Rudá jako rubín

Rudá jako rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263471/bmid_ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4 2625 534

Drahokamy série

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten , 2009

Christie
28.05.2014 4 z 5

Jaká škoda, že se nemůřou dávat půl hvězdičky! Knížce bych dala tak 3,5/5.Celkově byla knížka velmi dobrá a poutavá, námět velice zajímavý, jen mi lezlo na nervy, že spisovatlka popisovala postavy, jako by psala pro třináctileté slečny a nedokázala jsem se ztotožnit s hlavní postavou a to i přes to, že je jen o rok mladší. Každopádně pravdou je, že knížka vás doopravdy pohltí a nepustí, dokud jí nedočtete. Podle mě úžasné prázdninové čtení a zápletka je velmi zajímavá, hned jsem se vrhla na druhý díl!

Tiama
24.05.2014 4 z 5

Je to takové mile osvěžující čtení.

muchomurka
12.05.2014 4 z 5

Knížku jsem si půjčila v dětském oddělení knihovny, a tudíž jsem se trochu obávala, jak bude napsaná, jestli to nebude moc jednoduché. Ale vůbec nebylo. Začátek byl kapku rozvláčnější, ale dobře jsem se u knížky bavila. Sice tam spousta věcí nebyla vysvětlená, ale to příběhu vůbec nevadilo. Sice jsem se chvílemi ztrácela, hlavně na začátku, v těch všech vztazích a dost podobná jména tomu taky nenapomáhala. A také jsem doufala, že Gwendolyn nebude pořád tak pasivní, že něco vtipného plácne, snad se ještě dočkám v dalších dílech. Celkově ale skvělý příběh :-)

009Ivana
08.05.2014 5 z 5

Opravdu mě dostala jak obalem tak dějem. Postavy příjemné a děj je lehký, lehce se čte, zábavný a nakonec i kapka romantiky, Proto jestli je vám náct a hledáte něco čtivého a dobrého tak rozhodně neváhejte. :) :) :)

ElisR1
03.05.2014 5 z 5

Tahle kniha se mi opravdu líbila. Bylo to originální čtení, které jsem přečetla během jediného dne a zarazila se až u konce, který nemohl být na horším místě. Proto jsem se ihned pustila do dalšího dílu.
Doporučuji!

lucull
27.04.2014 4 z 5

Příjemné, oddechové čtení. Nejspíš se vrhnu na druhý díl, jelikož mě zajímá, jaké to bude mít pokračování...

nejknihy123
18.04.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout :))

KateNecky
14.04.2014 5 z 5

Naprosto úžasná kniha :33

BettyLiss
14.04.2014 5 z 5

Knížku jsem dostala na narozeniny. Teta si sice prvně myslela, že se mi nebude líbit, ale zalíbila se mi a tak na Vánoce pod stromečkem, čekal další díl. Za vysvědčení jsem si koupila poslední a... Musím říct.... ÚŽASNÉ!

Ivanule
10.04.2014 5 z 5

Tak o této knize a celé sérii Drahokamy jsem hodně slyšela,ale nejdřív jsem si říkala,že to ani číst nechci,přeje jen je to pro mladé a já už mám nějakých 27let,ale stále jsem o ní slyšela a nakonec jsem si ji v knihovně půjčila,a můžu říct,že jsem z ní nadšená.I když v ní moc zápletky není,stejně jsem ji přečetla jedním dechem,.A pokud bych neměla 2letého chlapečka,který mě nenechá moc číst,takže si ten čas musím horko těžko hledat,měla bych ji určitě přečtenou během jednoho dne:)A teď se konečně můžu vrhnout na druhý díl,protože se těším,jak to nakonec dopadne jak s Gwen a Gideonem,ale i jakou roli v příběhu vlastně bude hrát Lucy a Paul:)

Canney
02.04.2014 4 z 5

Tohle je moje první knížka o cestování časem a užila jsem si ji. Autorka píše stylem, který nás do knížky vtáhne a nepustí nás, dokud ji nemám přečtenou. Takže jsem neměla problém knížku přečíst za jediný den. Opravdu mě to bavilo. Gwendolyn je vtipná a moc sympatická hrdinka a Gideon je taky super.
A co se mi na knížce strašně líbilo je to, že před začátkem každé kapitoly pokaždé najdete nějakou báseň nebo úryvek ze zápisků, které nám přibližují děj.

Janiss
23.03.2014 5 z 5

Jak já miluju celou tuhle sérii knížek! Je sci-fi, romantická a úžasně jsem se ke knize připoutala. Jakmile jsem začala číst, nemohla jsem přestat.

*Aria*
15.03.2014 4 z 5

Fajn fantasy kniha, která se aspoň liší od fantasy kníže o upírech vlkodlacích atd. Líbila se mi i přesto že hned jak jsem si přečetla prolog tak jsem věděla o čem kniha bude, ale i přes to jsem si přečetla celou triologii a celkově fajná knížka hlavně pro ty co se hodlají nachvíly odpoutat od reality a zapomenout na okolní svět.

Denaille
14.03.2014 5 z 5

Vzhledem k nesmírnému množství pozitivním komentářů je skoro zbytečné se k této knihze vyjadřovat, ale přece... První díl této zajímavé trilogie mě od začátku úplně pohltil. Dosud jsem snad nic s cestování časem nečetla a určitě bych nezvládla nic složitého (na to mi stačila jedna filosofická přednáška a měla jsem z toho pěkný guláš). Ačkoliv se v prvním díle vlastně téměř nic nestalo, nebo bylo všechno pouze nastíněno a očekává se pořádný rozjezd až v dalších dílech, i tak to bylo velmi zajímavé a opravdu mě to nadchlo natolik, že pokračování se určitě nevyhnu. Hlavní postavy jsou skvěle promyšlené, a i když jsou některé brány jako záporné, mě přišly i tak (jako postavy) sympatické. Podle anotace to sice vypadá hlavně na nějakou romanci (což taky je), ale čekala jsem to horší... mnohem horší. Rozhodně mám z prvního dílu pocit, že autorka má všechno pořádně promyšlené a můžeme se dočkat zajímavé zápletky.

lily98
12.03.2014 5 z 5

Úžasná knížka a i její další pokračování :)

Roselunda 1928
23.02.2014 5 z 5

Kniha super, bylo úchvatné jak Gwenny na Gideona nadávala :-) akorát by to mohlo mít větší zápletku...

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

Moc povedená knížka. Všichni ji opěvovali a když jsem na ni náhodou narazila v knihovně, řekla jsem si "proč ne?". V knize se v podstatě nic nestalo, a po takových příbězích jsem většinou sklamaná. Ale tentokrát jsem pouze chtěla, ne, potřebovala další díl:33

Liyz
28.01.2014 5 z 5

Taká dobrá oddychovka, napísaná síce pre teens, ale aj tak som si pri nej dobre oddýchla aj ja čo už mám tridsať za sebou.

angelbooks
12.01.2014 5 z 5

Nádherná knížka sice jsem si ze začátku furt říkala kdy už Gwendolyn konečně tzv. skočí do té minulosti ale to je jen taková bezvýznamná maličkost.
Dočetla jsem ji opravdu rychle. Konec se mi ale zdál moc otevřený i když krásný :))))))))). Mám ráda když se Gideon a Gwendolyn trochu slovně pošťuchují :D. Opravdu zajímala knížka. Doporučuji, sice tam není větší zápletka, až na to kdy se Paul s Lucy setkají s Gwendolyne a Gideonem, ale jinak kniha nemá chybu :).
5* :).

Brambram
06.01.2014 4 z 5

Jednodušší fantasy pro holčiny kolem patnácti, spíše romantika střižená cestováním v čase. Nicméně čte se to dobře a rychle, příjemná oddychovka.