Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443902/bmid_duch-domu-ashburnu-DDv-443902.jpg 4 2401 2401

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

Agida
29.06.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila hned od začátku, zajímavý příběh, starý dům, mladá nic netušící dědička a její kocour. Po nastěhování do domu se teprve začnou dít věci. Než jsem se nadála byl konec a přišlo překvapivé rozuzlení, jak to vlastně s tím domem a jejich obyvateli je...

Blondebookdevil
28.06.2019 5 z 5

Stejně jako spadne Adrienne dědictví Ashburn house do klína, tak se mně ocitla tato kniha v domácí knihovně.
Na úvodu se dozvídáme, že mladá dívka zdědila po pratetě, kterou skoro neznala, odlehlý dům za vesnicí. Její prateta nebyla mezi lidmi příliš oblíbená, spíše se jí báli. A obyvatelé vesnice jsou k nové majitelce také mírně odměření.
Ale Adrienne je silná a odhodlaná přijít tajemství domu na kloub. Nejprve je to vyhazování pojistek, poté podivné vzkazy vyryté po stěnách a stolech, odrazy v zrcadlech a klapání kostí. Aby toho nebylo málo, Adrienne kromě kocoura nemá internet, mobil, auto... Zkrátka nic, co by ji zachránilo při napadení děsivou zombií.
Musím uznat, že pasáž, kdy se mrtvola zakousla Adrienne do kotníku, mi přišla přitažená za vlasy. Já vím, duchařina, ale tohle bylo i na mě už moc. Posledních 30 stran to ale vygradovalo a i s koncem mě usvědčilo v tom dát plný počet hvězdiček, protože knize se nedá upřít dusná a tíživá atmosféra. Jediné, co mi vadilo, byly kapitoly navazující těsně za sebou (například začínaly na konci strany.) Zcela jistě si ale pořídím další knihu od této australské autorky a těším se, co děsivého si pro nás přichystá...

maximus13
24.06.2019 5 z 5

Velice dobrá kniha. Chtěl bych autorku pochválit, že se nesnažila knihu uměle natahovat na stovky stran, jak je bohužel dnes trendem. Velice se mi zamlouvalo, že je v knize opravdu jenom pár jmen a přesto knize dává logiku, vše se vysvětlí a zároveň nemáte pocit, že něco chybí. Líbil se mi také stylistika popisu domu a okolí. I přes to, že se jednalo o knihu z úzkého okolí domu a přilehlého městečka nikdy nemáte pocit, že se autorka při popisu opakuje. Za mě malé mínus je, že jsem si chtěl přečíst opravdový horor, který některé recenze slibovaly. Bohužel bych knihu charakterizoval jako detektivku na základě rodinné tragédie s prvky mystiky a duchařiny. Knihu opravdu chválím, akorát se nejedná o drsný horor, po jehož přečtení se budete bát jít kolem zrcadla. Opravdu vám knihu doporučuji. Pro ty, co chtějí kratší, krásně napsanou knihu na pár večerů tak KUPUJTE A ČTĚTE!

Bee240
23.06.2019 4 z 5

Čekala jsem typický duchařský příběh ale nebylo tomu tak..ale i přes to byla kniha velice napínavá a tajemná. Byla jsem trochu zklamaná že nejde o duchy , opravdu jsem se těšila že to bude klasická duchařina ale to jak se příběh začal udávat určitým směrem se mi až tak nelíbilo. Kniha byla samo o sobě hodně dobrá a na konci mi ani nevadilo že to nebylo takové jaké jsem čekala ale prostě to ale tam je...no tak zombie ? ach jo je to škoda mohla to být pořádná strašidelná kniha jelikož kdo se nebojí duchů :) Hlavní hrdinka se s tím teda poprala obdivuhodně já bych při prvním výpadku elektřiny měla infarkt a duchové by měli po práci. A ještě mít v takovém domě kočku...všichni co měli kočku vědí že se chovají divně i normálně a to že se říká že jsou jednou nohou na onom světě příběhu dodávalo to tajemno. Kniha se mi líbila a těším se na další knihu od této skvělé autorky která za nedlouho vyjde.

LenkaWal
22.06.2019 5 z 5

To bylo zase něco. Ze začátku jsem si říkala, že komentáře o strašidelnosti přehání, ale ne. Na konci jsem ji nemohla odložit ani na vteřinu. Zase hlavní hrdinka trochu tupá, ale jinak byla sympatická, tak ji budiž odpuštěno. Většinu zápletky jsem uhodla, takže nejsem beznadějný případ ani já. Detektivky mě vždycky dostanou, ale duchařiny jsou na mě krátké. :-D

knihomolkadorfa
18.06.2019 4 z 5

Jako duchařina mi to nepřišlo vůbec, možná trochu horror. Podle komentářů jsem čekala něco víc. Ale četla se dobře.

ewalien
18.06.2019 5 z 5

Kniha je příjemně napínavá, ne moc, ale dost, aby se mi od ní špatně odcházelo. Děj se rozehřívá velice pomalu, ale kam spěchat, že? Snad jediné, co mě štve, že hlavní postava pořád odmítá zapálit ty svíce, jak radí vzkazy v domě...
doporučuju těm, co se rádi bojí, ale nepotřebují k tomu tuny akce, hektolitry krve a sex. Příjemná strašidelná oddechovka. Autorka se tady očividně zaměřila na strašení náznaky a pověstmi, než obvyklým masakrem hned první noc... Za mne 5 hvězdiček, tu poslední nedám za ten šnečí rozjezd...

radka8970
17.06.2019 4 z 5

Kniha byla na začátku seznamovací s tajuplným prastarým domem a jeho zákoutími, které vzbuzují svíravou tíseň a vše ještě umocňuje podivné nápisy vyryté do stěn a nábytku a starý hrob v lese kousek za domem. Druhá polovina knihy se rozjede neboť zlo se zhmotní do fyzické podoby a hrdinka s ním svede boj o holý život. Hlavní postava velmi sympatická, i když se občas chovala hodně nelogicky. Obálka knihy působí opravdu tajemně, stejně jako příběh. V knize jsou skvěle vykreslené popisy postav, domu a jeho okolí malého městečka, kde se zná každý s každým. Kniha byla neuvěřitelně čtivá, napínavá, plná dávných tajemství a překvapivých zvratů. Během čtení mi chvílemi běhal mráz po zádech...

Katys96
16.06.2019

Strašně jsem se na knížku těšila.
A po velice dlouhé době jsem knížku přečetla doslova za jeden den a jedním dechem.
Možná jsem čekala, že se budu víc bát. V tom musím souhlasit s některými komentáři tady.
Ale jinak to je povedený příběh se zajímavým námětem za ten rozhodně tleskám.

niki7763
15.06.2019 3 z 5

Jako ... Knížka dobrá :) ale podle mého názoru opravdu není tak děsivá, jak jsem předpokládala :) je pravda, že u jedné scény jsem přestala vnímat okolí a lekla se jen když ji zazvonil telefon, ale nic tak šíleně děsivého tam podle mě nebylo :) ... Duchařina jako taková to bohužel není. Vzhledem k tomu jak knížka skončila jsem byla až překvapená, že to hlavní hrdinka všechno takhle s přehledem zvládla :) ... Spíš taková oddechovka

marta14
15.06.2019 3 z 5

Nejsem zrovna fanda hororů. Ale když jsem tuto knihu vyhrála, tak jsem se rozhodla si ji přečíst. Čekala jsem, že to bude skvělé, jak všichni říkali. Myslela jsem si prostě, že v tom domě bude strašit a tak... Taková klasická duchařina. Ale začátek knihy se vlastně nic nedělo a bylo bez nějakého zvláštního děje. Napřed mi nevyhohovoval styl, jakým je kniha napsaná. Tak v polovině se mi to však začalo líbit a přečetla jsem tu druhou polovinu dost rychle. Opravdu jsem se v jednu chvíli i bála. Byla tam jedna scéna, kterou bych nezvládla. Fakt děsivý! No ale bylo tam podle mě dost nelogických věcí a Addy se podle mě nějak výrazně nebála. Já na jejím místě bych si tam asi hodila mašli a ona byla celkem v pohodě. Ale každopádně jsem ráda, že jsem knihu přečetla.

Kátice
12.06.2019 3 z 5

No, jako oddychovka dobré. Četlo se dobře, ale chvílemi jsem se až smála...Hlavní hrdinku toho moc nepřekvapí:-)

bookcase
10.06.2019 5 z 5

Dočetla jsem ji dnes ve tři ráno. O čem to svědčí? Že je fakt dobře napsaná. Nebála jsem se tak jako u filmu, ale měla jsem příjemný pocit tísně. Užila jsem si ji. Líbila se mi viktoriánská atmosféra, kterou měla. Prostě se neklepete hrůzou, ale je tam znát nádech strachu. Za mě jo.

misowi84
09.06.2019 2 z 5

Popravdě, čekal jsem větší porci hororu. Každý máme stupeň strachu
nastavený někde jinde. Mě bohužel kniha nezasáhla..

Etule
07.06.2019 3 z 5

Nejsem žádný fanoušek hororů (ať už filmových nebo knižních), ale tahle kniha na mě tak dlouho vykukovala odevšad, až jsem si řekla, že to zkusím. Když to nevyšlo s Kingem, třeba to tady bude lepší.
Nu, nebylo. Prostě očividně nejsem cílovka. Až na jednu scénu, kdy bych asi upřímně dostala infarkt, kdyby se mi stala, na mě kniha nijak nepůsobila. Nevyvolalo to ve mě žádný mrazení či podobně. A to jsem ji ještě úmyslně četla v noci. Těžko říct, čím to. Četla se docela rychle, byla jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne, ale to bylo tak vše.
Škoda.

Nikola_
06.06.2019 5 z 5

Za mě pěkná strašidelná kniha. Na konci velmi nečekaný zvrat. Doporučuji.

AloneJane
02.06.2019 2 z 5

Dle nadneseného hodnocení jsem rozhodně očekávala víc. Tak nějak jsem se nedočkala žádných děsivých scén, duchů či jiných jevů, které by mě do své atmosféry vtáhly. Nemůžu říct, že by mě pojetí příběhu nějak nadchlo, ale ani neurazilo, prostě takové "meh" čtení.

MontyMK
01.06.2019 3 z 5

Kniha se četla skvěle, začátek knihy byl moc fajn...ale ten konec??? Čekala jsem lepší závěr, než takhle strašně přehnaný a nesmyslný.

mynonka
31.05.2019 3 z 5

Ač nejsem fanda hororu, kniha se četla skvěle. Sympatická hlavní hrdinka, mrazivá atmosféra a lehce ubíhající děj. Závěr byl poněkud předvídatelný, přesto napínavé čtení. Plus za kočku a poučení, že když v baráku najdete jasné instrukce, držte se jich!

KaryAestas
30.05.2019 4 z 5

Kniha začala slibně a párkrát člověka i zamrazilo, ale když se objevila hlavní záporná postava, přestal pro mě být příběh děsivý a celkem jsem i odhadla pointu. To je však jen můj subjektivní pocit. Kniha je čtivá a je zde i několik dobrých momentů. A dost mě pobavilo, že hlavní hrdinka dům prohledává a seznamuje se s ním převážně v noci... No jo no, za světla by to asi nemělo tu správnou atmosféru. :-D