Dracula

Dracula https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1952/mid_dracula-2uy-1952.png 4 3398 581

Román Dracula lze zařadit do žánru hororu, či gotického románu a je to klasické dílo literárního vampyrismu. Je strukturován jako řada zápisů v deníku a několika dopisů jednotlivých postav. Hlavním hrdinou tohoto temného příběhu je britský právník Jonathan Harker, který odjíždí do Transylvánie na hrad hraběte Drákuly, aby s ním projednal zamýšlenou koupi několika nemovitostí v Londýně. Po několika dnech strávených v tajemném místě po boku děsivého hostitele Jonathanovi dochází, že jeho návrat domů je odložen na dobu neurčitou, ba dokonce, že se nejspíš už nikdy do Londýna ke své milované snoubence nevrátí. On i jeho nicnetušící snoubenka se tak stávají obětí strašlivého upíra s ještě strašlivějšími úmysly.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Delfín

Dracula , 1897

Xena011
27.02.2016 4 z 5

Krásná klasika ve strašidelném světě.

petra4080
22.02.2016 4 z 5

Super knížka, klasika, četla jsem i v AJ :-)

Smiley96
20.02.2016 5 z 5

Miluji tuto knihu, není co dodat, hvězdičky mluví za vše.

Atuin
14.02.2016 5 z 5

Mistrovsky napsaná knížka, dokonale v ní křižuje atmosféra a duch příběhu,je to překrásná dalo by se říct až půvabná ukázka gotického románu. Přitážlivé, čtivé.

Lucissia
14.02.2016 5 z 5

Draculu čtu už počtvrté, takže průměrně jednou za 10 let. :-) Začátek je naprosto úžasný, má to spád a nabitý děj. No a pak to klesá a stoupá a opět klesá a stoupá. Kdyby byla celá kniha napsána tak, jako je Jonathanův deník na začátku, byla by to bomba. Ale i tak to stojí za přečtení.

rene6927
05.02.2016 5 z 5

V dnešním 21. století mi řekněte co si představujete pod slovem hrabě Tepeš- neboli Kaziklu bey- nebo jak "vy", "Tvrdíte" nebo jste zvyklí Dracula..!!! Nedokážu si představit lepší příběh, založený na skutečnější události než je od pana Brama Stokera!!! Ode mě 90%

Allpa
05.02.2016 4 z 5

úžasná kniha se kterou jsem trávila hodiny na přednáškách a nemohla se odtrhnout. Inspirovala mě k mé cestě do Transylvanie, kde to místy vypadá a žije jako ve Stokerově krásné knize. Dokonalost.

OSTROVID
05.02.2016 5 z 5

Knihu jsem četl, když mi bylo asi třináct a o pár let později jsem si ji s chutí přečetl znovu. Pekelná a dokonalá jízda, která nemá slabé místo.

citronekodvedle
03.02.2016 5 z 5

Naprostá klasika, a lepší dílo na tuto tematiku stejně není Drakula je Drakula :-)

26e
03.02.2016 5 z 5

Stoker a jeho Dracula je len jeden a všetko ostatné sú už len napodobneniny ... :)

ziv
30.01.2016 5 z 5

A zase skvělé dílo v mé maturitní četbě... Proč si pořád všichni stěžují , že v maturitní četbě nic není... Takovéhle skvosty.

Yarwen
29.01.2016 5 z 5

I kdyby někdo neholdoval hororům, pak pokud chce prohlašovat, že má všeobecný knižní přehled skrze různé žánry, pak nemůže minout možná nejslavnější hororový kousek, kterým je Dracula. Osobně jsem se k němu dostal pozdě - až jako teenager - ale užil jsem si ho měrou vrchovatou a zaslouží si nejvyšší hodnocení. A pokud mohu doporučit filmové zpracování, pak Coppolovu verzi z roku 1992...

nocnymotyl38
25.01.2016 5 z 5

Pre mňa klasika, a vždy si rada pozriem to nemé čiernobiele spracovanie.

Janet11
23.01.2016 4 z 5

Příběh samotný se mi líbil, bohužel jsem si vybrala starší vydání psané oním mně nemilým květnatým a zdlouhavým jazykem, což mi trošku pokazilo celkový dojem. Na druhou stranu mám díky tomu v plánu sáhnout po jiném vydání a užít si čtení naplno.

EnaryFeniel
04.12.2015 5 z 5

Upřímně, nebýt té maturitní četby, tak bych si to možná ani nikdy nepřečetla. Drákulu jako takového samozřejmě znám, kdo by ne. A přesto jsem dnes po dočtení tak nadšená, že si jej v budoucnu jistě ještě někdy budu muset znovu přečíst. Zde je krásně vidět, že upíři nejsou krásní třpytící se Edwardi ve slunci, ale pěkně orlí nos ( z mé představy o hraběti také ošklivý, s výjimkou upírek ) a hlavně nelítostní a ďábelští. Jednoznačně za mě pět hvězdiček :)

igor6519
21.11.2015 4 z 5

Ludvík Souček napísal o knihe, že má ďaleko k veľdielam literatúry a mal pravdu. Ale popravde málokto prečíta Hľadanie strateného času, ale Drakula si čitateľov nájde.

Terva
15.11.2015 4 z 5

Teprve při četbě těchto stránek pozná čtenář způsob, jakým byly jednotlivé doklady uspořádány. Všechny zbytečné podrobnosti byly vynechány, a do popředí se proto dostává příběh tak, jak se skutečně odehrál. Je to příběh, který se téměř ocitá v rozporu s naší současností - už proto, že všechny zápisy byly pořizovány bezprostředně a zrcadlí hlediska i rozsah poznatků svých tvůrců.

eraserhead
06.11.2015 5 z 5

Dracula je prostě klasika. V podstatě jeden z předchůdců dnešní formy/subžánru found footage, v literární podobě. Deníkovou a dopisní formou vypráví příběh hned několika osob a jednoho monstra. Ač ne první, stal se ikonou žánru, určující, kanonickou.

ttpnkov
03.10.2015 4 z 5

Potěšil mě začátek knihy, tedy zápisky Jonathana, které se četly samy a perfektně mě uvedly do děje. Po nástupu zápisků ostatních, ve kterých se objevovala Lucy, Mina a další, už se to začalo trochu táhnout a já občas měla problém ve čtení pokračovat a chápat, co se vlastně děje - k pochopení mi pomohlo filmové ztvárnění z roku 1992, které jsem zhlédla zhruba před rokem. Když jsem ale knížku dočetla, dostavil se známý pocit tíhy z loučení. I když pro mě bylo jednání postav občas mimo mísu, vzhledem k situaci, ve které se ocitli, jsem si jistá, že Drákula se vyvedl. Možná, kdybych nepocházela z generace třpytících se upírů - aka Stmívání apod. - a vůbec generace, kdy se upíři řeší v různých odvětvích, hodnocení by dopadlo lépe. Nejspíš už jsem přeupírovaná.

Arbara
02.10.2015 4 z 5

No konec nic moc. O velkej Drákula skončí vážně takhle???Nemožné....