Modrá jako safír

Modrá jako safír https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263473/bmid_drahokamy-modra-jako-safir-UWW-263473.jpg 5 2190 309

Drahokamy série

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (a ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

lily98
12.03.2014 5 z 5

Hned bych si tu knížku přečetla znovu :) Gwendolyn bych ukradla dvě věci: Gideona a Xemeriuse :D

angelbooks
01.03.2014 4 z 5

Super konečně jsem si mohla přečíst další díl a musím říct že spicovatelka dokáže ke konci dokonale natchnout čtenáře k tomu aby si přečetli i další, poslední díl protože tento konec co je v Modrá jako Safír je neskuuuutečný :D... A ten Epilog :D opravdu jsem nadšená až začnu číst i 3 díl :D.
A nejvíc se mi tam líbily hlášky Xemeriuse :D :D.
Jinak ke knize: Děj semi líbil trochu více než první díl. Nevím proč ale Charlotte opravdu nemusím zato Gideonův brácha je docela fajn ikdyž tam není moc částí kde by se objevoval, tak jako tak se mi zdál v pohodě :). Ke konci když se Gwendolyn dozvěděla tu strašnou zprávu od Hraběte a pak ji to ( musím napsat Bohužel ) Gideon potvrdil docela mě to rozesmutnilo ale... no uvidíme co přinese 3. díl nesmím dělat přehnané záběry...
Opravdu chci pochválit děj moc moc se mi líbí :). Proto si taky zasluhuje 4* :).

Roselunda 1928
23.02.2014 5 z 5

Co k dalším komentářúm dodat - prostě SUPER!!!
Jen jsem jaksi nepochopila Gideonovo chování po tom úrazu :-)

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

Dokonalá knížka, stejně jako cleá série:3 Xemerius je naprosto dokonalý:33

Brambram
07.01.2014 4 z 5

Řekla bych, že lepší než první díl, děj je poměrně bez kiksů, dá se i orientovat v jakém se zrovna nachází čase, jaká událost už byla, co teprve bude. Hrabě je slizoň, ale to všichni víme. A druhý díl je i vtipnější, obzvláště hlášky Xemeria pobaví.

Nika :)
26.12.2013 5 z 5

Wow!! Tak to jsem nečekala! Od prvního dílu jsem čekala hodně. Styl psaní super, ale děj mi přišel trochu nelogický a pár věcí mi nesedělo - zklamal mě. Ale modrá mě ohromila! Na konci knihy to bylo strašně napínavý a čekalo na mě několik šoků! Strašně moc vtipná knížka :D už kvůli druhému dílu doporučuji. Nemůžu se dočkat na třetí díl. Hned jak po svátcích otevřou knihkupectví si pro něj poběžím.

weja
22.12.2013 5 z 5

Bože !!! Nejlepší knížka , ale proč ? Proč to vždy musí končit tak otevřeně ? Jsem nedočkavá na další díl :) Když se odehrával děj této knihy prožívala jsem ho společně s hlavní hdinkou Gwen :) Ale kolikrát jsem si říkala : " Vždyť je to jasný , to jsou tak navedení nebo co??? " :D

Daniela19
21.10.2013 4 z 5

Pokračování výborného příběhu :) nemám co dodat :)

Natt S
18.10.2013 5 z 5

Na druhý díl jsem se moc těšila, jelikož první knížka končila tak neuzavřeně, že mi čekání na další díl přišlo nekonečné. Líbil se mi prolog a navazování první kapitoly na konec předešlé knihy. Gwen je stále mojí nejoblíbenější postavou z celé knihy a já jí zbožňuju už jen za to, jak mě dokázala rozesmát na začátku kapitoly. Xamerius byl další vylepšení knihy, ale stále u mě vede s humorem Gwen. Charlottino chování mi strašně vadilo, chápu, že v prvním díle byla na Gwen nepříjemná to bych já byla taky, ale další díly jsem čekala, že už by se mohli třeba konečně skamarádit nebo nějak tak. Opravdu mi lezla neskutečně na nervy jak ona tak její chování. Leslie je přesně typ kamarádky k nezaplacení. Dále je tu Gideon, který už není takový tajnůstkář a trochu se svěřuje. S Gwen jsou spolu hrozně roztomilí, až jsem tomu konci ani nechtěla uvěřit. Bylo mi jasně, že by to neudělal a že měl nějaký důvod to říct a epilog mi to jen potvrdil! Druhý díl rozhodně nezklamal. :))

Nelin
11.10.2013 5 z 5

Miluji tuto knihu... ne miluji celou sérii Drahokamy, protože Xemerius je prostě božíí! :D Není, co dodat. Kniha je to úžasná. Všichni si tuto sérii přečtěte!

Desire_Lydon
03.10.2013 4 z 5

Tento díl mě mile překvapil. Gwendolyn jsem si oblíbila ještě více, ale nejvíc jsem si oblíbila Xemeriuse - měl skvělé hlášky :D Pořád se něco dělo a proto mě kniha tolik bavila :) Konec mě dost překvapil, tak se těším na další díl :) Jediné, co mi vadilo, bylo, že skoro pořád říkali OK. Hlavně Gwendolyn. Nedokážu si představit, že by takhle v Česku někdo mluvil :D

Lily96
18.08.2013 5 z 5

Po Rubínu jsem se nemohla dočkat, až se vrhnu na druhý díl této série. Nebyla jsem zkamaná - druhý díl se mi líbil ještě více než ten první.

Gwendolyn jsem si oblíbila ještě více, naproti tomu Gideon mě stále ještě nepřesvědčil. Nejlepší "postava" z celé knížky? Rozhodně Xemerius.

Jakkoliv se mi to zdá nemožné, u tohoto dílu jsem se smála ještě mnohem více než u prvního. V každé kapitole se našlo něco, u čeho jsem se prostě musela nahlas rozesmát. Jednak to byly Xemeriovy poznámky, které mě rozesmály téměř všechny, a pak taky některé věty, které si Gwendolyn pomyslela. Tento díl mi přišel tak o 100 % vtipnější než Rubín.

Velmi se mi líbily citáty na začátku každé kapitoly. Ty výňatky z deníků nebo proroctví už mě tolik nebavily, ale ty citáty stály za to. Taky mě mile překvapil prolog a epilog, protože (jak už jsem psala v komentáři u Rubínu) Lucy a Paula jsem si hrozně oblíbila, i když zatím nedostali moc prostoru.

Co se týče velmi překvapivého závěru...no, překvapivého. Vlastně jsem tomu ani nevěřila, bylo mi jasné, že se to ve třetím dílu vysvětlí. Ale pořád jsem nemohla uvěřit, že je to opravdu konec knížky. Otočila jsem stránku a tam - epilog. Nějak mi to nesedělo, bylo to takové...neukončené. Asi to tak bylo schválně, abychom se těšili na poslední díl, ale mně se to moc nelíbilo. Vůbec jsem nepoznala, že už to končí. Bylo to jako konec kapitoly a pak jsem najednou zjistila, že žádná další už není...

Naštěstí už jsem měla doma z knihovny půjčený i třetí díl, takže jsem na nic nečekala a rovnou jsem se na něj vrhla. ;-)

anibeni
15.08.2013 5 z 5

Dobrý, prostě je to dost dobrý... napětí pomalu vzrůstá a já se těším na třetí díl...

sushenka
11.07.2013 4 z 5

E p i c k é !
Naprosto skvělé, knihu jsem četla se zatajeným dechem. Taková příjemná oddychovka a zároveň napínavý příběh plný zvratů a podrazů. Závěr musí být ještě epičtější! :D

Minniesimilci-3
26.04.2013 5 z 5

Další díl mě opravdu -mile- překvapil. I tuto knihu miluju :D Zcela jsem se začetla a za necelý den jsem ji měla přečtenou :D V tomto díle mě také překvapila postava Xemeriuse - je velmi vtipný a takový, jak bych to řekla... správňácký! :D Tento díl mě opravdu mile potěšil!

MagdalenaHalow
17.04.2013 4 z 5

Komentář obsahuje spoilery!
Kerstin Gier opravdu ví, jak překvapit. Mě třeba překvapila tím, že se čtenáře snažila přesvědčit, že Gideon Gwen nemiluje. Ha! Jak absurdní. On ji prostě miluje a basta. Chyba Gwen, že si nenechala vysvětlit, že si sice Gideon naplánoval, aby se do něho zamilovala, ale už si nenaplánoval to, že se do ní taky zamiluje. Já to totiž vím! A ne, Zelenou jako smaragd jsem ještě nečetla. Ono to tak prostě musí být! Vždyť se k sobě tak skvěle hodí...
Mimochodem Xemerius je vážně super. Není tak vlezlý, jako Bob z Vytržení od Lauren Oliver. Navíc určitě není falešný, jako Bob. Taky bych chtěla mít neviditelného chrliče za kamaráda...
Už se nemůžu dočkat, až si přečtu Zelenou jako smaragd. Jenom málo lidí vědělo, že existují 2 chronografy a najednou se objeví ještě třetí? Síla.
Celkově bych druhý díl zhodnotila jako velmi dobrý, ale některé části byly vážně zdlouhavé, knížka neubíhala, jako 1. díl. Tak jsem zvědavá, jak to celé skončí.

Anne Leyyd
12.04.2013 5 z 5

Po Rubínu jsem se nemohla dočkat, až se vrhnu na Safír. Nicméně se historie opakovala - než jsem se stačila vzpamatovat, zase jsem byla v polovině. A pak už ani ne mrknutí oka a byl konec! :-(

Myslím, že druhý díl je ještě lepší než ten první. Hlavně proto, že už v něm není tolik vysvětlování (jako v díle prvním – ovšem je logické, že kdyby tam nebylo, hodně bychom tápali, co to a ono znamená). Je tu spoustu dobrodružství, nových záhad, hora vtipu (díky za Xemeriuse – ten si mě získal jen co otevřel svou kamennou pusu :D)
Konečně se v knize dostalo více prostoru pro romantiku, která byla v prvním díle velmi poskrovnu.

Kromě Gwendolyn a Gideona (a Xemeriuse :-)) jsem si velmi oblíbila Paula a Lucy. Jsem moc ráda, za každou „scénu“ s nimi, protože je to velmi sympatický pár. Jejich vztah působí velmi silně a jejich dialogy si pokaždé užívám.

Ovšem konec Safíru jsem prožívala se zatnutou čelistí. Nadávky, které padaly na Gideonovu hlavu nebyly lichotivé a fakt jsem ho chtěla proplesknout. Naštěstí tam byl ještě Epilog, díky němuž jsem si mohla dovolit trochu vychladnout a doufat, že to ten „zmetek“ ještě nějak vyžehlí. Nebo bych mu to doporučovala, a to hodně rychle!

Zuzka_m
07.04.2013 5 z 5

Skvělá knížka! :)) Možná lepší než 1. díl. :D

Meďánek
06.04.2013 5 z 5

Knížka se mi velice líbila a už se nemůžu dočkat až si přečtu poslední díl.

Gwendolyn
05.04.2013 5 z 5

tato kniha je dokonalost sama