Dokonalá podoba

Dokonalá podoba https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104929/bmid_dokonala-podoba-re2-104929.jpg 4 503 103

V dedinke neďaleko Dublinu sa v ruinách starej kamennej chatrče nájde telo mladej ženy a Cassie vyzerá prakticky ako jej dvojča. Keďže polícia nemá podozrivých ani žiadne stopy, vyhlási, že obeť je zranená, ale žije a Cassie zaujme jej miesto ako študentka Trinity College a spolubývajúca ďalších štyroch študentov. Aj napriek stresu z práce v utajení si Cassie svojich svojráznych, izolovaných spolubývajúcich, rovnako ako nový život v kedysi impozantnom dome obľúbi.Vyšetrovanie oddelenia vrážd neprináša takmer žiadne výsledky a je na Cassie, aby im aspoň naznačila ako ďalej. Niekto jej dvojníčku ubodal na smrť a Cassie ho musí nájsť. Dokonalá podoba má všetko: nezabudnuteľné postavy, svieže dialógy, inteligentné psychologické náhľady, stúpajúce napätie, takmer hmatateľné prostredie a úžasne evokatívnu, maliarsku prózu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Likeness , 2008

asam
20.05.2013 5 z 5

520 stránek a detektivka?? Zpočátku mě to dost odrazovalo od čtení, neb jsem si bláhově myslela, že jedna mrtvá dívka a vyšetřování její smrti na tolik stránek nevydá a že to bude nuda. Leč omyl. Perfektně zpracovaná zápletka, posychologicky výborně propracované. Nenudila jsem se ani chvilku a do poslední stránky napětí nepolevilo. Byla to první knížka od této autorky kterou jsem přečetla a s chutí se vrhnu na další.Vřele doporučuji.

Jančislava
20.04.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila i se celkem dobře četla, ale zklamala mě ta dokonalá podoba. Že lidé, kteří na sebe byli tak fixováni, by nic nepoznali. Ale jako děj zajímavé

Evazita
18.04.2013 5 z 5

Pro mě od této autorky nejlepší kniha!

zuzanka
05.03.2013 4 z 5

Nebejt zkouškový, mám to dočtený během dvou dnů. Takhle mi to dalo s přestávkama víc než měsíc, ale vůbec to nevadilo. Po dlouhé době knížka, od které jsem měla problém se odpoutat, a to se počítá!

Melanka
24.02.2013 3 z 5

Když to bylo tak strašně nepravděpodobný, ach jo.

iqtiqe
19.02.2013 3 z 5

Líbí se mi ten nápad. Druhý díl, který s první souvisí jen v několika postavách, nota bene vyprávěný někým jiným. I případ je dobře vystavěnej, ale ještě víc mi začíná vadit, co mně lehce vadilo u Dokonalé podoby (a proto 2. díl hodnotím hůř, byť horší nebyl) – trochu rozvláčný styl Tany Fischer; občas se až moc vykecává, přirovnání opepřuje vedlejšími minipříběhy, které nejsou vůbec podstatné a mám z nich pocit, že mě zdržují. V závěru už jsem to bral trochu šmahem. Poutavý to je, ale kdyby to o třetinu až půlku proškrtala, nic by se nestalo.

Hella
21.01.2013 3 z 5

Pokud jsem dokázala odhlédnout od nesmyslnosti toho, že hrdinka byla čirou náhodou vizuálně přesnou kopií mrtvé dívky, tak pak se mi Dokonalá podoba velmi líbila. Nicméně trochu sil to stálo.... :-)

dalfy
21.11.2012 3 z 5

BOhužel jsem se nedokázala začíst

Selinute
26.09.2012 5 z 5

Tana French je jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Píše skvěle a napínavě. Knížku jsem si koupila na velikonoční svátky, abych měla něco dobrého na čtení. Nezklamala. Můžu jen doporučit.

K.accka
21.09.2012 4 z 5

Knížka se mi docela dost líbila,ale místy jsem měla pocit, že je to už moc natáhnuté ten děj. Nicméně určitě si od autorky přečtu i další knihy.

vladka2104
09.07.2012 5 z 5

Knížka se mi líbila. Sice opět dost omáčky, ale dobře se mi četla. Jen jsem čekala na konci nějaké překvapení a to se bohužel nekonalo.

dada1838
26.05.2012 5 z 5

Stejně dobrá kniha jako V lesích.

Harinka
27.03.2012 3 z 5

tak teda V lesích bylo rozhodně lepší, tady se žádné překvapení fakt nekonalo

veroni83
01.02.2012 5 z 5

Putavy pribeh, majstrovsky prerozpravany, s uzasnou atmosferou, ktora vas vtiahne do deja, nechyba ani spravny kus tajomna. Tana French sa vo svojom druhom romane este zlepsila a to uz romanom V lesich sama sebe nasadila latku poriadne vysoko. Vrelo odporucam!

pihinka
28.01.2012

Právě čtu a jsem nadšená, i když je to velmi silná knížka :-) čte se výborně rychle a děj naprosto úžaný....

bosorka
23.01.2012 4 z 5

Pro mě o krapítek horší než V lesích, ale pořád skvělá knížka s propracovanými charaktery a velice zajímavou zápletkou. Možná bych malinko prokrátila o běžné situace v domě, které příběh občas zdržovaly. Jinak ale velice zajímavé, spěje to tam, kam člověk snad i tuší, i když se mu nechce tomu uvěřit. Perfektně zpracované téma "manipulátorů", jako už i u prvotiny. Trošku mi chyběl Rob, i když jako neviditelná nitka se proplétal celým příběhem - věřím, že mu French ještě dá někde více místa. Těším se na další knížky a určitě budu Tanu French sledovat, protože pro mě je to momentálně velký objev, i proto, že ve mně dokáže vzbudit veliké emoce, že prožívám spolu s postavami.

nikaxxx
21.01.2012 5 z 5

Podobu jsem přečetla s nadšením. Knihy této autorky se mi moc líbí a nemůžu se dočkat až vyjde další, nicméně ... nesouhlasím s tm, že Podoba je lepší než V lesích :-). Obě knihy mají zajímavou zápletku, čtivě zpracovanou a nepředvídatelný konec. Ale řekla bych, že V lesích děj tak nějak "víc odsejpal". Zatímco tady se děj točí víceméně pořád v kruhu ...
Ale příběh je to perfektní :-).

3497299
01.12.2011 5 z 5

Spoustě lidem to bude nejspíš připadat málo akční, ukecané a nudné, nicméně, četl jsem i autorčin debut - V lesích - a můžu směle prohlásit, že je to to nejlepší, co jsem z detektivní literatury četl. Zapomeňte na Fred Vargas a spol., Tana Frenchová je nejlepší! Už teď se těším na Faithful Place.

Fiza
28.11.2011 5 z 5

Jelikož V lesích mě velmi zaujalo tím, jak je celá knížka psaná, jakmile jsem zjistil, že je něco jako pokračování, začal jsem se na tuto knížku třepat. No a musím říct, že knížka nezklamala, spíš naopak - byla ještě lepší, ještě čtivější, s ještě silnějším takovým tím nutkáním "musím číst, musím číst, každou volnou chvilku chci vyplnit čtením této knížky". Opravdu super, od začátku do konce.

Vendelína
12.09.2011 4 z 5

Po přečtení prvotiny V Lesích jsem tomu moc šancí nedávala. Knížka ale zaujala právě tím nápadem zaměnit Cassie za oběť. Zprvu jsem se v tom trochu "plácala", ale pak jsem odjela z města do hor, kde za tmy není vidět ani na špičku nosu, šumění větru ve větvích stromů... A atmosféra byla na světě a právě ta u mě pozvedla celou knihu nahoru. Záhadné, místy strašidelné počtení. Doporučuji číst někde v přírodě a nejlépe za tmy:-)