Rudá jako rubín

Rudá jako rubín

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263471/ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4.51580

Drahokamy (1.)

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten (2009)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Dela90
včera

Ke knize jsem se dostala díky filmu. A musím říct, že kniha byla tisíckrát lepší než filmové zpracování. Hrozně moc mě knížka bavila, dějově, popisově, prostě za mě všech 5 *. Krásné čtení k relaxaci :-)

Rozinka28

První díl série jsem začala číst s tím, že jsem neměla tušení, do čeho jdu. Už v jeho polovině jsem byla ráda, že jsem si vypůjčila celou třídílnou sérii najednou a nebudu tak muset čekat na další pokračování.
Zprvu jsem se nemohla začíst do děje, ale jakmile Gwen začala skákat časem, už jsem byla ve svém živlu. Od rozečtené knihy jsem se jen nedobrovolně odtrhávala. Autorka píše velmi pěkně, vtáhne člověka do děje.
Upozornění pro ty, co chtějí číst a ještě neviděli film: Filmové zpracování k příběhům vůbec nesedí. Ani místa, ani okamžiky, ani děj, ani vizáž postav. Doporučuji přečíst knihy a teprve pak "proklikat" filmy, protože dle mého bylo filmové zpracování odpadem první třídy!

Mergirus

Nevěděla jsem, jakým způsobem bude podáno ono cestování časem, to moc ráda nemám. Ale v téhle knize je to naprosto supr. Jen je tu moc tajemství, takže rychle čtete a čtete, abyste tomu přišli na kloub...No, konec vám neřeknu...musíte číst další díly. Doporučuji je mít hned po ruce. Charlotte je mi velmi nesympatická, ale Leslie je úsměvná.

Venny345

Výborný nápad s cestováním v čase. Opravdu si mě získal Gideon už od začatku! Moc se mi kniha líbila!

Readwoman

Tato kniha mě neuvěřitelně okouzlila svou kouzelností, i když se naskytlo pár chvil kdy jsem jedné nejmenované postavě chtěla dát pěstí... (Nápověda jméno té NEJMENOVANÉ postavy začíná na G a končí na n). No neříkejte, že cestování časem zároveň protnutý romantickým příběhem hlavní hrdinky není kouzelné!

quinefer

Gwen je trochu najivka, Gydeon pan dokonaly. Cestovani casem neni nic prevratneho ale rozhodne velmi zajimave pojate. Charaktery by sice mohly byt vice propracovane ale to se snad vice rozvine v dalsich dilech.

pipa36

Od této autorky už jsem četla celou sérii Stříbrná kniha snů, která se mi zdála více propracovaná a dějově výraznější. Rozhodně však nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila - dávám 4 hvězdy a jdu na další díl :-).

Lee7

Vtipná zajímavá a čekám co z toho bude :)

Kaak

Celá trilogie je naprosto dokonalá. I když nejsem na romantické knihy, byla jsem naprosto ohromená. Okouzlení z knihy neslábne ani po několika přečteních. Charakter Gwen jsem si okamžitě zamilovala hlavně díky její paličatosti. Akorát me trochu mrzí to, jak vypadá zfilmovaná verze první díl se jakš takš drží knižní předlohy, ale další dva díly jsou totálně mimo, a jsou az moc překombinované. Ale knihy rozhodne stoji za to.

Kiwisska

Vtáhlo mě to a hned druhý den jsem běžela do knihovny pro další díly, aby mi je náhodou někdo "nevyfoukl" ;)

Aaginka

Nemohu se dočkat až si přečtu další díly!!!

Princezna22

Do knihy jsem se maximálně zamilovala.. I když je to typ knih co moc nečtu,ale tedy... Takhle kniha mě šíleně moooc nadchla! Jdu na další díl..

Ajda300

Kniha byla moc dobrá. Líbily se mi na ní všechny ty ztřeštěné věci jako sny tety Maddy, Lesliina přezdívka pro profesora (už jsem zapomněla jak se jmenoval) a probodnutí kordem ( u toho jsem se mohla potrhat smíchy). Moc zajímavý příběh, moc zajímavě napsaný.
Kniha určitě patří k mým nejoblíbenějším. Všem doporučuji.

jana3526

Nápad i téma dobré, ale zpracování příliš nezaujalo.

lailaj

super napsané, přečetla jsem to jedním dechem

Shanib

Strašně moc bych chtěla dát pět hvězdiček, ale jednu strhnu za délku knížky. Všechno mi přišlo rychlé. Respektive tempo v první polovině bylo v pořádku, ale pak, když konečně bylo po "úvodu", to šlo ráz na ráz. Nestihla jsem si tak pořádně vychutnat postavy a rozvíjející se vztahy mezi nimi. Snad mi to bude vynahrazeno v příštích dílech.

fa.sci.ko

Cestování časem je téma, kterému jsem se vždy vyhýbala...nechápu, proč. Neskutečně jsem si čtení této knihy užila. Byla skvěle napsaná, vtipná a velmi čtivá.
Hlavní hrdinka, Gwendolyn, je správně tvrdohlavá a moc se mi zamlouvá její chování.
Strašně moc bych chtěla chronograf (a taky Gideona)

Peťule115

Přečteno jedním dechem

hetty64

Tato trilogie je skvost. Nejen že je plná nečekaných zvratů, akce a časem propletených dějů, ale také si v ní na své přijde milovník vtipu, romantiky a nadpřirozena.
ROZHODNĚ DOPORUČUJI.
Určitě se nenechte odradit prvním dílem, který je pravda poněkud slabším, ale to je teprve začátek.

Rea1307

Skvělá kniha. Četla jsem na doporučení kamarádky a nelituji toho. Gwendolyn je správně tvrdohlavá a Gidion zase hezky namyšlený. Pokud máte rádi scify a cestování časem, určitě si to přečtěte!

anonym411
30.12.2017

Pvní kniha z teto ságy je užasná.Od začátku knihy mě zajímalo jak to zkončí mezi Diamantem a Rubínem(pochopí jen kdo tu knihu čet)
Fascinující příběh o dívce ,ktere si všichni posmívali jen ne její nejlepší kamaradka a na jednou se stavá výjmečnou díky svým schopnostem.

Klarsik3
29.12.2017

První knihou končím a přesouvám se na film... Posledních několik stran sem rychle přetáčela abych už to měla za sebou.. Námět zajímavý ale děj o ničem..

PavlínaAlžběta
23.12.2017

Dnes jsem dočetla knihu, kterou jsem dostala v celé sérii jménem Drahokamy aneb Láska nezná čas. Od počátku jsem věděla, že je to kniha pro dospívající a bála jsem se, že tato kniha i celá série nebude zrovna pro mě vhodné čtení. Ale jelikož miluji cestování v čase v knihách, jsem nadšená i tímto příběhem. Romantický příběh, kdy mladá hlavní hrdinka se dostane hluboko do minulosti. Fantazijní příběh je tak pěkně čtivý, že autorka má dar dostat čtenáře do příběhu a prožíváte celý ten zapletený děj společně s hrdiny. Napínavé, romantické, humorné. Jsem nadšená a těším se na další díly. Autorka se mě zalíbila, i když píše pro mladistvé čtenáře.

Onceuponthetime
23.12.2017

Když jsem tuhle knihu četla nemohla jsem se od ní odtrhnout. Teď už jsem starší a není to momentálně zrovna můj šálek kávy, ale před lety to byl svatý grál mé knihovny. Autorka píše poutavě a do hlavní hrdinky se dá bez problémů vtělit. Pokud máte rádi fantasy okořeněné špetkou romantiky je tahle kniha pro vás jako stvořená.

Lucik87
13.12.2017

Pěkný námět. Pro jisté věkové kategorie asi i dobře zpracované. Ale pravděpodobně nejsem cílová skupina. Ale věřím, že kdybych se ke knize dostala před 17ti lety, byla bych nadšená. V tuto chvíli mohu jenom konstatovat, že se jedná o pohádku pro adolescenty :-)

izfnp
12.12.2017

Joj, toto čítať 10 rokov dozadu, absolútna paráda. Dnes ako "sčítanejší" čitateľ a človek, ktorý už má teen roky nejaký ten piatok za sebou, sa len môžem usmievať, že som našla literatúru do MHD :)

Námet je to veľmi zaujímavý a príbeh je vlastne dosť zábavný, ale ukrýva oveľa väčší potenciál, najmä v tajomnej a dobrodružnej rovine, ktorý žiaľ nie je naplnený a nezdá sa, že by k tomu malo dôjsť. Každopádne postavy má Gier sympatické a jej štýl je ľahký a zábavný, takže tá polhodina v šaline mi vždy ubehne ako nič.

LenkaGrangerová
07.12.2017

Omlouvám se, ale čekala jsem od toho daleko víc. Spousta nepotřebných dialogů o ničem, žádný hlavní hrdina mi nějak nebyl sympatický... Celá kniha se točila kolem cesty časem tam (spíš zpět) a zpátky. Nic víc. Smutné...

Leanis
07.12.2017

Tak jsem se znovu přesvědčila, že nejenom američani jsou schopní psát knížky, kvůli kterým zapomenete na čas a v 5 ráno si uvědomíte, že pořád ještě sedíte nad knihou. Kniha je neuvěřitelně zamotaná, ale v dobrém smyslu. Hlavní postava je skvělá, sympatická a taková "skvěle normální". A Gideon je někdo, koho budete chvíli nenávidět a o 5 stránek dál zase milovat. Určitě se k příběhu někdy znovu vrátím.

nikiem
24.11.2017

Velmi krásná kniha, která mě i hned začala bavit. Gwendolyn jako hlavní postava mi hrozně sedla. Jestli mi v knize připadalo, že jde všechno hrozně rychle, tak film byl ve všem ještě rychlejší - ale ono vlastně asi nemá cenu s ničím otálet :D .

Tessina
23.11.2017

Naprosto úžasná fantasy o cestování v čase. Kniha mne okamžitě vtáhla do děje. Kdo z nás by nechtěl vidět Shakespeara na vlastní oči a nebo si zaskočit na rande v 18 století ? Už se těším na to, jak se mi do ruk dostane druhý díl a já budu moci znovu cestovat časem s hlavními hrdiny.