Dotek Anthropoidu

Dotek Anthropoidu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341006/bmid_dotek-anthropoidu-Di4-341006.jpg 4 78 22

Neobvykle koncipovaná kniha sestavená ze zpráv dobového tisku, policejních vyhlášek, výslechových protokolů gestapa a krátkých prozaických útvarů se touto kombinací snaží čtenáři přiblížit atmosféru protektorátu Čechy a Morava. Pro bližší vhled do atmosféry Prahy v těžkém roce 1942 je kniha doplněna bohatým obrazovým materiálem.... celý text

Tozbee
24.07.2017 3 z 5

Vážně pěkné zpracování! Náhled do dobových dokumentů a tisku poučný, výběr mě bavil. Dvě hvězdy dolů bohužel jít musely, beletristické pasáže jsem prolétal příliš rychle. Neorientuji se totiž v problematice natolik dobře, aby mi všechna jména něco říkala. A motivaci dohledávat si k nim další informace jsem jednoduše neměl – autor se nadmíru věnuje (vyfantazírovaným) myšlenkám postav, jejich neobvyklým postřehům apod.

thirsty
22.07.2017 5 z 5

Kniha se dobře četla. Líbily se mi krátké beletristické pasáže. Zaujal mě seznam svědků atentátu, kteří získali odměnu - paní ŠPICLOVÁ se dostavila dobrovolně a svým činem dostála svému jménu.