Dražby

Dražby https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/831/drazby-831.jpg 4 235 26

Jonas Dereham býval překážkovým jezdcem, teď prodává koně. Samozřejmě přitom chce a musí vydělávat, ale jenom v rámci pravidel fair play, nepoctivých obchodů se nemíní účastnit. Zjišťuje však, že to není snadné, možností jak okrádat kupce je mnoho, podvodných praktik dokonce přibývá. A ten, kdo za nimi stojí, dává všemožně najevo, jak moc mu Jonasovy zásady vadí. Jak moc mu záleží na tom, aby Jonase zlomil. Už nejde pouze o poctivost, už jde o život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Olympia

Knock down , 1974

Naďa2411
27.02.2024 2 z 5

".....někdo ví zatraceně toho hodně...."
Děj v aknize vypráví, jak zvyšovat nebo snižovat cenu koní a o vztahu dvou bratrů. Autorova další detektivka z dostihového prostředí měla hodně vleklý děj. Místy jsem se přistihla, že mi utíkají myšleny jinam, což mě nutilo i hodně přeskakovat a stále jsem čekala na ....ani nevím na co. Tentokrát zklamání.

m_martina
15.01.2024 5 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila k jedné z detektivek tohoto pana spisovatele. Hezky jsem si početla, byl to takový příjemný zážitek. A konec knihy překvapil, i když bohužel vůbec ne příjemně.

animovanej medv
17.10.2023 5 z 5

Kniha mě vtáhla hned od začátku. Přečtená během dvou dnů. Dick Francis prostě nezklame ;)

prochajda
22.09.2023 4 z 5

Další spravedlivý sympaťák a příběh z dostihového prostředí. Pravda, tyto knihy se nedají číst jedna za druhou, ale čtou se dobře.

85098211
05.08.2023 5 z 5

Autorovy knihy jsou sice víceméně všechny do jedné tak trochu "na jedno brdo" :-), protože se pokaždé odehrávají v dostihovém prostředí. Ale pokud jde o kvalitu, jsou některé z nich lepší a jiné zase o něco horší. Přesto se vždycky jedná o dobré detektivky, které se hezky čtou. A jinak tomu nebylo v případě této knihy, kterou bych za sebe přiřadila do kategorie těch podařených ;-). Hlavní postavou je zde bývalý překážkový jezdec Jonas Dereham, který nyní prodává koně a zároveň příběh vypráví. No a samozřejmě se, jak prozrazuje titul knihy, všechno točí kolem dražeb. Zde jsou provozovány tzv. šmátky, víceméně nekalá praktika, která je ovšem přípustná a není zakázaná. Pokud se tedy chcete dozvědět, o co přesně půjde, knihu si určitě přečtěte ;-). Příběh je totiž zajímavý, napínavý a čtivý a jeho (bohužel) docela smutný konec doslova ohromující.

Luigi1
27.07.2023 5 z 5

Rád se k francisovkám vracím

petrarka72
17.07.2023 4 z 5

Tohle je čistá kovbojka... Mezi Francisovými příběhy tento je relativně jednoduchý a přímočarý. Realistický v zachycení závislostí, nejen té alkoholové. Se zdrcujícím finále.

raty
18.11.2022 5 z 5

Typická Francisovka z dostihového prostředí. Tentokrát se děj točí kolem dražeb koní a podvodů. Sympatický hlavní hrdina, bývalý žokej, nyní obchodník s koňmi se dostane do problémů se "zlými hochy" z branže.

Zajímavé, že některé knihy, které jsem četla před lety s nadšením, mě při opakovaném čtení nebaví. S panem Francisem nám to ale funguje pořád na jedničku :-).
Skvělé oddechové detektivky.

willy9203
19.01.2022 5 z 5

Ač jsou Francisovy knihy ze stejného prostředí, připadá mi každá jiná. Důležité je, že jsou uvěřitelné, logické a s dobře postaveným příběhem. Zde se zápletka objevila hned na začátku a od první kapitoly byl příběh napínavý. Konec se mi jevil trochu useknutý, ale dojem mi to nezkazilo.

Disease
22.12.2021 4 z 5

I na poněkolikáté to funguje pořád dobře, i když znáte padoucha.

faba
21.12.2021 3 z 5

Audiokniha. Opět neohrožený, urputný a neústupný žokej (bývalý) bojuje proti zlu a zvítězí za velmi těžkou životní cenu. Krásně popsaný život mezi/s koňmi, tak jak to jen umí DF.

Ava365
01.09.2020 4 z 5

Velmi dobrá detektivka. Bohužel všechny autorovy knihy jsou si tématicky tak podobné, že časem splynou v jednu.

BooksLoverAnn8
16.08.2020 5 z 5

Nevím co dodat, opět skvělá knížka s napínavým a čtivým dějem.
Dick Francis znovu nezklamal.

Vidlička
06.08.2020 5 z 5

Jak to jen ten Dickoušek dělá, že hlavní hrdina, ač jednoznačnej klaďas, je vždycky tak sympatickej a neotravnej! Kéž by člověk měl jejich charakter a odvahu...
Opět úžasný počtení, nemůžu dát jinak než 5*.

toni-az
20.01.2020 4 z 5

Pokaždé jinak, přesto pokaždé stejné. Každopádně kvalita pořád dobrá, jedno po čem sáhneš.

Romanka40
06.01.2020 5 z 5

Dalsi ze skvelych knih spisovatele. Pul knizky jsem premyslela, kdo za vsim stoji. Skoda jen, ze to skoncilo jak to skoncilo.

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Opět moc pěkná detektivka z dostihového prostředí, jako všechny ostatní :-)

BarkaS
29.07.2018 4 z 5

Francisovy příběhy jsou trochu jak přes kopírák, ale i tak je to velmi slušný dostih.

DickBach
18.12.2017 5 z 5

Jak se již několikrát konstatovalo pode mnou... Klasická francisovka. Koně, trošku dostihy, fair play a hlavní hrdina jež neohroženě bojuje za své ideály. Příjemná oddechovka. Děkuji.

Jana K
28.04.2017 5 z 5

Opět velmi povedená Francisovka, navíc z velmi zajímavého a atraktivního prostředí koňských dražeb, o jejichž zákulisí i nekalých praktikách obchodníků s koňmi se prostřednictvím hlavního hrdiny Jonase Derehama dozvíme spoustu podrobností. Velmi jednoduchý, čtivý děj: "Prostý, základní souboj dobra a zla," jak zmiňuje sám autor v doslovu ke knize.
Původně jsem chtěla hodnotit za čtyři hvězdičky, ale tu pátou jsem nakonec musela přidat za vedlejší dějovou linku s bratrem alkoholikem a za (alespoň pro mě) velmi smutný konec.

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010