Psychiatr

Psychiatr https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348430/bmid_psychiatr-RUz-348430.jpg 4 366 94

Dr. Laszlo Kreizler série

Vstupte do jiné doby a zažijte nezapomenutelnou hrůzu. Píše se rok 1896 a New York svírá děs. Někde v metropoli se totiž skrývá záhadný nový druh zločince – sériový vrah. Šéfem newyorské policie je Theodore Roosevelt, budoucí prezident Spojených států. Vytvoří tajný, velmi netradiční vyšetřovací tým. Do jeho čela postaví doktora Kreizlera, který je jedním z prvních moderních amerických psychiatrů. Času je málo, neboť zabiják může každou chvíli udeřit znovu. A nebezpečí je mnohem větší, než se vůbec dalo tušit.... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Alienist , 1994

Iva B.
16.03.2021 4 z 5

Už jsem to tady v komentářích četla a musím souhlasit, že tahle knížka není pro každého a chce to jistou dávku trpělivosti. Protože tady akce nestřídá akci. Není to ani tak detektivka, jako spíš historický román s detektivní zápletkou. Mně se kniha líbila, bavilo mě to číst a taky se konečně podívám na seriál, který byl podle téhle knihy natočený, protože nejdříve jsem chtěla přečíst knížku..

1predseda
09.03.2021 4 z 5

Trpělivým se bude líbit .

mimi55
07.03.2021 5 z 5

Takové americké "Dobrodružství kriminalistiky". Skvělá historická detektivka.

katasokolov
04.11.2020 4 z 5

Kniha byla velmi zajímavá, ale seriál mě chytil přeci jen víc.

Richard Skolek
04.10.2020 5 z 5

Příběh o honu na sadistického sériového vraha v kulisách New Yorku konce 19. století. Kniha mě nadchla především tím, že nejde o klasickou detektivku - vyšetřovatele zajímá především psychologický profil pachatele a na pozadí hlavního děje probíhá urputný boj o moderní pojetí psychologie. Je osobnost člověka daná prostředím, v němž vyrůstal, nebo se z jeho vlivu může vymanit?
Velmi čtivé a neotřelé.

konicekbily
15.09.2020 4 z 5

Historický román s kriminální zápletkou. V knize je dobře popsán život v New Yorku a v USA kolem roku 1896. Psychiatr je hlavní postavou, v ní zobrazuje autor své zkušenosti ze psychiatrie a historie. Připadalo mi, že někdy se autor nechává unést svou vášní přespříliš a tak se kniha může stát pro někoho nudnou. Určitě to není kniha typu akce stíhá akci, ale je kladen veliký důraz na historické pozadí - jak prostředí, tak osob - například šéfem policie v New York City je budoucí prezident USA. Tedy kniha je vhodná spíše pro ty, kteří se zajímají o historii než ti, kteří hledají tvrdý thriller.

alibaba72
13.09.2020 4 z 5

Skvělá detektivka, super zápletka, výborná atmosféra, skvělé postavy... Jednu hvězdičku jsem odebral za to, že to mohl autor cca o 100 stran zkrátit, některé popisy byly zdlouhavé a podle mě i zbytečné.

mirec88
07.07.2020 2 z 5

Asi som čítal inú knihu ako ostatní. Neviem, čítal som do strany 334, chcel som dať tomu šancu, ale neskutočne vleklá, nudná a nezáživná kniha. Pár momentov bolo fajn, ale inak to bola fakt bieda. Navyše kniha je písaná takým ťažkým jazykom, že začítať sa a sústrediť sa som mal problém.

encyklopedie
14.06.2020 5 z 5

.....stačí napsat - skvost..... stejně jako tv seriál
...jasných 100%

tamara1351
14.05.2020 5 z 5

Kniha byla skvělá, trošku mě odrazovaly některé komentáře o zdlouhavosti a pod.,ale já nic takového nezaznamenala.Byla jsem spokojená se stylem psaní a obsah byl velmi poutavý.Za mě pět hvězdiček ????

stefi61
12.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha, skvělý seriál

Nina291
10.04.2020 4 z 5

Když se člověk nevěnuje zdlouhavým popisům tak se neodtrhne od napinavyho příběhu. Skvělá je taky atmosféra NY 19.stoleti

bobo550
25.03.2020 4 z 5

Velmi povedená kniha pro někoho možná hůře pochopitelná .Osobně si myslím že kompozice těchto všech věcí která je u knihy zahrnutá je u detektivek ojedinělá jediné co bych vyčetl jsou delší popisy cest jízd a popisy budov což se ale dá sníst bez větších problému

Makii
07.03.2020 3 z 5

Konečně. Už jsem myslela, že to nikdy nedočtu. Knihy odkládám nedočtené fakt výjimečně. Ale tohle byla příšerná nuda. Nebyla to detektivka, thriller, prostě jen popis, jak se před 120 lety chytal sériový vrah. Alespoň že ve zhruba třetině knihy už přestala být každá strana jen popisem toho, kudy jede drožka. Ztrácela jsem se v postavách a všech těch jménech, to byla ale spíš moje chyba, nic mě nenutilo číst knihu pozorněji. Také se mi už po několikáté potvrdilo, že američtí autoři si poměrně zbytečni libují v brutalitě. To mi vadí. Přátelům bych tuhle knihu nedoporučila. A to jsem dostala k Vánocům druhý díl :-(

vikyna9
29.02.2020 5 z 5

Jsem nadšená. Četla jsem na doporučení od kamarádky. Že začátku jsem měla problém se stylem psaní, občas se musela vrátit zpět, abych měla jasno v postavách. Ale to byl začátek. Pak mě příběh totálně vtáhl a žasla se snad každou další stránkou. Kniha mi určitě zůstane v paměti a jednou ráda přečtu zas.

Ivi835
10.02.2020 5 z 5

Napínavé, čtivé :)

medlovice
16.01.2020 5 z 5

Několikrát jsem se při čtení musela přesvědčit, že je rok 2020 a že kniha byla napsána v roce 1999 .Velmi rychle jsem se přenesla do Londýna 1896 do těch temných uliček , kde postávají lehké děvy , děti od malička běhají po ulicích nebo pracují a detektiv, s přítelem samozřejmě, odhalí pomalu postupně vraha. Na všechno musí přijít sám svou vytrvalou prací , dedukcí a pečlivou přípravou. Stroj času , pozpátku , výborná práce , přesně ta stará anglická škola , ten základ detektivek , jako Sherlock Holmes , nebo práce Agathy Christie.

LuciLux
05.12.2019 4 z 5

Tak trochu jiná detektivka. Neoficiální vyšetřovací tým složený na žádost prezidenta tehdy ještě pouze Rady policejních komisařů Theodora Roosevelta z psychiatra, policejního reportéra, sekretářky policejního ústředí a bratrů detektivů - fanoušky a průkopníky nových vyšetřovacích metod (jako bylo v této době i pouhé snímání otisků prstů) - se vydávají po stopách pachatele brutálních vražd dětských travesti prostitutů. Knihu jsem nečetla v nejklidnějším období, takže množství zkorupmovaných policistů a mafiánských bossů, kteří vyšetřování narušovali, mi občas motalo hlavu, avšak jinak sestavování psychologického profilu pachatele, stejně jako kulisy New Yorku a vůbec Ameriky druhé poloviny 19. století se postaraly o velmi čtivý zážitek.

Aya81
20.11.2019 4 z 5

Netradiční detektivka, napínavá, se zajímavými historickými souvislostmi a opravdu poutavým pohledem na New York konce 19. století. Líbilo.

Bookaholik
15.11.2019 3 z 5

Velmi jsem se na knihu těšila, ale jsem z ní bohužel zklamaná... Na můj vkus byla zdlouhavá a neměla spád...