Dracula

Dracula https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30562/mid_dracula-p0y-30562.png 4 3398 581

Legendárny román Brama Stokera privádza čitateľa hlboko do kapratských lesov, ale aj londýnskych uličiek, v ktorých čoskoro zavládne strach a hrôza. Nocou sa totiž blíži najdesivejšie monštrum stvorené zo samotnej temnoty - Dracula. Svetoznámy príbeh grófa Draculu, Jonathana Harkera, doktora van Helsinga a iných chronicky známych postáv, preložil a upravil Jozef Kot, v prvom vydaní (318 strán) boli použité fotografie z filmu F.W.Murnaua - Upír Nosferatu, ktorý, tak ako táto kniha patrí ku klasike... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Dracula , 1897

Kleros
18.07.2011 4 z 5

Vynikající klasika, velmi dobrodružné. Van Helsing se vyzná.

Ganesha
17.07.2011 5 z 5

jedna z mých neoblíbenějších!!!

Posi
04.07.2011 5 z 5

Tak tato kniha cestuje semnou od mého narození. Byla přečtena mnohokrát a i když už kniha vybledla a na straně 48 jsem měl krvavou skvrnu ( jak příznačné),..... je vzorem. Film vše jen pokazil. Kdo nečetl o hodně přišel.

hlosik
01.06.2011 5 z 5

Chválit "deníkovou" formu by bylo nošením dříví do lesa, ovšem co se mi zde líbilo velice, byl důraz na vykreslení jednotlivých charakterů. Primárním cílem knihy je tedy to, aby vám postavy přirostly k srdci, až poté vás má kniha děsit. Tím nechci říct, že je kniha málo děsivá, ba naopak - s tímto přístupem na vás zapůsobí i to, že je nějaká z postav v možném ohrožení a není nutno vytvářet napětí prolébáním hektolitrů krve, jak je tomu zvykem především u moderních hororových filmů. Tíživá atmosféra na zámku Dracula, pozvolné plynutí děje v Londýně a strhující (leč možná trošku uspěchané) finále, vám zaručí takový literární zážitek, že na něj ještě dlouho nezapomenete. :)

evickakyticka
18.05.2011 3 z 5

18. května

Ó, mí drazí, jak jen bylo pro mne těžké dočíst tuto knihu. Snad jen pro pocit dočtené knihy. Nesnesla bych pocit, že by Dracula nebyl dočten. Tížilo by mě svědomí!

Takto by asi vypadal zápis v mém deníku. Osobně proti této formě nic nemám, ale dějově jsem se místy nudila a co mi vadilo snad nejvíc je ta přeslazenost postav, kde se všichni tak milují, až je mi z toho.... ale proti gustu...

Swatulkaa
31.03.2011 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co sem kdy četla. Velmi doporučuji. Moc pěkně napsané a forma deníků se velmi dobře čte. Nemám žádné výhrady. 100%

anisek989
23.03.2011 4 z 5

Klasika..mnohem lepší než film..ostatně to je skoro každá knížka

knihovnice
04.02.2011 5 z 5

Četla jsem ji několikrát,je to klasika...Naskakuje husí kůže.

OldaB
04.01.2011 5 z 5

Hororová klasika, která definovala upírský žánr. Málokdy se vidí tak geniálně využitý deníkový zápis.

curdto
30.11.-0001 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, čtivá a plná akce. Nenudil jsem se u ní, doporučuji :-) Od teď jedna z mých nejoblíbenějších.

daviskaaa
30.11.-0001 5 z 5

Konečně jsem se dostala k této výborné knize, kterou mám doma asi nějakých 5 let a tím, že byla doma tak jsem na ni nespěchala:). Forma deníků se mi líbila, jen mi někdy vadilo jak se pořád obraceli k Bohu a jak se všichni tak silně mezi sebou milovali, ale když se přenesu do jejich doby tak bylo vše jiné a románu to vůbec neubírá na skvělosti.

DomiTlap
30.11.-0001 5 z 5

Tato kniha mě naprosto pohltila. Vůbec není jen pro ty, kteří mají rádi upíry. Je pro všechny, kteří mají rádi tajemno, napětí a trochu fikce.

Rockwood
30.11.-0001 5 z 5

Tak jsem to konečně přečetl a zážitky jsou úžasné. Skoro bych to mohl prohlašovat za jednu ze svých nejoblíbenějších knih a vůbec bych nepřeháněl. Co se zpracování týče, tak to mi příjde výborné. Bylo to čtivé a deníková forma se mi líbila. Jediný co mi v tom vadilo, byla přeslazenost. Tedy já asi nejsem ten pravý romantik, skoro bych řekl až barbar... ale hold žijem v jiné době, než odkud román pochází, takže možná to bude ono. Ale ty potoky slz, samý chudáček, chudinka a bůhví co ještě... to mi přišlo poněkud přehnané kolikrát. Ale když se překousne tohle, pak je to opravdu kvalitní dílo a všem ho vřele doporučuji.

P.S.
Mně to prostě nedá a rejpnu si: Tuhle knihu všem vřele doporučuji, milovníkům Twilight ( :-! ) obzvlášť.

messi@h
30.11.-0001 4 z 5

Praotec všech knih o upírech. Kdo má rád tento žánr, je to pro něj něco jako povinná četba.

nier
30.11.-0001 4 z 5

U Drákuly jsem se bála mnohem víc než například u TO od Kinga...nevím čím to...děj jsem taky v podstatě znala, ale po scéně na hřbitově se mi nechodilo za tmy právě nejlíp...

tsal
30.11.-0001 5 z 5

Během čtení mě strašně mrzelo, že je děj tak profláklý, že mě vlastně nemohlo nic překvapit. Byla to škoda, protože jinak bych to prožívala a bála se u toho mnohem víc. Přesto je to ale skvělá kniha.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

,,,,,,a znovu pajonkovština - Stokerova Draculu jsem četl několikrát...... už se mi nechce ji znovu číst - loni český rozhlas zpracoval jako dvě a půl hodiny SKVĚLÉ rozhlasové hry , pobavil jsem se - partie "mluvců" okolo vladimíra dlouhého a ladislava freje, je prostě úžasná............

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Forma deníkových zpráv přidává knize na zajímavosti a tajemnosti. Perfektní dílko, které je nejen hororem, ale také příběhem velké lásky, která překonala staletí a prošla peklem. Vždycky jsem hraběte spíše litovala a mrzelo mě, když skončil, tak jak skončil.

joehot
30.11.-0001 4 z 5

Dracula je pro mě jedním ze základních kamenů horrorového žánru. Román je sice psaný deníkovou formou, akce v něm však nechybí. Je možná pravda, že v dnešní době se lidé bojí méně, než v roce vydání téhle knihy, nic to nemění na tom, že tohle dílo je sakra kvalitní a kvalitní a kvalitní..

Adalbertus
30.11.-0001 4 z 5

Deníková forma je super. Navíc v době vydání to musel být pořádný horor .