Dům v blankytně modrém moři

Dům v blankytně modrém moři https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496263/bmid_dum-v-blankytne-modrem-mori-ly0-496263.png 5 571 149

Magický ostrov. Tajný úkol. Nebezpečné tajemství. Linus Baker vede tichý, osamělý život. Je mu čtyřicet a žije v malinkatém domečku s ďábelskou kočkou a sbírkou starých elpíček. Jako sociální pracovník na oddělení péče o magickou mládež se celé dny stará o dobro dětí ve vládních sirotčincích. Když si Linuse nečekaně předvolá nejvrcholovější management, obdrží velmi zvláštní a přísně tajný úkol – odcestovat do sirotčince na ostrově Marsyas, kde žije šest nebezpečných dětí: zahradní trpaslice, lesní víla, vyvern, neidentifikovatelný zelený sliz, špicodlak a Antikrist. Linus musí překonat strach a zjistit, jak pravděpodobné je, že by mohly přivodit konec světa. Jenže děti nejsou jedinou záhadou na ostrově. Jejich opatrovatelem je totiž šarmantní a tajemný Arthur Parnassus, který udělá cokoli, aby své svěřence ochránil. Když se Arthur a Linus začnou sbližovat, vyplují na povrch dávná tajemství a Linus se musí rozhodnout, zda má dětem i Arthurovi zničit domov, nebo přihlížet, jak se svět ocitá v plamenech. Dům v blankytně modrém moři je okouzlující, mistrně vystavěný příběh o cestě a hlubokém prožitku, jakým je nalezení neobvyklé rodiny na nečekaném místě – a poznání, že do té rodiny také patříte.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Fantom Print , conQueer

The House in the Cerulean Sea , 2020

bara-offici
20.01.2023 5 z 5

Ohromila mě více než jsem čekala. Nikdy jsem nechtěla aby skončila, je tak nádherně napsaná že jsem se hned začetla a užívala příběh naplno. Všechny postavy mi sedli a každá má svůj silný charakter. doporučovat. V téhle knize je něco víc než v jakékoli jiné. Druhou polovinu jsem celou probrečela radostí, úžasem až smutkem. Pro mě je tato kniha vímečná

kalinkacz
06.01.2023 4 z 5

Dům v blankytně modrém moři je v zahraničí úplně všude. Na knihu jsem neviděla jedinou špatnou recenzi, takže jsem ji musela zkusit!
Jedná se o neskutečně milý (duhový) příběh, ve kterém si zamilujete každou postavu a každé budete fandit, ať najde svůj šťastný konec. Stejně jako postavy jsem si zamilovala prostředí, nadpřirozené prvky i styl psaní. Není to akcí nabitý příběh, ale i přesto jej nebudete moci odložit. TJ Klune je mým objevem loňského roku a jeho druhá kniha je ještě lepší (o té ale příště)!
Je tedy jasné, že tohle pohlazení po duši ve stylu slečny Peregrinové moc doporučuju!

brankaemka
02.01.2023 5 z 5

Krásne napísaný príbeh o odlišnosti, veľmi sa mi to páčilo ako je to napísané, aj ako to skončilo, odporúčam každému :)

Obviously
02.01.2023 5 z 5

První kniha nového roku. Přečtena za jediný den. Věděl jsem, že bude dobrá hlavně proto, že bude jiná... ale že bude tak skvělá a zábavná a dojemná, to mě překvapilo. Ne, nepřekvapilo. Vyrazilo mi to dech. Miluju ten příběh z celého srdce a miluju všechny postavy v něm. Chci další díl! Další knihu... počkat, ona vlastně existuje! Ach, božínku!
TJ Klune se touto knihou automaticky zařadil na seznam mých nejoblíbenějších autorů.

TomTomis
30.12.2022 5 z 5

Poslední moje přečtená kniha za rok 2022. Parádní závěr roku. Musím říci, že jsem se knihy docela bál. Kniha mě vtáhla do děje a do světa osamělého člověka, který hledá svou cestu. Taková cesta za světlem. Za barvami. Za pravdou. Kniha plná laskavého humoru a lásky. Kdyby tak svět měl takové Linuse, Arthury atd. ... , bylo by na světě jistě líp.

Kutcho
28.12.2022 4 z 5

Táto kniha je v podstate taká, ako som očakával. Úprimne, nedojala ma a ani raz som sa nezasmial. Maximálne som sa raz mierne usmial. To ale neznamená, že sa mi nepáčila.
Autor totiž do nej dokázal prepašovať niečo, čo ju odlišuje od podobných kníh a robí ju jedinečnou. Či už sú to zaujímavé a netradičné postavy, prostredie alebo príbeh. Ide z nej teplo, radosť, správnosť, láska a samé dobré pocity. A práve preto stojí za prečítanie.

Kenan
26.12.2022 3 z 5

Linus je sociální pracovník, který navštěvuje sirotčince, ve kterých jsou děti zvláštní, někdy jinak vypadají nebo mají nějaké magické schopnosti, mohou být nebezpečné jiným i sobě. Zkoumá tyto sirotčince z pohledu jejich dostatečnosti potřebám těchto dětí. Takto se dostává na ostrov, jehož osazenstvo je v přísném utajení. Ostrov dává domov několika dětem a záhadnému řediteli sirotčince. Asi jsem se na knihu těšila až moc. Hlavní myšlenka, která je zcela zřejmá - že každý kdo je jiný, není proto horší, zaslouží si pozornost - je za mně naprosto v pořádku. Ale tato opakující se moudra prolínají celý příběh a bylo jich za mně na jednu knihu až moc. Bavily mně pasáže s popisem charakteristik dětí, jejich reakce byly mnohdy velmi emotivní. Často jsem se ale při čtení neustálého opakování myšlenek nudila. Nemohu tedy úplně sdílet nadšení, které tato kniha vyvolala. Jsem ale ráda, že jsem se k ní dostala a jistě dám šanci i autorově druhé, u nás vydané knize.

jmn7053
24.12.2022 5 z 5

Čteno v originále, což všem (pokud mají tu možnost) doporučuji, neboť je to krásně, lehce a čtivě napsané. :)

Beautiful gay cinderella story! :D
Tohle je kniha, ve které milujete každou postavu a užíváte si kouzelný příběh plný lásky, radosti a vtipných okamžiků.
Přesto, že je tu mnoho odkazů na momentální situaci ve společnosti, která, co si budeme povídat, stále není ideální (a bohužel ještě dlouho asi nebude), kniha je velmi hřejivou, barvami hrající dečkou, pod kterou se schováte a nebude se vám chtít nikdy vylézt, kousek ráje v šedém světě. :)

Radka_p
22.12.2022 5 z 5

Tento príbeh bol pre mňa pohladením duše, zasmiala som sa, aj som vypustila slzu. Krásne napísané postavy, mágia v šedivosti každodenného života, odporúčam prečítať.

Frizer
18.12.2022 4 z 5

Jednoduchý, ale hezký příběh. Jemná kombinace 1984 a Domova slečny Peregrinové....možná pro mladší čtenáře, ale na své si přijdou i dospělí.

Prostě fajn příběh s trochou lidského doteku. Dětští hrdinové jsou vrcholem této knihy. Hlavně Lucy a Talia.

"Řeky potečou krví"...."Vykopu tento hrob jen pro tebe"..)

Pokud byste chtěli rychlý, příjemný příběh, plně doporučuji

Venezia
15.12.2022 2 z 5

Nič moc. Keď vymeníme magické deti za normálne a sociálneho pracovníka za guvernantku, zostane obyčajná červená knižnica.

harena
09.12.2022 5 z 5

To byla krásná fantasy-pohádka pro dospělé. Milé, vtipné i dojímavé čtení hodící se na předvánoční čas. Roztomilé příšerky přirostou k srdci, při čtení se budete usmívat nebo dojímat a budete chtít číst dál a dál. Čtení, které duši pohladí.

Lenny33
30.11.2022 4 z 5

Hezké roztomilé čtení, ale nějak jsem čekala víc romantiky a jiskření mezi hlavním párem. Ale děti byly rozkošné a kniha překypovala životními moudry.

Booky84
21.11.2022 5 z 5

Nádherná kniha, která se mi opravdu moc líbila a skvěle se četla. Za mě je to taková moderní fantasy pro dospělé – čtenář najde smích i pláč. Každý bude knihu vnímat jinak, ale já jsem z ní nadšená a rozhodně ji doporučuji k přečtení.

Tenhle text se mi "vryl" až do kůže:
"Jsem jenom papír. Křehký a tenký. Zvednou mě proti slunci a jeho paprsky mě prosvítí. Popíšou mě a už se nedám znovu použít. Tyhle škrábance jsou dějinami. Jsou příběhem. Vypráví věci, aby je ostatní mohli číst, ti ale vidí jenom slova, a ne to, na čem jsou napsaná. Jsem jenom papír, a i když takových jako jsem já, je spousta, žádný není úplně stejný. Jsem vyschlý pergamen. Brázdí mě čáry. Mám v sobě díry. Namoč mě a já se rozpustím. Zapal mě, a já shořím. Uchop mě mozolnatýma rukama, a já se pokrčím. Potrhám. Jsem jenom papír. Křehký a tenký."

Nuttelka
17.11.2022 3 z 5

Kolem této knihy jsem kroužila už hodně dlouho a konečně nastal čas... ale evidentně jsem očekávala něco úplně jiného :-/ Je pravda, že děj je pro mě originální, najdete v něm až moc mouder, ale mě to prostě nebavilo tak, jak jsem očekávala a těšila se... Největší srandu si užijeme s dětmi, ty jsou opravdu výjimečné a jedinečné :-) Vztah mezi Linusem a Arthurem... pro mě trošku nemastný, neslaný. Uvidíme, co dalšího nám "conQueer" naservíruje.

adevr
11.11.2022 5 z 5

Pěkná pohádka pro dospělé. Tedy pro takové, kteří mají rádi pohádky a jsou tolerantní.

Lostinfantasy
07.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Občas, když je kniha hrozně vychvalovaná, tak se bojím zklamání, ale Dům v blankytně modrém moři snad ani zklamat nemůže. Myslím, že jsem právě přečetla nejlepší knihu tohoto roku.

Celým příběhem nás provází Linus Baker, obyčejný člověk, který se zoufale snaží nevyčnívat a držet se pravidel. K němu se skvěle hodí fráze, že svůj život nežije, ale jen přežívá. Jednoho dne je však poslán na pracovní cestu a musí navštívit daleký ostrov, kde se nachází sirotčinec pro magické děti v čele se šarmantním ředitelem Arthurem. Nemají to být obyčejné magické děti, ale dokonce ty nejhorší z nejhorších.

Celou partičku jsem si okamžitě zamilovala. Každé dítě má svou vlastní osobnost a “vadu”, kvůli které ho společnost nepřijímá, ale ve skutečnosti je to dělá jedinečnými.
Autor tu krásným způsobem rozebírá předsudky společnosti a rasovou nenávist.
Celá kniha je až poeticky napsaná. Normálně lepíkuju jen štafety, ale tady je tolik krásných myšlenek, že jsem si musela vytáhnout lepíky a pustit se do toho.
Snad každé dítě tu má bolavou minulost, kterou se dozvídáme postupně s tím, jak začínají věřit Linusovi.
Třeba malý Lucy je ten nejroztomilejší Anrikrist na světě.

I když se to ze začátku nezdálo, tak se kniha četla skoro sama. Ten styl psaní se mi líbil a já se do knihy naprosto vžila. Hrozně mi sednul autorův nenápadný humor, takže jsem se u knihy smála, culila se u milých částí a plakala u těch dojemných.

Romantika tu taky nechybí, a i když je opravdu hodně pomalá, tak je fakt krásná.

Jsem úplně okouzlená. Takový pocit jsem čekala například u Addie LaRue a nikdy se nedostavil, i když se mi kniha moc líbila.
Vím, že na Dům v blankytně modrém moři budu myslet ještě dlouho po přečtení

Dámaskloboukem
02.11.2022 5 z 5

“Proč já vlastně nečtu sci-fi?”
“No, protože se považuješ za životního realistu a číst o něčem neskutečném je přeci ztráta času.”

Tahle kniha mě vyvedla z omylu!

Trosku tuším, ze to asi nebude úplně správná sci-fi (nemam s čím srovnávat), ale je skvělá.

Do děje jsem vpadla ještě než odstartovalo letadlo. Horko těžko jsem si eknihu na palmknihach stáhla pred vstupem na palubu. Ta hrůza, ze bych několik hodin neměla co číst…
Pokud muj komentář najde někdo, kdo v tom pracuje, tak prosím vraťte program do původního stavu, tak, jak fungoval, než jej nějaký myslitel upgradoval. Čtu to z Applu, půjčuji přes knihovnu. Pokaždé musím program pracně rozklikat, než se dostanu k textu a navíc nová verze si zásadně nepamatuje, kde jsem skončila se čtením, eventuálně, když na chvilku číst přestanu, tak se mi stránky samovolně posunou dopředu.
Nazuřila jsem se u čtení eknihy jako ještě nikdy.
Ale za to knížka nemůže.
Příběh je hodně čtivý, takže i přes technické problémy jsem si knihu užila.

Dej nabízí několik rovin. Hlavní protagonista - Linus Baker, je tuctový člověk, který se usilovně snaží nevyčnívat ze svého šedomyšího života. Ani si nevšimne, ze to, co žije, se za život pokládat nedá.
Lidská upřímnost je u něj hmatatelna na každé stránce, takze mu nelze nefandit.

Nosným motivem je střet dětského světa s dospělým. A tady autor velmi vhodně dětským hrdinům přisoudil nadpřirozené schopnosti, které pomáhají zvýraznit jejich specifické povahové rysy. (připomínalo mi to Harryho Pottera)
Mimo pohádkových úkazů, je v knize zastoupena i alegorie a satira. Nenásilně si bere na mušku zkostnatelé rysy společnosti a nesmyslnost úřednické hierarchie.
U čtení jsem měla blažený výraz (když mi ho nekazil Apple) s mírně zdviženými koutky úst, který nás učí každé pondělí na józe.
Uznávám, je to psáno podle amerického mustru všech tamních komerčně úspěšných romantických filmů.
Epilog je tak sladký, ze v závěru jste vážně ohroženi diabetem mellitem, ale přesto je to jedna z nejlepších knížek, co jsem v poslední době četla!
A kdybych v některém ze svých budoucích životů byla sirotek, tak moc prosím Osude umístit do sirotčince k Arthurovi a/nebo Linusovi. Děkuji za kladné vyřízení žádosti.

alena3056
29.10.2022 5 z 5

Krásná, silná kniha. Plakala jsem...

Ahmose
29.10.2022 5 z 5

Dom na azúrovom pobreží som zaregistroval dlhú dobu predtým, než vyšlo slovenské vydanie. Je to kniha, ktorá v zahraničí zožala veľký úspech a bola spájaná s množstvom superlatívov. Na začiatku čítania som mal trochu obavu či som sa zase nenechal strhnúť ošiaľom a krásnou obálkou. Úvod knihy sa mi zdal trošku zdĺhavý. Našťastie, tento pocit pomerne rýchlo pominul a ja som sa ponoril do tohto krásneho, optimistického príbehu. Autorov štýl písania sa veľmi dobre číta. Text nezaťažuje zbytočne dlhými statickými opismi prostredia. Zameriava sa skôr na pocity a psychiku postáv. Hlavná postava Linusa Bakera mi veľmi sadla. V mnohých jeho myšlienkových pochodoch a konaní som sa videl. Ostatné postavy boli tiež veľmi sympatické. Najviac som si obľúbil Lucyho. Čo sa deja týka, kniha nie je nabitá akciou, ale ak nerátam prvé kapitoly, plynie celkom príjemným tempom. Je to kniha pri ktorej si môžete oddýchnuť, spomaliť a užiť si tento krásny príbeh a myšlienky v ňom obsiahnuté. Nechýbajú vtipné situácie. Naozaj zaujímavo poňaté fantasy, ktoré tak trochu nastavuje zrkadlo dnešnej spoločnosti. Kniha sa určite umiestni v top 10 knihách tohto roka. Odporúčam !