Jamaica Lane

Jamaica Lane https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234856/bmid_dublin-street-jamaica-lane-8he-234856.jpg 4 1121 180

Dublin Street série

Přitažliví muži přivádějí plachou Olivii do rozpaků. Nastal čas to změnit! Olivie je sympatická, krásná mladá žena, ale bojí se navazovat jakýkoli kontakt s muži. Jakmile ji některý osloví, hned zčervená. Nepovažuje se za přitažlivou a s partnerskou intimitou nemá skoro žádné zkušenosti. V době, kdy její vrstevnice zažívaly první intimní zážitky s muži, ona se starala o nemocnou matku. Když si na Jamaica Lane Olivie pronajme svůj první byt, uvědomí si, že nastal čas pohnout se konečně z místa. Je po uši zamilovaná do postgraduálního studenta, ale při každém střetnutí s ním ji zachvátí panika. Naštěstí je ale Olivii nablízku její dobrý kamarád, šarmantní Nat Sawyer, známý sukničkář. Ten se závazkům velkým obloukem vyhýbá, ale ke kamarádům je loajální. Olivie se mu proto svěří se svým trápením a Nat se nabídne, že ji naučí flirtovat a pomůže jí získat sebevědomí v posteli. Dohoda má jedinou podmínku – lekce svádění nesmí ohrozit jejich přátelství.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Before Jamaica Lane , 2014

seredomi
05.12.2015 5 z 5

musím dát 5 hvězd, abych odlišila, že se mi tato kniha ze série nejvíce líbila a rozhodně mě nejvíce pobavila! nestává se mi často, že se nad knihou začnu křenit :D

alnahu
20.11.2015 4 z 5

Dávám za pravdu ostatním , že je tato kniha lepší než padesát odstínů šedi ,za mne průměrná kniha .Kdo má rád tento žánr, tak doporučuji k přečtení.

Bet
13.11.2015 4 z 5

Musím říct že tento díl se mě líbil asi nejvíce. Je to oddychovka na odpolední čtení :-)

liletka_a
03.11.2015 5 z 5

Tak k tomuto dílu jsem se dostávala hodně dlouho, v knihovně už mi nějaký ten pátek ležela a já si vždy našla něco, co bych si přečetla radši..;) Nakonec jsem se k ní přece jen odhodlala a až teď lituju, že jsem se jí tak dlouho vyhýbala..:(:D Je skvělé, že v každém díle se objeví tato skvělá partička a zrodí se nový vztah..:)) Pro tento jsem měla obzvlášť slabost.. je jasné že kluci jako Nate ať už tvrdí od začátku, že se nikdy nezamilují a bla bla.. nakonec se to vždy zvrtne.. Tady za tím stojí Olivie. Úžasní kamarádi, kteří si spolu rozumí spolu začnou spát.. zbytek si přečtěte..:) Konec mi přišel přesně, jak má být vzhledem k jejich vztahu..;)) Taky se mi líbilo, jak Nate postupně vracel Liv ztracenou sebedůvěru a to se občas přenášelo i na mě.:)) Je to úžasná kniha na odreagování, zlepšení nálady a neutuchajíci zájem o další díly..:))

hexe
30.10.2015 3 z 5

Myslim ze vsem od zacatku je jasne ze pratelsky vztah se posune dal a to do loznice:) Tim nechci naznacit , ze vztah mezi prateli musi zakonite koncit posteli.. Z meho pohledu nebyla kniha spatna libil se mi dialog hlavnich postav a to , ze autorka dala moznost napravit reputaci neodolatelnemu devkari. Olivie je mlada slecna ktera veri od zacatku v neco vic nez jen obeti nejlepsiho pritele, malo zkusena a nejista svou postavou... a presto mu navrhne sex? Skoda konce ktery se mi vubec nelibil, na nedelni odpoledne prijemne cteni ale hit to opravdu neni. Prumerna knizka s lehkym prubehem bez zapletky s pekne popsanym pratelskym vztahem a lehkou vulgaritou.

Jane100
25.10.2015 3 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Sice příběh od začátku takový dost okatý, každému musí být jasné, jak to skončí, nicméně kniha se mi líbila. Je to příjemná odpolední oddychovka. Rozhodně lepší, než nějakých 50 odstínů, kde příběh vlastně žádný není a erotika také ne.

Kamiliana
21.10.2015 4 z 5

Tento díl mě "roztetelil" nejvíce z celé série. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že to bude hlavně změnou překladatelky. Dialogy konečně znějí přirozeně a slovní zásoba odpovídá věku postav. Není to žádné psychologické veledílo, ale tahle dávka humoru, napětí, jiskření a erotiky mi stačila. Dokonce si dokážu představit, že bych se k této knize jako jediné ze všech ještě někdy vrátila.

Cula09
17.10.2015 5 z 5

Takže, kde začít...
Tato kniha mě ze začátku vůbec nezaujala, asi dva měsíce jsem byla zaseklá na desáté straně. Když jsem se ale jednoho dne odhodlala, že si ji musím přečíst a přetrpět ten (pro mě) nudný začátek, začala jsem v knize samozřejmě nacházet zalíbení. Byla to první kniha, u které mi ukápla slza a občas jsem se i zasmála. Tak jsem se vžila do děje, že jsem ani netušila, jak dokážu prožívat nějaký příběh. Samozřejmě že jsem přečetla první (Dublin street) a druhý díl (London road). Dublin street pro mě byl na prvním místě i po přečtení druhého dílu, ale po přečtení několika komentářích, kde jste si velká většina z vás oblíbila právě tady tu, jsem tomu pořádně nemohla přijít na chuť. Ale máte pravdu, je skvělá! Nepovažuju ji za nejlepší ze tří, ale na stejné pozici s prvním dílem, ale líbily se mi všechny tři :) Teď mě ještě čeká poslední díl, na který jsem také moc zvědavá. Abych se vrátila ke knize, jak jsem psala už výše - začátek mě nebavil, až nudil, ale potom se mi to moc líbilo, byla jsem z toho nadšená a jakmile jsem v ní našla zalíbení, stačily dva dny na to, abych ji přečetla. Ačkoliv musím uznat, že mě zklamali Joss a Braden, kteří pro mě tvořili dokonalý pár, Joss se mi ztrácela už v druhém díle a teď se mi už oba nějak oddalovali. Jediné, co bych tomu vytkla, je příhoda s Natovým otcem Nathanem. V téhle části mi příjde, že autorka knihy si opravdu něvěděla rady a musela tam plesknout nějakou bombu, kterou měla lehce napravit vztah mezi Olivii a Natem, poté mě zamrzelo, že konec skončil jak jinak, než těhotenstvím a zasnoubením. I když jsem od 1/4 knihy věděla, jak to celé dopadne, tak mě to trošku zamrzelo, přece jen jsem od toho čekala něco víc. Na závěr ale musím napsat, že mi kniha zvýšila sebevědomí, čehož si cením a myslím, že nejsem jediná. :) Za mě 5 hvězdiček.

Laf
12.10.2015 5 z 5

Na to, že začátek mi přišel nudný a trochu zdlouhavý, se to velmi dobře rozproudilo a četla jsem to jedním dechem. Líbilo se mi, že i v tomto pokračování se autorka věnuje postavám z předchozích dílů. Velmi se mi také líbilo obsazení hlavních postav, nejde si je neoblíbit. Autorka hezky vystihla jejich přátelský vztah, který podporuje to, aby se člověk stal lepším, a který vede k zamyšlení, že něco takového by mělo potkat každého člověka alespoň jednou za život.

Turquoise
04.10.2015 4 z 5

Třetí díl hodnotím podobně jako první. Byl pro mě trochu míň chytlavý, ale zůstávám u třech hvězdiček. Už jsem četla i horší věci. :) Moc se mi líbilo, jak si Nate šel za svým i přes tolik Liviných odmítnutí.

Haňulec
26.09.2015 5 z 5

Tak tato kniha překonala moje očekávání. Kniha se četla sama, ani nevím, jak jsem se ocitla na konci knihy. Proto neváhejte a vrhněte se na tuto knihu, určitě to za to stojí. :-)

dudunka
19.09.2015 5 z 5

Nejlepší díl ze všech velmi čtivý příběh Olivie a Nate mě naprosto dostal ;-)

Barbra06
18.09.2015 4 z 5

Musím přiznat, že autorka se zařadila svou sérií mezi mé oblíbené spisovatele a moc jí fandím, ať se jí stále tak daří. Jamaica Lane nezklamala, naopak byla skvělá. A opravdu asi nemá cenu říkat, který díl je nejlepší, všechny jsou úžasné !!!

Ankavi
08.08.2015 5 z 5

Nevím, jestli je zrovna tohle nejlepší díl série, protože celá série je skvělá, čtivá, oddechová, zábavná, romantická, okouzlující, občas nervy drásající (v pozitivním slova smyslu) a taky erotická. Ideální letní čtení k vodě, protože romantiky a šťastných konců není nikdy dost. A navíc - moc se mně líbí proplétající se příběhy hlavních hrdinů z minulých dílů. Zkrátka - už aby tady byl díl další!

jitka7
02.08.2015 5 z 5

100% nejlepší díl série... tenhle díl miluju a určitě se k němu budu vracet. Velmi vtipné a kousavě napsané. Nadchnul mě, konečně knížka od které jsem se nemohla odtrhnout.

Nel-ly
27.07.2015 5 z 5

Tu knížku miluju :D je vtipná, výborně se čte, dialogy jsou super, postavy jsou super, je to šíleně předvídatelné a ani trochu originální a já to miluju... dokonce i konec O_o

Culie
26.07.2015 5 z 5

Moc se mi tato série knížek líbí. A za mě byl tento díl nejlepší!!!

Yana-66
23.07.2015 5 z 5

Úžasné! Jak bylo řečeno v komentářích dole, zatím nejlepší díl ze série. ;-)

sona3865
13.07.2015 4 z 5

Líbí se mi, že mohu sledovat vývoj všech postav. Autorka nezapomíná na nikoho :-)

barborelka
02.07.2015 5 z 5

Moc hezké čtení x-) určo doporučuji!