Rudá jako rubín

Rudá jako rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263471/bmid_ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4 2625 533

Drahokamy série

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten , 2009

Véča
29.06.2015 5 z 5

Knížka se mi líbila, příběh byl napsán tak, že jsem se od toho nemohla odtrhnout. Většina postav mi přišla velmi sympatická a rozhodně se těším na další díly. Možná se i podívám na film. Jen mi připadlo, že jejich věk se nehodí k tomu jak se chovají. Prostě jsem si je musela představovat mladší než jsou. :D

LucaMera
22.06.2015 5 z 5

Výborná knížka, výborná série, originální nápad, úžasné zpracování...Postavy byly sympatické, prostředí příjemné, příběh oddechový a občas i vtipný. Opravdu se mi to četlo hrozně dobře, až jsem se nemohla odtrhnout. Můžu vřele doporučit!! Kerstin je opravdu skvělá spisovatelka a určitě si od ní ještě něco přečtu :-) Zasloužilých 5 hvězdiček.

Laurel
07.06.2015 5 z 5

Úžasná knížka :D Skvělý a originální nápad. Strašně dlouho jsem si jí chtěla přečíst a konečně jsem se dočkala. Rozhodně nezklamala a já se už nemůžu dočkat dalšího dílu :33

any.anna
01.06.2015 5 z 5

JA TUHLE SÉRII MILUJU!!
(Přečteno6x:-D)
Jediný co je na téhle knížce blbý je anotace-je úplně mimo.Gwendolyn je úžasná postava a Gideon ještě lepší(když nepočítám začátek kde se choval jako d****)Taky mně zaujala domácnost ve které Gwen žije (i když nevim jestli kladně nedo záporně) A suprová je i Leslie ale to bych tu musela psát o každé postavě a všech těch úžasných detailech které autorka vymysleta JE PROSTĚ ÚŽASNÁ(knížka i autorka:-) )

calvera00
30.05.2015 5 z 5

Knihu jsem četla jíž několikrát a vždy mě bavila. Napětí a vyvrcholení trilogie rostlo s každým dílem z nichž ani jedno mě ani trochu nezklamalo. Za mě osobně film nedoporučuji . Přišel mi naprosto zcestný, kděžto knihu vřele doporučuji všem. Je to skvělá oddechovka věkem neomezená. Najdete tu napětí, romantickou zápletku i vtipné pasáže.

makovapanenka
30.05.2015 5 z 5

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst už dlouho a měla jsem hodně vysoká očekávání. No, kniha byla tak dobrá, že je předčila. Je v ní spousta akce a celou dobu je tam spousta tajemství. Mám pocit jako by mi ta kniha byla psaná na míru! :-)

AnnieBarming
28.05.2015 4 z 5

Četla jsem knihu i viděla film. Knížka byla čtivá i vtipná - taková oddechovka, ale film mě dost zklamal.

Always a reader
16.05.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka. Ze začátku jsem sice měla trošku zmatek v těch příbuzenských vztazích, ale pak jsem si zvykla a pochopila. :)

kendllajf
10.05.2015

Tahle kniha mi připadala nudna. Ani jsem to nedočetla. k

zuzanagelnarova
09.05.2015 5 z 5

Dobrá knížka opravdu dobrá myšlenka cestování v čase

MissBlack
07.05.2015 4 z 5

Je to už pár let, co jsem plánovala tuto knihu přečíst, došlo na ni však až teď.

Nebyla jsem zklamaná, naopak. Líbila se mi - ač je asi pro trošku mladší ročníky. Věřím, že kdyby mi bylo tak do těch patnácti, byla bych doslova nadšená a jistě bych dala o hvězdičku víc. Teď už je to sice trošku jinak, ale je to opravdu milé čtení, které dobře plyne a je zajímavé. Udrželo si to mou pozornost, nenudilo a mnoho otázek zůstává nezodpovězených, takže sáhnu i po dalších dvou dílech :)

Stirek45
26.04.2015 5 z 5

Dřív než jsem začala číst knihu, tak jsem viděla film. Film se mi moc líbil, akorát jsem v tom trošku měla zmatek a řekla si, že příběh lépe pochopím, když si přečtu i knihu. Líbilo se mi, že autoři zanechali větší část scén v knize. Kniha byla prostě kouzelná a už se těším na druhý díl :)

clairtoma
25.04.2015 3 z 5

Čekala jsem, že budu z této knihy "odvařená", ale asi jsem si dělala moc velké naděje. Jako nápad dobré, postavy sympatické (dokonce i Gideon), jenže historických momentů tam příliš nebylo, jen pár stránek.
Co se týče posledních dvou dílů; chtěla bych si je i přes to, že se mi tento díl moc nelíbil, přečíst. Už jen kvůli obálkám by stálo za to je mi v knihovně :-).

Antoaneta
08.04.2015 4 z 5

Hezká obálka, milá čtivá kniha s trochou romantiky i tajemství.Úžasný a originální příběh, pro-náctileté slečny super.Určitě si přečtu i další díly.

Laty
15.03.2015 5 z 5

Velmi zábavné a čtivé.

matsek
14.03.2015 5 z 5

Moc se mi líbila. Vtipná, milá kniha s dějem, který mě zujal. Na druhý díl jsem se vrhla s nadšením :-)

anishta
27.02.2015 5 z 5

Čekala jsem úplně něco jiného. Hodně mě to překvapilo. Kouzelný a místy i vtipný příběh. Pokračuju dál. :)

Adele02
27.01.2015 4 z 5

Čekala jsem, že to bude vtipnější, ale když na to došlo, smála jsem se fakt od srdce. A leckdy to bylo takový čitelný, kdo je Lucy a Paul mi došlo hned na začátku, za to teda ta jedna hvězdička...
Jinak si nemůžu stěžovat :)

vikimi
10.01.2015 5 z 5

Dávám pět hvězdiček, protože jsem si u knížky odpočinula a i se mi příběh zalíbil. Nutno říct, že jsem nejprve viděla film, některé scény z něj mi v knize proto bohužel chyběly.
Příběh je to hezký, ale řekla bych, že má v sobě plno mezer, další díly si přečtu a uvidím.
Rozhodně bych nemohla říct, že je to brak nebo naopak něco bravurního.
Taková normální, nevtíravá knížka se zajímavým nápadem a sympatickými postavami. Něco bych vyzdvihla, něco naopak ne :)

frukeška
09.01.2015 2 z 5

Já teda nějak nechápu, co na tom všichni vidíte. Byla to chabá fraška. Nic zajímavého se neodehrálo a na další díly se rozhodně nechystám.