nebudú musieť vznikať knihy, ktoré vyznievajú zúfalo. A pritom stačilo menej tlačiť a bol by to krásny 5* príbeh :)

sabina3898
05.02.2023 5 z 5

Zdá se, že každá kniha od vydavatelství conqueer bude má oblíbená. Příběh Linuse, jenž se z rigidního úředníka stane milovaný a milující "táta" a partner je okouzlující, zábavný a roztomilý. Emoce tryskají, jak na běžícím pásu, já se střídavě dojímala a smála a najednou byl konec. Krásný.

Rowana
31.01.2023 5 z 5

Příjemné laskavé čtení o nerudném muži s laskavým srdcem a neobyčejných dětech v ustrašeném předpojatém světě. Společně strávený čas na ostrově v blankytně modrém moři může mít blahodárný vliv nejen na ně.

Dashmo
29.01.2023 5 z 5

Taký krásny, emotívny príbeh som potrebovala po všetkých tých krimi a vraždách. Výborné čítanie. Veľa si z tejto knihy beriem. Ďakujem. Končím, mám slzy v očiach ešte stále

Kizuizi
24.01.2023 5 z 5

Příběh je to vlastně obyčejný – je o tom, že ať je člověk malý nebo velký, tlustý nebo hubený, prostě jakýkoliv, má právo na rodinu a lásku. „Obyčejný“ příběh lidství, ozvláštněný magickými tvory, musí ale většinu čtenářů chytit za srdce. Skoro až neskutečně lehká forma psaní o vážných tématech, několik životních mouder, dojímavých momentů, lehce romantická linka, a nechybí ani humorné pasáže – ano, tohle všechno najdete na necelých 400 stranách příběhu.

Přiznávám, že TOHLE jsem opravdu nečekala a klobou dolu před autorem. Asi je zbytečné ke knize psát víc – bylo toho napsáno už dost, a hlavně, tohle si prostě musíte přečíst sami, protože ty pocity vlastně ani moc nejdou popsat.