Duhový had

Duhový had https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2646/duhovy-had-2646.jpg 4 383 39

2. vydání. Joana Druryová, vnučka australských misionářů a dcera britských kolonistů, se po záhadné smrti svých rodičů v Indii náhle ocitá na světě docela sama. Ví pouze to, co jí stihla sdělit její matka krátce před svou smrtí: nad její rodinou visí kletba a kořeny prokletí se skrývají někde v daleké Austrálii. Vyzbrojena deníkem své matky se vypraví sama do neznámé země. Na cestě se seznámí s Hughem Westbrookem a ten jí nabídne přístřeší na své ovčí farmě, která se stane jejím novým domovem. Zde prožívá i léta šťastného manželství. Stále ji však pronásledují zlé sny, tušení a vize mýtického Duhového hada, jenž osudově zasáhl do života její matky. Vydává se na cestu do samého srdce Austrálie, aby po dlouhém putování vylutila tajemství rodové kletby a zlomila její moc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

The Dreaming , 1991

gabriel375
24.01.2024 2 z 5

uff. tak poriadne unylá nudná sága s nedostatkom vypointovania príbehu, Chcú to byť vtáky v trní, ale je to skôr austrálske selanka .Nápad je dobrý, ale rozvláčnosť a zdĺhavosť štýlu, kde sa roky nič nedeje ,zato pani spisovateľka obšírne opisuje každú scénu, dáva tušiť, že aj ja som šlápla možno vedľa, keď som si kúpila rovno 4 knihy tejto autorky .Duhový had je rozhodne oddychovečka niekam povedzme k moru.

knihomolka525
19.09.2021 1 z 5

bohužel tohle není žánr který vyhledávám.Knihu mi dala do ruky knihovnice s ujištěním ,že si počtu....no nic....

Jittka
23.11.2020 5 z 5

Krásně se to četlo a skvělý popis místa, doby, krajiny, oblečení, práce na farmě, nemocí. Muži byli více gentlemani a ženy dámy .... Kachna na place .... super ????

zdenaR
14.11.2020 4 z 5

Australská příroda, romantika, tajemno a nezbytné napětí - to vše se zde dá najít.
Jinak je to autorčin trochu lepší průměr.

m_martina
29.06.2020 4 z 5

Kniha se čte poměrně dobře, ale nesedla mi zápletka s kletbou. Mám totiž raději reálnější příběhy.

Alienn
03.04.2020 4 z 5

Nenáročná, oddechová kniha, která se velmi dobře čte, stejně jako většina knih této autorky.

Oli1104
04.09.2019 5 z 5

Od spisovatelky jsem precetla tri knihy, zatim. Se vsemi jsem byla spokojena, i Duhovy Had se mi libil, i kdyz musim rict, ze konec mohl byt delsi a propracovanejsi, naopak nektere pasaze slo zkratit.

kuky921
31.08.2019 4 z 5

Příjemné prázdninové čtení o hledání vlastních kořenů s prvky australské mystiky.

Ewik111
15.07.2019 3 z 5

Příjemná knížka, zajímavý příběh s trochou mystiky. Četla se mi moc dobře a moc mě bavila.

Ladyhawke1983
09.02.2019 5 z 5

Moje první a stále nejoblíbenější kniha od Barbary Wood, kterou jsem četla tolikrát, že to již nedokážu ani spočítat.
První část je pomalé uvádění do děje, přestavování rodiny hlavní hrdinky i lidí kolem ní, život na australské ovčí farmě, v druhé části přichází na řadu mystika a mytologie.
Ráda se k ní v budoucnu zase vrátím.

Bamboocha
18.07.2018

Další krásná a velmi čtivá kniha od této autorky.

martinaandulka
04.07.2018 3 z 5

Kniha krásně popisuje divokou Austrálii ,kde nechybí láska,děti,zvířata a domorodci a jejich magie.Líbilo se mi popisování Austrálie v 18 letech,farmaření,svatby,láska,ale co mi přišlo nereálné je kletba duhového hada,za mě tato část knihy mi nebavila.

Květinka008
16.05.2018 5 z 5

Woodová je i zde věrna ověřenému fungujícímu schématu retrospektivy a moc se mi líbí, že se nevrací hrdinka současnosti, nýbrž nedávné minulosti a pátrá po svých prarodičích, k nimž má přímé spojení. Působí to opravdověji než v jiných knihách přeskakování staletí.
Kniha je bohatá a propracovaná, mnozí jistě ohodnotí jako příliš natahovanou (není na závadu), v níž se hlavní hrdinka čtenáři zhmotňuje před očima i s celou Austrálií, domorodci, nemocnými ovcemi... Končí moc krásně!
V mnohém mi připomněla Ptáky v trní.

Makaja
10.02.2018 3 z 5

Z tvorby Wood takový průměr, četla jsem už před časem a musela jsem si dlouho vybavovat děj, což je jista známka průměrnosti.

Koleska
30.10.2017 4 z 5

Mě se zdála moc zajímavá , byla i napínavá i tajemná.

zimka.r
01.09.2017 4 z 5

Ze začátku mi trvalo než sem se začetla, ale pak už to šlo ráz na ráz. Občas mi to tedy přišlo zbytečně zdlouhavé a hvězdičku uberu za ten konec.....konec nekonec?! Našli se? Vrátili se? Jak to dopadlo se Sarah apod....hodně otevřený konec domysli si sám :)

PeťkaW.
02.04.2017 3 z 5

Woodová umí psát dlouhé knihy. Rozhodně se čtou lépe, než její kratší romány, ve kterých nemůže zužitkovat svou čtivost a propracovanost. Duhový had je skvělým společníkem pro dlouhé večery. Seznámíte se s mnoha postavami v řadách několika desítek let, objevíte nové kultury a tradice, procestujete kus světa... a kdo má podobný styl nebo konkrétně tuto autorku rád, nebude zklamaný. Náročnější čtenáři budou možná trochu zklamaní opakováním několika motivů v knize a místy zbytečným natahováním, ale jinak můžu román doporučit.

javirgo
07.02.2017 3 z 5

Hodnotím to jako takový slabší průměr z toho, co jsem již od autorky četla.
Zvolené téma zajímavé a styl psaní jako vždy dobrý. Vůbec nic by se ale nestalo, kdyby se děj trochu zkrátil. Naopak závěr by snesl pár stránek navíc.

Ruzaaa
23.01.2017 4 z 5

Přiznám se, že dějová linka týkající se Stezek písní a hledání pravdy o Joanniných prarodičích mě bavila nejméně. Docela smutné - jednalo se o hlavní děj v knize. Naopak vedlejší děje mě bavily, ať už se jednalo o sledování různých postav v čase, popis australské přírody, farmaření a další. Očekávala jsem, že například Pauline rozjede ještě nějakou akci proti Joanně a Hughovi, ale stala se z ní počestná panička bez postranních úmyslů. Konec knihy byl podle mého názoru useklý - málem hlavní hrdinka div neumře a pak jako zázrakem najde vše, co tolik let (stránek) hledala. Jinak se jedná o nenáročnou a milou četbu.

JanickaP
01.01.2017 4 z 5

Tuto knihu mi pujcila kolegyne z prace...ona z ni byla doslova nadsena, ja popravde uz tolik ne. Ta romanticka zapletka je krasna, bez ni by to bylo vlastne uplne o nicem. Je pekne jak popisuji australskou krajinu a domorode zvyky, take jsem si rikala, ze se to da srovnat s dnesni dobou, kdy se uprednostnuji ohromne firemni podniky na misto krasnych poli a luk. Ale cist o tom 500 stranek? To uz mi prijde dost, a proto jsem musela nekolikrat preskakovat srany,aby se doatala na zajimavejsi cast prubehu.