Dublin Street

Dublin Street https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166479/bmid_dublin-street-JG3-166479.jpg 4 1533 271

Dublin Street série

Joss se snaží utéct před svou tragickou minulostí, a tak se přestěhuje z USA do Skotska. Protože se zatvrzele vyhýbá jakýmkoliv vztahům, nikdo nemůže ani tušit, jak velký žal v sobě dusí a s jakými démony musí denně bojovat. Pak ale potkává Bradena, úspěšného a pekelně přitažlivého muže, který vždy dostane, co chce. A Braden chce Joss. Když však zjistí, že tu představa vztahu děsí, navrhne jí dohodu, která by uspokojila jejich vzájemnou spalující přitažlivost. Tvrdohlavý Skot však chce brzy víc než jen sex a Joss zpanikaří. Představa, že by někdo pronikl do útrob její duše, je pro ní totiž naprosto nepřípustná.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

On Dublin Street , 2012

vcielka
15.02.2022 3 z 5

Knižka sa mi páčila. Problémy Joss a cesta ako sa s nimi vyrovnávala boli zaujímavé. Psychologička a jej postrehy ma vážne bavili

Blanka29
06.02.2022 5 z 5

K teto serii se rada vracim, cetla jsem ji jiz nekolikrat, a stale je to super :) Pribeh Jocelyn a Bradena ja za me top :)
Joss, jak si nechava rikat, prozila hrozne trauma, se kterym se nedokaze vyrovnat....

Ralemo
08.01.2022 5 z 5

Tuto sérii už jsem četla před pár lety a nyní se k ní vracím znova a musím říct, že pecka!
Sice přeskakuju díly různě jak se mi chce, ale to mi vůbec nevadí. Krásně napsané! Jeden díl, lepší než druhý.

Fidibus
23.12.2021 5 z 5

(SPOILER) "Tvůj jediný problém je v tom, že se nestavíš čelem tomu, co se stalo tvé rodině, a nezačínáš se s tím smiřovat..."
Dívka, která poznamenaná svou minulostí je zvyklá si vystačit, potká přitažlivého muže, který je shodou okolností bratrem její nové spolubydlící Ellie. Chce stát stranou, ale Bradena si zamiluje a oba ji vtáhnout do rodiny. Příběh je o jejím potýkání se se sebou sama. "Možná se nikdy nepřestanu bát zítřka, Bradene..."
Důležitá je postava terapeutky a její nadhled i rady. "Víte, co je mnohem horší než riziko a prohra?... Lítost, Jess. Ta člověka ničí." Pro mne zajímavá kniha s psychologií a erotickou.
PS Vtipná je nahá scéna na počátku v bytě a debata se slovem "pr---" u rodičů.

Dandulka
07.12.2021 3 z 5

Od této knihy jsem čekala něco jiného. Začátek byl moc hezký a už se zdálo, že mě kniha zaujme, ale pak se to zvrtlo a měla jsem moc co dělat, abych ji dočetla.

Knižnítoulky
30.10.2021 3 z 5

Počáteční tragédie se nese celým příběhem. Je cítit jak je Joss touto událostí poznamenána a nese její tíhu. Pomalu objevuje sílu přátelství, rodiny a lásky. Příběh je chytrý, vtipný, erotické scény pěkné, hrdiny to k sobě krásně táhne, ale příběhu chybí "wau efekt". Neurazí, ale neomámí. Nicméně pro vývoj v dalších dílech doporučuji přečíst.

princesse
25.10.2021 4 z 5

Hezký a čtivá oddechovka, mrknu po další ze série.

Raislin
20.10.2021 3 z 5

Dle hodnocení jsem se na knihu těšila. Asi jsem díky tomu od ní čekala trochu víc. Takové to wau, které pro mě bohužel neměla. Byla to taková milá oddechovka. Nenadchne neurazí.

Ivana09
01.10.2021 5 z 5

pro mě příjemná oddychovka

Ketfl
15.09.2021 5 z 5

Tato série se dlouhodobě řadí k mým oblíbeným a některé díly jsem opravdu četla i víc než dvakrát. Akorát jsem se ještě nedostala k tomu, abych je tady ohodnotila, takže jsem se pustila znovu do čtení a musím to napravit. Mě osobně styl psaní Samanthy Young neskutečně vyhovuje. Příběh byl neskutečně čtivý, ani na chvíli jsem se nenudila a prožívala s hlavními hrdiny jejich životy jako skutečnost. Braden byl naprosto skvělý, i když trochu dominantní, a nechápu Joss, že mu tak dlouho odolávala. Jinak Joss byla někdy trochu na profláknutí, ale vzhledem k tomu, čím vším si v životě prošla, to bylo pochopitelné. No, skvělý první díl a teď už honem na druhý. :-)

Luciluc
11.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Tento typ knížek moc často nevyhledávám, ale myslím, že v rámci žánru to bylo dobré čtení. Příběh je napsán čtivě a není vyloženě jen o sexu, ale i o vypořádávání se s tragickou minulostí.
Braden - z fyzické stránky se mi zamlouval hodně, ale nesedělo mi jeho majetnické chování a využívání fyzické převahy, to mi prišlo někdy až extrémní...ale s Jocelyn jsem mu fandila. A líbil se mi jeho vztah k Ellie a rodině celkově.
Ellie - bezelstná duše, byla mi sympatická od první chvíle, vztah s Adamem jsem jí přála, ale taky se v tom docela dlouho "plácali" a hráli trochu nesmyslné hry, doufala jsem, že autorka nebude drsná a napíše pro ni dobrý konec, že se uzdraví..
Jocelyn - Joss byla docela sympatická, bylo mi líto, čím vším si musela projít, navíc v tak mladém věku (ztráta rodičů a malé sestřičky, smrt kamarádky), chápu, že se po takových zkušenostech uzavřela před světem, ale její tvrdohlavost vůči odmítání vztahu s Bradenem mi v zavěru knihy přišla už unavující..
V příběhu není nouze i o pár překvapivých momentů, to mi taky přišlo fajn, oživovalo to děj. Romantické duše na konci zajásají.
Za mě dobrá oddechovka a časem si od autorky určitě ještě něco přečtu.

Líbilo se mi poděkování autorky, kde píše: "Ztráta by neměla být děsivá stvůra, nýbrž moudré stvoření, které nás má naučit nebát se, že zítřek možná nepřijde, a žít naplno, jako by hodiny ubíhaly stejně rychle jako vteřiny.
Někdy není hrdinství být silný a odvážný, ale nejstatečnější je užívat si to, co máme, a zachovat si optimismus kvůli tomu, co nám přináší štěstí. Bát se života je snadné a obyčejné. Mnohem těžší je obklopit se něčím dobrým a každý den kráčet k zítřkům jako bojovník."

P.S. chtěla bych ten byt na Dublin Street :-)

tinka1974
25.07.2021 4 z 5

četla jsem jako oddechovku mezi romány s vážnější tematikou a splnilo to moje očekávání. Myslím že jsem našla sérii na odlehčení. A jak jsem kdysi zjistila, kolikrát je i v tom největším braku vím životních mouder než v propracovaném psychologickém románu. I tady bylo nad čím se zamyslet a myslím, že příběh hezky popisoval dnešní dobru a vztahy mezi lidmi, které jsou někdy těžké. Ale když překonáte problémy............

petraLI
28.05.2021 4 z 5

A zlatou medailí získává.....Bradon. Vzhledem k jeho trpělivosti a pevným nervům. Joss mě nesmírně rozčilovala.

oresvo
14.04.2021 4 z 5

Byla to pěkná oddechovka, ona byla docela zvláštní, on měl neskutečnou trpělivost , příběh se četla pekne, svižně , žádné zdlouhavé scény . Ale na plný počet * to nebylo.

DomenicaRisa
28.03.2021 5 z 5

Tato kniha byla jedna z prvních, které jsem v daném žánru asi před 8 lety četla. Při opětovném shledání s postavami jsem byla dnes mile překvapená. Stále to byl uvěřitelný a milý příběh se sympatickými postavami, který se neztratí ani v dnešní široké konkurenci obdobně laděných knih a většině by nakopal zadek. Jediné co mi trochu chybělo, byl popis Edinburgu.

martina1797
11.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo super čtení. Je tam romantika, zajímavá zápletka a mezi hlavními postavami to tak správně jiskří. Navíc se moc dobře čte. Už mám nachystaný druhý díl... ????

anna7852
16.02.2021 5 z 5

mé srdíčko opět zaplesalo
krásný příběh už se těším na další :-)

lihate
03.02.2021 5 z 5

O autorce a jejích knihách vím dlouho, ale vůbec netuším, co mě přimělo jejich čtení oddálit.
Braden i Jocelyn byli senzační, vtipní, pohotoví. Joss jsem v dost věcech chápala a věřila jsem jí, že se nakonec rozhodne správně. Líbili se mi o rozhovory s terapeutkou, Joss díky nim přišla na dost věcí, které by si sama neuvědomila. Braden mi občas přišel až dost hrubý, ale určitě ne schválně nebo nějak protivně. Na to měl až moc velké a otevřené srdce, čímž by si získal každou ženu. Oblíbila jsem si i Ellie a Adama, oba to byli ti správní kamarádi, přátelé, kteří se hledají velmi nesnadno. Příběh byl poutavý, silný, strhující. I když jsem nechtěla mít knihu přečtenou za chvíli, pořád jsem otáčela dál a dál až jsem byla u epilogu. Těším se na další díly.

"Ztráta by neměla být děsivá stvůra, nýbrž moudré stvoření, které nás má naučit nebát se, že zítřek možná nepřijde, a žít naplno, jako by hodiny ubíhaly stejně rychle jako vteřiny."

Dellphi
30.01.2021 3 z 5

Četla se dobře, nicméně musím říct, že vedlejší dvojice mě bavila více, než hlavní pár a trochu mě mrzelo, že nemají vlastní knihu. Každopádně knížka byla dobrá, a i příběh byl zajímavý, přesto mě ostatní díly bavily o něco víc. Ale rozhodně stojí za přečtení.

adela_02
13.01.2021 5 z 5

Moje nejoblíbenější postava byla Ellie. Pravý opak Joss, která skrývala emoce. Musím říct, že kniha mě pohltila. Příběh byl velmi dobrý, plný emocí a ke konci?? To mě dostalo na kolena. Nemohla jsem od stránek odtrhnout oči. Pokaždé jsem si řekla "tak ještě jednu stránku" a skončilo to s dočtenou knihou. Četla jsem ji několikrát a rozhodně se k ní vrátím! doporučuji!!