Modrá jako safír

Modrá jako safír https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263473/bmid_drahokamy-modra-jako-safir-UWW-263473.jpg 5 2190 309

Drahokamy série

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (a ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

Verunka926
09.02.2020 5 z 5

Popíšu to jen dvěma slovy...Miluju.To.

biairicia
11.01.2020 4 z 5

Pokračování milé oddechovky nezklamalo. Za mě lepší jak první díl. Jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne. Samozřejmě očekávám happyend :) Snad to spisovatelka moc nepřekombinuje.

Veruu95
03.01.2020 5 z 5

Druhý díl také nezklamal a já se bez váhání pouštím do třetího, zajímá mě, jak to bude dál, přijde mi, že po tomto díle je atmosféra poměrně hustá. :D

Amneris
31.12.2019 5 z 5

Celá trilogie se mi líbila, občas se kniha lišila od filmu, ale to mi během čtení nevadilo. Líbil se mi systém přenášení do minulosti i nevědomost Gwendolyn o Společenství. Doporučuji k přečtení.

tynka65
14.12.2019 4 z 5

Moc příjemné pokračování prvního dílu. Fandím Gideonovi s Gwendolin a jsem zvědavá jak se to celé vyvrbí. Jediné co bych příběhu vyčetla je tak strašně krátký časový interval ve kterém se odehrává. Trošku tím u mě ztrácí na věrohodnosti. Kdo se opravdu a z celého srdce zamiluje za 14 dní?

Kacennnka
11.12.2019 4 z 5

Pořád mě podivuje, jak malý časový rámec do svých knih Gierová vkládá, ale přesto to není utahané. V celé sérii neuběhl ani týden, ale z nějakého důvodu to pořád funguje. A Xemerius je miláček!

Alex.rrr
12.11.2019 5 z 5

Krásný druhý díl. Příběh se začíná zamotávat a doufám, že ho autorka v závěrečném dílu nepřekombinuje. Je to napínavé, čtivé a pár postav na zapamatování. Ideální oddechovka.

annasglamour034
09.11.2019 5 z 5

Krásné pokračování prvního dílu, kde začínají pořádné jiskry mezi Gwen a Gideonem a zároveň odhalení nepříjemného úkolu od hraběte. Honba za minulými cestovateli, krásné kostými a především roztomilý (a otravný) chrlič. Knihu jsem během pár dní měla přečtenou a těším se na další díl :)

speciale88
06.11.2019 5 z 5

Za mě film i kniha super.

Renatapek
02.11.2019 5 z 5

Gwendolin a Gideon jsou téměř u cíle svého úkolu a že to není úkol snadný. Svět přece nezachraňujete každý den :). Jejich love story nabírá na obrátkách a dopadne to tak, jak si přejete. Ve filmu je konce příběhu jiný než v knize a mě se rozhodně víc líbí ten knižní ... jaké překvapení "o). Na poslední stránce třetího dílu budete určitě litovat, že je to poslední díl. Protože, kdyby byl ještě další, okamžitě ho jdete kupovat!

Pedruska01
31.10.2019 5 z 5

Další, druhá kniha Drahokamů, která se neskutečně dobře a rychle četla. Pokračování, které si zachovává svou kvalitu stejně jako u prvního dílu, byť dlouhé kapitoly přetrvaly. Jenže ta kniha je kouzelná v tom, že mě strhne tak, že mě ani kapitola o 30 str. absolutně nevadí. Prostě jen otáčím stránky. Ten příběh v sobě má mnoho, hrozně se mi to líbilo a neskutečně mě to bavilo - baví. Ačkoliv je hrdince -náct, nemám výhrady a celkem si myslím, že by ji v takovém příběhu snesly i starší čtenářky, přeci jenom jsem důkazem. :D
Hlavní hrdinka Gwendolyn je hrozně fajn a mám jí ráda. Ty její prupovídky mě hrozně baví a musím se přiznat, že tam byla chvíle, kdy jsem dostala normálně záchvat smíchu (opilecké vzpomínky). Kdo by to byl řekl, že mě pobaví trable nějaké šestnáctky. :D Jinak jí držím samozřejmě palce mnoha směry. Přeci jenom ta holka toho musí ještě hodně udělat, zvládnout a především pochopit.
Hlavní hrdina Gideon, stále tam má okamžiky, kdy se z něj stává povýšený frája, ale stejnak si mě získal. Jeho chování je občas k podivu a abych byla upřímná, tak nějak bych si nebyla jistá, co těmi sladkými slovíčky skutečně myslí. Však tak nějak doufám a věřím. :) Jejich vztah-nevztah mě baví. Gwen naprosto chápu, i tu její žárlivost. Především u Charlotte, jelikož to je taková řiťolezka.
Další "postava", kterou musím zmínit, přes to množství, které se tam vyskytuje a které mě mimo jiné taky zajímá anebo i irituje, je Xemerius. To stvoření mě hrozně bavilo, především ty jeho žvejky.
Díky podařené filmové podobě jsem si mohla udělat konkrétní představu a možná to bylo lepší číst s ní. Samozřejmě tyto verze se od sebe liší, takže jsem se někdy musela spoléhat sama na sebe.
Příběh má spád, pořád se něco děje, nic nezaostává. Nenašla jsem výhrady, hluchá místa ani nic, co by mě vyloženě nudilo. Co se týče nových informacích o celém tom spolku a tomu jejich tajemství, tak stále pořádně nic moc nevíme, stejně jako samotná Gwendolyn, ale i tak společně zažíváme nespočet dobrodružství.
Těším se na pokračování, na závěr této prozatím skvělé série. Hned ho beru do rukou a nic mě nezastaví. Chci vědět, co-proč-kdo-jak-atd. Nedá mi to. Plný počet a doporučení je jasné. :)

Pejuška
19.10.2019 5 z 5

Další díl pokořen, a jsem opět nadšená. Nejvíc jsem si zamilovala Xemeriuse, jak je ukecaný.
Kniha skončila napínavě, jsem dost zvědavá, jak to dopadne dál. Hrabě v tom umí chodit, ta jeho podlost, že Gideon vše jen hrál....

Indilwen
29.09.2019 5 z 5

Už se nemůžu dočkat, až si celou trilogii pořídím do své knihovny! Druhý díl jsem skoro nemohla dát z ruky, tak moc jsem toužila vědět, jak se bude děj vyvíjet a teď jsem jako na trní, že nemám po ruce třetí.. Autorka má jednoduše dokonalý styl psaní. Co na tom, že je příběh koncipován především pro náctileté? ^^ A ještě ke všemu Xemerius.. Můj sen o chrličích "ožil" (teda, skoro...) ^^

nikiss76
10.08.2019 4 z 5

Druhý díl byl stejně dobrý a čtivý jako díl první. Oddechová četba s lehkou dávkou romantiky. Kniha opět skončila s napínavě otevřeným koncem, aby čtenáře donutila sáhnout po pokračování. Doporučuji.

Dela90
06.08.2019 5 z 5

Tuhle sérii jednoznačně miluju! Gwen, Gideon, Leslie, Xemerius.. Každá postava má něco do sebe i sám hrabě. Dokonale napsané, a už se těším na třetí díl.

Svica
29.07.2019 4 z 5

Je to taková červená knihovna pro školačky, ale neubírá to knize na kráse. Jednoduché, příjemné a hlavně zábavné čtení u kterého se připitomněle hihňáte a červenáte. Druhý díl, byl možná malinko slabší než první, ale nic to na tom nemění. Hurá na třetí.

Kami97
21.07.2019 2 z 5

Druhý díl mě bohužel docela zklamal. Ke čtení jsem se nutila a 2/3 knihy pro mě byly opravdu nezáživné. Posledních asi 100 stránek kniha nabrala podobné tempo jako první díl, který jsem měla na jeden zátah přečtený. Doufám, že poslední díl bude mít rychlejší spád.

Mango934
19.07.2019 5 z 5

Tak tahle série se mi fakt moc líbilo. Tohle jsem přečetla za dva dny :D (a řekněme, že tak rychle nečtu xd) Film se mi nelíbil. Tady to mělo víc šťávy a určitě si to musí zasloužit víc než 91% :D

Eviik
19.06.2019 4 z 5

Souhlasím, že druhý díl byl už zajímavější a Xemerius je božský.

vinebitch
18.06.2019 5 z 5

Takhle kniha se mi líbila o maličko víc než první, příběh byl už hezky rozdělaný a Xemerius byl opravdu skvělý.