London Road

London Road https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196865/bmid_dublin-street-london-road-Zax-196865.jpg 4 1214 186

Dublin Street série

Johannu Wolkerovou vnímá její okolí jako vypočítavou zlatokopku, která se nechává vydržovat bohatými muži. Vlastní matka ji považuje za neschopnou a i Jo má tendenci postupně těmto předsudkům podléhat a uvěřit jim. A přitom jen pár nejbližších zná její nezáviděníhodný osud a ví, že Jo je přesným opakem toho, co se o ní povídá. Vždyť jen na jejích bedrech vždy leželo břemeno starosti o rodinu – zvlášť o mladšího bratra Cola. Jo při rozhodování o svém životě vždy na první místo staví především jeho budoucnost, a to i při výběru partnera. Rozum však dostane košem, když Jo pozná nevázaného Camerona MacCaba, který se přistěhuje do bytu o patro výš na London Road. Drzý Cameron si Jo hned zaškatulkuje jako vypočítavou mrchu, ale zároveň nepopírá, že ho přitahuje... I když je zadaná.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Down London Road , 2013

smaille
16.10.2016 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst, protože mi Jo nebyla zrovna dvakrát sympatická už z prvního dílu, ale to jsou ty předsudky, nakonec si mě získala ona a i Cam

Zuzka222
04.10.2016 4 z 5

Na této sérii mě těší, že víc než o erotiku jde v knihách o příběh. Navíc stejně jako v předchozí knize jde o citlivé téma, které dodá knize určitou vážnost. Opět můžeme také sledovat vývoj hlavní postavy a oceňuji, že se v knize setkáváme i s hrdinami z minulého dílu a s jejich životem. Nakolik byl celý děj reálný moc neřeším, chtěla jsem oddychové čtení. Určitě si přečtu i další díly.

Makulka1992
04.09.2016 5 z 5

(SPOILER) Nemám slov....silný příběh , mělo to děj,mělo jiskru,mělo to šťávu a hlavně to mělo cit. Na každé desáté stránce se ,,nešukalo,, jak to bývá zvykem u jiných knih. Ukápla mi i slza protože zažít si podobnou situaci jako Jo se svým otcem tak jsem asi hodně dlouho v háji. Díky bohu za mé užasné rodiče,když vezmu v potaz že tohle je jak realita a někteří díky svým rodičům takhle trpí. Cam byl frajer ze začátku ostrý jazyk u kterého jsem se občas zasmála a pak ,,romantik,, každým coulem. Akorát jsem zjistila že mám problém :D :D nečtu knihy jak by měli jít po sobě ale na přeskáčku :D takže když na konci Nate a Liv hrajou hru a provokují se,kdy jejich kamaradský vztah začíná... já už vím jak dopadne :D ale tak nevadi to jsem cela já :D ted se jdu vrhnout na Dubllin Street a už se moc těším na Bradena ten mě totiž svým popisem dostává po Natovi nejvíc do kolen :D

tess.de.veles
15.08.2016 4 z 5

No jo no....taky se mi to stalo.... Cetla jsem celou nedeli a dokud jsem o pulnoci nedocetla,nesla jsem spat.....:) Cteni na dovcu idealni.....

dasa4663
10.08.2016 4 z 5

Oddechový čtení :)

Lee7
20.07.2016 4 z 5

I tento díl nezklamal a možná se mi o trochu líbil víc než první. Četl se jedna báseň a navíc, je hezké, že spisovatelka rozuzlovává ostatní přátele ;)

Kikuli
04.07.2016 5 z 5

Miluji styl psaní téhle autorky . Její díla mě dokážou tak poutavě vztáhnout do děje , že si neuvědomuji ani čas. Další hezký , poutavý a v některých chvílích i úsměvný díl :) Těším se na další :)

wildprincess
17.06.2016 4 z 5

Další oddychovka, i když trochu červená knihovna, kdy od začátku zhruba víte jak to skončí...ale vždy je tam nějaká zápletka. Nenáročná, příjemná četba :)

SoniaShadow
07.05.2016 5 z 5

Opět oddechové čtení, i když je tam víc dramatu než v prvním díle. :)

evelýny
12.04.2016 1 z 5

Tak, jak se mi Dublin Street dobře četl, tak London Road je pro mě zklamáním, nastavovanou kaší. Dokonce mě napadlo, jestli tato dvě díla napsala jedna a ta samá autorka. Stále dokola omílající úvahy hlavní hrdinky mě ke konci již unavovaly. Jedna hvězda za to, že ojediněle se v této knize najdou vtipnější pasáže. Z mého pohledu tato kniha rozhodně punc Světového besceleru nesplňuje.

locin
07.04.2016 5 z 5

Musím říct že ani druhý díl pro mě vůbec není zklamáním. Tato spisovatelky tedy umí psát poutavě :D
Příběhy opravdu vtáhnout takovým způsobem, že prostě musíte stále číst, aby ste věděli jak se tento příběh bude dál vyvíjet :)

Macinka-a
04.04.2016 3 z 5

Zajímavý příběh , ale dle mého názoru je první díl (jako to ostatně často bývá ) mnohem lepší :)

ElenRiannon
20.03.2016 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil asi nejvíc. Cam byl sexy a líbilo se mi vykreslení postavy Jo :)

škwor
08.03.2016 5 z 5

Super knížka, četla jsem první tři díly ze série a tohle byla naprostá topovka! :3 :) nejlepší z nich, mělo to dobrý příběh a fakt se mi to moc líbilo :) jediné, co mi trošku vadilo, byla máma Joo, nesnáším alkohol... ale jinak fakt super :) !!

stopni
26.01.2016 4 z 5

Další z příběhů ze skotské série, který nezklame. Pro mě byl docela dlouhý začátek, ale kdo si počká, ten se dočká.... :-) Více se mi snad líbil jen Dublin Street a India Place, ale London Road měl také své "kouzlo"..... :-) Vřele doporučuji... :-)

smejkalova.m
15.01.2016 5 z 5

Strašně se mi kniha líbila. Ze začátku jak byli na té výstavě, tak jsem se trochu nudila, ale potom se to rozjelo. Nemůžu posoudit co se mi líbilo víc - jestli Dublin Street nebo London Road. Hned se vrhnu na trojku, na Jamaicu Lane s Olivií a Natem :-)

liletka_a
28.12.2015 5 z 5

Asi zatím nejlepší příběh po mě. Prvních 100 stran taková oťukávačka a pak už jsem se někdy začetla až moc, až do ranních hodin..;) Camerona jsem si oblíbila asi nejvíc z dosavadních hl.hrdinů, autorka ho vykreslika opravdu sympaticky, přitažlivě a s pevnýma nohama na zemi takže by asi dalo práci komukoliv se do něj hned nezamilovat..:)) Oproti tomu s Jo jsem měla občas problém, na jednu stranu jsem s ní soucítila, jelikož se s ní život opravdu nemazal, ale někdy jsem jí opravdu nerozuměla..;) Děj mi nepřišel nudný a že je předvídatelný?? No ukažte mi romantickou knihu, co není alespoň trošku předvídatelná.. Kdo chce nějakou zápletku či akci ať si čte detektivky a thrillery, ale nám romantikům stačí dokonalý happyend!!:P

petvet
19.12.2015 3 z 5

Nevím, čím to tentokrát bylo - knihy od Samanthy Young se mi líbí, ale tato..už od první stránky jsem věděla, že mi tato kniha nesedne! Škoda, ani hlav.postavy mi moc nepadly do oka (Jo byla strašná-vadilo mě,jak se neustále vychvaluje,apod.).Dávám 3*.

alnahu
20.11.2015 5 z 5

Příjemná lehce erotická kniha ,líbila se mi víc než Jamaica Lane.Knihu doporučuji přečíst, má děj a není jenom o sexu.

Kamiliana
22.10.2015 3 z 5

Má větší hloubku než Dublin Street, zlepšil se i překlad, ale stále narazíte na plytké ploché dialogy v životě naprosto nereálné a ta slovní zásoba...? Mluví za vše: str. 45 "Vidím dobrého člověka, který má před sebou celý život, ale jde po cestě, která nevyhnutelně vede k utrpění. Kéž bych Ti mohla zabránit, abys dělala stejné chyby jako já..." Kdo z 20letých ve 21. století tohle opravdu pronese?!?

láska pro ženy erotika Skotsko násilí alkoholismus

Samantha Young
skotská, 1986