Dům v blankytně modrém moři

Dům v blankytně modrém moři https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496263/bmid_dum-v-blankytne-modrem-mori-ly0-496263.png 5 571 149

Magický ostrov. Tajný úkol. Nebezpečné tajemství. Linus Baker vede tichý, osamělý život. Je mu čtyřicet a žije v malinkatém domečku s ďábelskou kočkou a sbírkou starých elpíček. Jako sociální pracovník na oddělení péče o magickou mládež se celé dny stará o dobro dětí ve vládních sirotčincích. Když si Linuse nečekaně předvolá nejvrcholovější management, obdrží velmi zvláštní a přísně tajný úkol – odcestovat do sirotčince na ostrově Marsyas, kde žije šest nebezpečných dětí: zahradní trpaslice, lesní víla, vyvern, neidentifikovatelný zelený sliz, špicodlak a Antikrist. Linus musí překonat strach a zjistit, jak pravděpodobné je, že by mohly přivodit konec světa. Jenže děti nejsou jedinou záhadou na ostrově. Jejich opatrovatelem je totiž šarmantní a tajemný Arthur Parnassus, který udělá cokoli, aby své svěřence ochránil. Když se Arthur a Linus začnou sbližovat, vyplují na povrch dávná tajemství a Linus se musí rozhodnout, zda má dětem i Arthurovi zničit domov, nebo přihlížet, jak se svět ocitá v plamenech. Dům v blankytně modrém moři je okouzlující, mistrně vystavěný příběh o cestě a hlubokém prožitku, jakým je nalezení neobvyklé rodiny na nečekaném místě – a poznání, že do té rodiny také patříte.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Fantom Print , conQueer

The House in the Cerulean Sea , 2020

lena.o.knihach
27.06.2022 5 z 5

Vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat. Nečetla jsem anotaci, neměla jsem ani zdání, jaký příběh se uvnitř ukrývá. Slyšela jsem jen samou chválu od čtenářů, kteří ji četli v angličtině.

Ani já nebudu prozrazovat děj. Kdo chce, přečte si anotaci, ale já doporučuji do knihy jít bez toho, aniž byste tušili, o čem je.

Řeknu vám jen to, že jsem si od první strany zamilovala hlavní postavu, ke které se později přidaly i další. A já brečela, když jsem knihu dočetla, protože jsem jim musela dát sbohem.

Dům v blankytně modrém moři je jedna z nejkrásnějších knih, které jsem doposud přečetla. Příběh mě naprosto učaroval a přiznám se, že i teď při psaní recenze mám slzy v očích a na klávesnici sotva vidím.

Nedokážu ani popsat, jak moc bych chtěla, abyste si tuhle knihu přečetli, sbalili na dovolenou, někomu darovali, koupili a neotáleli s ní, dali ji vůbec šanci.

Myslím, že nakladatelství ConQueer si nemohlo vybrat lepší první publikaci.

wendulka321
26.06.2022 5 z 5

Nádherný příběh víc k tomu nemám co říct, snad jen přečtěte si ho

4642
23.06.2022 5 z 5

Tohle byla ta nejkrásnější kniha, kterou jsem za poslední dobu četla. Plná lásky, přátelství a všeho co je na světě krásné. Moc mě hřeje u srdíčka a doufám, že u nás vyjdou i další autorovy knihy.

M.anon
23.06.2022 5 z 5

Tak to byla naprostá fantazie. Kniha je krásná, vtipná, chvilkama i dojemná. Na ostrov bych se hned odstěhovala, partu dětí jsem si okamžitě zamilovala.
Už se těším na autorovu druhou knihu.

JitulHa
19.06.2022 5 z 5

Téhle knihy jsem si povšimla už dříve, když se o ní mluvilo mezi zahraničními booktubery. A protože nakladatelství Fantom Print ponechalo její původní ikonickou obálku, nemohla jsem ji přehlédnout, ale přesto jsem byla vážně zaskočená, že tu skutečně vyšla. Nicméně, stalo se. Mně nezbývá než po přečtení zatleskat - a chce to opravdu velký aplaus! Zdejší příběh v sobě totiž mísí zajímavý koktejl fantasy se sociálním podtextem. To vše zabalené ve vlídném kabátku v popředí s nevšedními svěřenci jednoho ostrovního domova, jejichž humor a přímost vás prostě dočista položí. Zkrátka nemůžete jinak než si je zamilovat, stejně jako hlavní hrdina pan Baker. Tak co, nechtěli byste se pustit do čtení?

Kaduri
18.06.2022 5 z 5

Linus Baker, pracovník oddelenia opatery magickej mládeže, dostane nezvyčajnú úlohu. Najvrcholovejší manažment ho poverí inšpekciou utajeného sirotinca. A tak prichádza na ostrov do Domu v blankytno modrom mori, kde už ho očakáva opatrovník - tajomný Arthur Parnassus a 6 malých príšeriek ... pardon detí:). Tie jeho príchodom rozhodne nie sú nadšené a rozhodnú sa mu pobyt pekne osladiť. ... V čele s 6-ročným Antikristom Lucym:).
Už dávno som nečítala tak láskyplnú, roztomilú, vtipnú knižku. Ak vôbec.
Je to príbeh o akceptácii odlišností, o prijatí neznámeho, o rodine.
Krásne čítanie.
Autorovi tlieskam a netrpezlivo očakávam preklad jeho ďalšej knižky.

„Jsem rád, že jste tady.“
Linuse to dojalo. „Děkuju, Lucy…“
„Jestli nás kanibalové začnou honit, vás si všimnou jako prvního, my jsme totiž malí. Navíc máte na kostech tolik masa, že stačíme utéct. Nesmírně si vaší budoucí oběti ceníme.“
Linus si povzdychl.

„Divně voníš,“ poznamenal Lucy, naklonil se blíž a zhluboka nasál vzduch do plic. „Jako… kytky, ale ne ty, co má Talia na zahradě.“
„Jo, to jo,“ přitakal J-Bone. „Pěstuju a kouřim vlastní –“
„To by stačilo,“ vložil se do věci Linus. „O vašich mimopracovních aktivitách vědět nepotřebujeme.“
„Kdo je ten vopruz?“ zašeptal J-Bone.
„Pan Baker,“ odpověděl šeptem Lucy. „Je tu, aby se postaral, že silou své mysli nikoho zaživa neupálím a nevysaju duše z jejich kouřících mrtvol.“
„To žeru, malej,“ řekl J-Bone a nastavil Lucymu ruku. Ten si s ním s radostí plácl.

houston
17.06.2022 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem se trochu bál toho queer motivu, ale on je v tom naprosto okrajový. Knížka je napsána (a přeložena) hrozně "hezky". Je to nenásilné, hravé, v něčem trochu připomíná Pratchetta v jeho nejlepších letech, na rozdíl od něj to ale netlačí žádné vtipy na sílu, plyne to mnohem přirozeněji. Opravdu mile jsem překvapen a trochu mě mrzí, že jsem Dům v blankytně modrém moři zhltl možná až moc rychle.

Nessie72
17.06.2022 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek posledních let. Ta, kterou nechcete odložit, ale zároveň je vám smutno, že ji dočtete. Vůbec se mi z ostrova nechtělo. Kouzelná.

vladenec
08.06.2022 5 z 5

To byla krása s nádherou. Tak laskavou a láskyplnou knihu jsem dlouho neviděla.
Každé z dětí je jiné a každé je jedinečné jiným směrem. Zahradní náčiní ve mně bude odteď vyvolávat připitomělý úsměv, to samé platí o knoflících.
Čteno v originále, nečekala bych že vyjde i u nás.